Bestie

• USA The Beast (více)

Rota Ruských T-55 zrovná afgánsku dedinu zo zemou, práve keď sú všetci mudžahídski bojovníci mimo dediny a rusi nemajú v ceste väčší odpor. Po príchode bojovníkov do dediny na čele s predstaviteľom Sandokana (Kabir Bedi) sa rozhodnú tanky prenasledovať. Pre ich veľké potešenie posledný z tankov, tank veliteľa roty odbočí nesprávnym smerom. Mudžahídi posilnený vierou v zničenie tanku ruským RPG sú mu neustále v pätách. (andykovac)

Razzor_82

"Nemůže být dobrý voják ve špatné válce." Pancéřová bestie s ruskými tankisty hledá bezpečný únik z drsné krajiny Afghanistánu. Proti jsou však místní rozzuření povstalci, znající dokonale své území v horách. Nebezpečí číhá na každém rohu. Napětí by se dalo krájet v boji o přežití.  Napětí, surovost války, bitevní scény a skvělé herecké výkony. Celý film si bohatě vystačí s jedním legendárním tankem T-55. Výtečný válečný film. 8/10 ()

Wencek

Velmi slušný válečný film. Surovost války je zde vykreslena velmi dobře a změny charakterů jednotlivých postav se mění díky šílenosti války a bezvýchodnosti situace. Velmi dobře zahráno a velmi dobře odvedená filmařská práce. Filmů o válce v Afgánistánu moc neni ale tento je opravdu velmi kvalitní. Velmi dobré 4*. ()

ecis

Musim udelit 5 hviezdiciek. Pri inom podobnom vojnovom filme by sa tak asi nestalo, ale kvoli pomeru "cena a vykon" si to jednoznacne zasluzi; aj napriek niektorym logickym a scenaristickym chybickam, ci dokonalej anglictine ruskych vojakov :). Maly velky film vyprodukovany s minimalnymi prostriedkami (zopar ruskych a par afganskych vojakov a JEDEN tank) rozohrava velku dramu prenasledovania jedneho fanatickeho ruskeho tankoveho velitela. ()

bakeero

Natočit skvělou válečnou podívanou, která vás zasáhne jde i bez monumentálních válečných scén. Stačí jeden ruský tank a partička mudžahedínů, která je bestii v patách jen s puškami, jedním RPG a touhou po pomstě, která je nemilosrdně žene vpřed... ()

markotter

Zajímavý příběh o mizérii afgánsko-ruského konfliktu omezený na skupinu vojáků v jednom tanku a skupinku Afgánců, kterým ten tank nějak leze na nervy:-). I když téma je čistě vojenské, jedná se spíš o psychologický film o pohnutkách jednotlivých hrdinů a ukazuje, jak je skoro každá válka absurdní. Asi bych preferoval, aby film natočili Rusové (což se asi nikdy nestane) nebo Afgánci, protože přes všechnu snahu (pití brzdové kapaliny apod.) byli američtí herci až moc kultivovaní. ()

Lichty

To mě Bestie nijak zvlášť nezaměřila. Zkrátka jsem se do Rusko-Afghánského konfliktu nemohl úplně vžít, za což pravděpodobně mohli i američtí herci v roli Rusů. Co mne však opravdu zaujalo bylo několik first-person scén, které na svou dobu snesou to nejpřísnější měřítko. ()

papadoce

Zaujímavý počin. Trochu dlhý s veľmi zlou hudbou, ale každopádne zaujímavý. Miestami mi pripomínal počítačovú hru. Ale beriem do úvahy, že keby som to videl pred 26 rokmi bol by som nadšený, preto 4. ()

MaxForValue

Tak trochu iný pohľad na rusko-afgánsky konflikt, ktorý kvôli dobe svojho vzniku stojí viac na strane mudžahídskych bojovníkov než agresorov (Rusov). Prvá polovica je nevýrazná, formujú sa však charaktery, ktorých motivácie sú kľúčové v druhej polovici, ktorá je oveľa živšia, akčnejšia a na so silným posolstvom ukrytým medzi riadkami. Silné *** ()

Bredy65

Nedávno jsem měl možnost vidět film 9.rota , film se stejným tématem, ale opačný tvůrčí protipól. Bestie je v každém případě jako celek zajímavější, věrohodnější a povedenější. Nervy drásající krajina a neústupní Afgánci jsou potvrzením toho, že vševeliká sovětská velmoc v době této války nemohla pokořit přesvědčení a hrdost afgánského národa. ()

Guran

Velmi dobrý film o jediném ruském tanku, který bloudí v krajinách Afgánistánu. Film neměl sice takový ohlas, opravdu nevím proč, poněvadž je velmi dobře natočený. ()

harycek

Skvělý válečný film, jen mám dojem , že jsem ho už hodnotil!?!?!?!'A ještě ,film je laděn tak že fandí mudžahedínům a z rusáků dělá hajzly , ale když nyní vím co ti zmetci ve jménu toho jejich debilního náboženství dokážou za zvěrstva jsem svůj pohled na "hrdiny" silně přehodnotil , ale tím nemyslím , že Dzundza nehrál pěkného magora to zahrál perfektně!! ()

robfi

Ten film by mohl být kultovní, kdyby to podprahově nebyla US protiruská propaganda velebící mudžahedíny. Jenže o pár let později Američani z oněch opěvovaných mudžahedínů vyrobili svého ultranepřítele No 1 - Al Kajdu a film se stal politicky nepohodlný, takže potichounku polehounku zmizel z pláten a distribuce. Což je škoda, protože pokud jde o atmosféru, nic lepšího o Afghanistanu neznám. P.S: nechcu spoilerovat, ale svou roztomilou polovičku na ten film nelákejte. Pár záběrů je tam fakt dost brutálních i z dnešního pohledu - má to co do činění s pásy tanku a křehkostí lidského bytí - takže asi tak. ()

BarGoldstein odpad!

Sladká Americká sračka pro vymaštěné blby. Kdyby bojovali roztočenými chlupatými varlaty ať už kozlími nebo vlastními, bylo by to záživnější! ()

zekon

Nejdřív jsem se divil proč jsem na to nenarazil a po shlédnutí jsem se divil proč jsem na to vůbec narazil :) Takový zkreslený americký pohled na Rusy v Afghánu. Válečné scény slušné, nicméně celý scénař včetně chování vojáků totálně tupé, filmové! A pokud se někomu líbí že se dívá na bandu idiotů a ne organizovanou armádu, budiž. Nikomu to neberu. Za Kabira Bedi 2*. ()

Troniq

Melancholické tóny při východu slunce dávají tušit hned od prvních chvil, že půjde právě i díky hudbě Marka Ishama o působivý zážitek. Krajina divokých údolí a potulných psů celý dojem jen podtrhuje. To všechno v protiváze s vyšinutým velitelem T-55, co v osmi vyhazoval do vzduchu fašisty ve Stalingradu. Mám hodně rád takový snímky plný kontrastů, zapadlý, outsiderský neprávem. Hodně silný snímek. ()