poster

Manhattan

 • USA

  Manhattan

 • Velká Británie

  Manhattan

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1979, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Šakal
  *****

  Tak jak se dařilo " oživovat neživé " ( hotely, letiště....) Arthurovi Haileymu ve svých knihách, tak se podařilo Woody Allenovi dát velmi živý nádech městu Manhattan. Tohle město pod Allenem a za pomocí brilantní černobílé kamery Gordona Willise, vše navíc umocněno působivým Gershwinovým hudebním doprovodem žije svým životem, tepe, pulzuje a na pozadí toho všeho ( nebo spíše přesněji řečeno ) v POPŘEDÍ toho všeho to, co umí Woody nejlépe a to sice mistrně napsaná a následně rozehraná vztahovka ze života s patřičným Allenovým nadhledem, sarkasmem komentující všechno to dění kolem sebe, navíc reflektující úpadek kulturního života a v neposlední řadě trefně se opírající do živototního způsobu newyorských " intelektuálů ". Pro většinu z vás je Allenovým number one Annie Hall, pro mě je to Manhattan. Z mého pohledu daleko vyzrálejší Allen ( i když natočeno je to pouze s 2- letou odmlkou ). O hereckých výkonech myslím netřeba jakéhokoliv komentáře. Pouze si neodpustím subjektivní názor k úplnému závěru snímku....JÁ osobně bych uvítal v kontextu s Allenovým sarkasmem, aby ke scéně, kdy Issac ( Allen ) otevírá dveře a setkává se s Tracy vůbec nedošlo a místo toho Allen skrz prosklené dveře, dříve než vstoupí, zahlédl vystupovat z výtahu vyrýsovaného, čerstvě opáleného mladíka, otočil se a odkráčel vstříc nočnímu Manhattanu... To je ale čistě můj osobní " problém " :o) Závěrem pár skutečných perel. POZOR, kdo se nechcete ochudit o zážitek... NEČÍST!! p.s. on byl génius, Helen je génius, Dennis je génius. Znáš hodně géniů!... Měla bys poznat nějaké idioty. Mohla by ses něco naučit :o) p.p.s. když Ti bude 36, mně bude 63. Budeš na vrcholu svých sexuálních sil... Ovšem, já budu asi taky....však to znáš, začal jsem později... :o) p.p.p.s co máš za psa?.. jezevčíka. Však víš, je to pro mě náhrada penisu.... Aha, tak v tom případě bych Tě ale tipoval na dánskou dogu :o)(14.7.2010)

 • Dan9K
  **

  Komentáře se mi k Woodyho filmům píší docela těžce, zvlášť, když se mi jeho film zrovna moc nelíbil. Proč? Já tohohle člověka mám fakt hrozně rád. Mám opravdu rád jeho kecy a narážky na všechno možné od smyslu života, existenci Boha až po hodnocení a komentování umělecké tvorby sama sebe či ostatních. Proto již vyhazuji třetí uslzený kapesník do prádla, když musím napsat, jak jsem v Manhattanu nenašel nic, co by mě zaujalo. Navíc jsem to všechno u Woodyho už viděl. Zas je tu vztah s Keaton, zas plný problémů, v podstatě vůbec to není bláznivé a už vůbec ne vtipné, jen je to černobílé. Život v Manhattanu je stereotypní, film Manhattan je stereotypní.(7.9.2008)

 • B!shop
  *****

  Tak tohle me fakt hodne prijemne prekvapilo. Neskutecne pohodovej film. Pribehove je to sice chudsi, klasicky vztahovy komedio drama, kde se to da ale navic lehce predvidat, k tomu vtipny dialogy, ale nic, u ceho by se clovek valel smichy a do toho krasny zabery New Yorku. To, jeste spolu s peknou hudbou dava tak nadhernou a pohodovou atmosferu, jaka se jen tak nevidi.(26.8.2008)

 • Indiana
  *****

  Rozhodně nejlepší z filmů Woodyho Allena (z těch, co jsem viděl), strašně se mi tam líbilo, jak Allen natáčí různé scény (např. záběř divající se na Allena a Keaton, jak sedí na lavičce v parku), + skvělé dialogy (Diane: 2 matky prý syna dobře vychovají / Woody: Hm, já myslel, že dítě má co dělat, aby vydrželou vůbec s jednou matkou....takhle nějak to bylo, nevim přesně). Prostě skvělej film.(18.10.2005)

 • ivishka
  *****

  Skvělý výrok, který mě bůhví proč napadl již mnohokrát v mém životě a zrovna bych neočekávala, že mám trochu podobné názory na svět jako Woody "...sedí u televizí a gama záření jim pomalu vyžírá mozkové buňky".Filmy od Woodyho Allena bych mohla klidně přirovnat k příručkám plným jmen velikánů z různých odvětví historie.. Člověka snad nikdy nepřestane bavit jeho smysl pro filmovou estetiku(i když ty současné filmy postrádají tu genialitu, ale ruku na srdce - který rejža točí pořád geniality..). Pobavil mě podobnými výroky jako: "...chceš čokoládu?" Woody:"Ne ty rozdáváš čokoládu jako heroin a prášky!" A herecky také nezklamaly Diane Keaton a Meryl Streep.(2.1.2013)

 • - Jako ve většině filmů Woody Allena je Jill spisovatelka. (don corleone)

 • - Známý černobílý plakát, který zobrazuje pár sedící na lavičce v parku vedle mostu Queensboro, se v historii filmu stal kultem. (jezurka42)

 • - Meryl Streep získala roli exmanželky poté co zaujala Woodyho Allena svým výkonem ve filmu Julie (1977) (kenny.h)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace