Bestie

• USA The Beast (více)

Rota Ruských T-55 zrovná afgánsku dedinu zo zemou, práve keď sú všetci mudžahídski bojovníci mimo dediny a rusi nemajú v ceste väčší odpor. Po príchode bojovníkov do dediny na čele s predstaviteľom Sandokana (Kabir Bedi) sa rozhodnú tanky prenasledovať. Pre ich veľké potešenie posledný z tankov, tank veliteľa roty odbočí nesprávnym smerom. Mudžahídi posilnený vierou v zničenie tanku ruským RPG sú mu neustále v pätách. (andykovac)

Leletik

Já osobně válečné filmy moc nemusím ale tenhle se mi líbil..nic komplikovaného..jeden tank, RPG a pár pušek nic víc.. jednoduchý příběh afghánských bojovníků kteří pronásledují ruský tank co jim zničil vesnici..Afghánistán je nádherná země jen škoda že je tak zničená válkou.. ()

zuppa

Koho už nudí ´ sakramentsky krutopřísný ' hrdinové z Hollywoodu, nechť mrkne na toto. Přítelkyni pošlete do ložnice koukat na Prima Láv a užijte si tuhle syrovou jízdu. Dabing sice místy připomíná západo německé porno z přelomu devadesátých let, ale co. ()

babuca

niektoré scény sú brutálne, čo mňa ale najviac nahnevalo, že američania urobili z rusov kreténov. Také úbohé ohováranie, ale inak to nebol zlý film. ()

goodridge

Velmi slusny film. B-ckove spracovanie je vidiet ale treba uznat ze aj A-ckovy namet. A mam ktomu este aj slabost na tento typ filmov. Takze urcite ze silne 4 hviezdy ()

StaryMech

Odsoudit válku jako nesmyslná jatka slušných lidí i zlotřilců na obou stranách je chvályhodné, ale titulní "bestie" (zde v trojím vtělení - jakožto ruský důstojník, jeho tank a válka obecně) je počínaje tvářemi pouhým sledem starých známých obrázků zohledňujících skutečnost jen coby výrobní surovinu. Na rozdíl od řady kolegů, kteří svého času pocítili potřebu vyjádřit se k americké účasti ve válce ve Vietnamu, Reynolds sáhl po aktuálnějším Afghánistánu a krajany ohleduplně vynechal. Vlastně ne docela : ruští vojáci mluví po americku. ()

Betton

Velmi koukatelný film s výkyvy v kvalitě, především tank je úžasně věrohodný a cokoliv co se ruské techniky týče, vesnice a pár dalších věcí na mě dělalo menší dojem. To samé se scénářem, spousta situací je hodně kýčovitých zejména takovým tím americkým způsobem, ale najdou se i skutečně strhující překvapení. Co se týče stížností na "americkou propagandu" a různé posměšky že "tehdy měli ještě američani Taliban rádi, co", dovolím si upozornit, že ruská válka byla s tou dnešní neporovnatelně brutálnější přesně v tom stylu, jaký film ukazuje. V tomto ohledu má film z roku 1988 jistou autentickou vypovídající hodnotu nejen o tehdejším americkém smýšlení, ale o skutečných dobových reáliích. ()

+sfinx+

Je třeba přece jen ocenit, když i v americkém filmu z doby soupeření západu a východu (byť už zdaleka ne té nestudenější války), má i Rus nějaké city a smí ukázat i lidskou část. Paradoxně by se současná média mohla učit a zkusit pro změnu přistupovat k oběma stranám jako k lidem. Ne jako k bezchybným hrdinům a ďábelským nepřátelům. Jsou tam samozřejmě kraviny v podobě zcela opuštěného tanku, šíleného velitele a obratu řidiče o 180°, ale lidská stránka filmu a jeho myšlenka jsou silnější než tyto nedostatky. Oblíbený citát: Nemůžete být dobrý voják ve špatné válce. ()