Máma Má Raka (studentský film)

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 2016, 39 min

Martin Pohl
  • Ephemeris

My, pre ktorých je lenivosť vlastne čisto filozofickým postojom (samozrejme na báze nihilizmu), by sme mali tento počin snáď aj oceniť. Kamil je chlap na pohľadanie (na jednoduché pohľadanie, voľne pohodený v každej najbližšej krčme), humor sa mu ale zadrháva. Jeho death metalový guru je síce zaujímavý a nedostatok končatín nahrádza výraznou charizmou, ale celkovo nie som spokojná. Ale ja nie som spokojná takmer nikdy, problém môjho posraného života to asi bude.(7.11.2016)

Za střízliva nekoukatelná záležitost, nicméně při určité hladině v krvi se z toho stává docela zábavný film. Upřímně řečeno jsem byl trochu zklamán technickým zpracováním i hereckými výkony, neboť oba aspekty byly na stejné úrovni jako v předchozím snímku autora Jehovova pomsta, která při porovnání, díky lepšímu scénáři, vychází dokonce lépe.(25.9.2016)

Tak dlhé čakanie sa vyplatilo, rovnako ako moja jasná voľba na večerný film s frajerkou. Rovnako ako Řezníkove predošlé filmy (Život není krásný a Jehovova pomsta) aj tu nájdeme plno skvelých vtipov, tony čierneho humoru a zábavných charakterov Mártyho kamošov (a fotra ktorý tu nesmel chýbať) takže o herecké výkony mi tu tak ani nešlo. Otec a syn či Jarda Malík sa vrátili v plnej kráse.... Škoda, že sa jehovisti neobjavili na scéne... Trocha mi tu vadí krátka stopáž ( chápem, že mnohým 38 minút vyhovuje ale ja som si prosil ešte viac) a ten nemastný neslaný koniec akoby na rýchlo pozliepaný, mi tiež nesadol ale inak paráda.(21.9.2016)

Patrně nejlepší kraťas, který jsem kdy viděl. Je to sice další absurdní píčovina z Řezníkova těžko uchopitelného světa, ale má tolik vtipných hlášek, stejně vtipných scén a tolik bizarních postav, že je snad Pohl pěstuje v květináči ze semen od Monsanta. Nákup pervitinu, pasáž v nemocnici, flashback na životní strasti krkajícího zmrda nebo Řezníkův teplý fotr v sauně, u těchto scén jsem se málem epilepticky zechcal. Vlastně jsem u toho chcal mnohem víc než při součtu všech hollywoodských komedií, které jsem letos viděl. Možná jsem jen retardovaný kretén, možná je Máma Má Raka nejlepší film všech dob. Těžko říct, odpověď zná jen to masivní dildo z prdele Kamilovy mámy. 100%(6.10.2016)

• Alan_Shearer

Vždyť já toho kluka mam docela rád. Pohlův styl humoru, některý jeho texty, Mártyho frky - ok. Co se týče filmový tvorby, Máma má raka je pro mě premiéra. Očekávání jsem měl asi až moc velký. Po shlédnutí jsem nechápavě kroutil hlavou. Vždyť to, ty vole, nebylo vtipný. Zasmál jsem se akorát při nakupování perníku od toho tlustýho negra a když Pohlův homo táta balil Kamila v sauně. Drtivá většina rádoby vtipnejch scén byla slabá, prostá až kolikrát stupidní bez myšlenky. Jednoduchej scénář, amaterský záběry, špatný herci ... přitom tyhlecty aspekty by pro mě byly vedlejší, protože mi hlavně šlo o humor. Vyobrazení nasávajících trosek mělo být důvěryhodnější. K Řezníkovi prasárny, nechutnosti, absurdno atd patří, a mě to baví (!!!), jen to mělo být lépe provedeno. Zklamání, 30% max.(8.12.2016)

• - Film měl být původně natočen už v roce 2013, ale den před natáčením byl hlavní hrdina umístěn do psychiatrické léčebny. Vzhledem k pečlivě vybranému castingu se režisér rozhodl na něj s natáčením počkat. (venca163)

• - Slovo „vole“ se ve filmu vyskytuje 217x, což je zhruba každých 11 sekund. (L_O_U_S)

• - Gay v sauně je Martin Pohl st. a jedná se o otce režiséra (Řezníka) Martina Pohla  ml.. (Dzvandzi)