Naivně natočený dobrodružný příběh sice čerpá z předlohy Roberta L. Stvensona, avšak upravuje si ji podle svého. Vypráví o mladém Čechovi, jenž se stává svědkem podvodného jednání majitele lodi. Darebák se totiž obohacuje nouzí bulharských vlastenců, kteří v předvečer první světové války bojují proti turecké nadvládě. (oficiální text distributora)

waxtrax

Zajímavá scéna je veřejná dražba ztroskotané lodi. Na to, že je film točen tvůrci ze socialistických zemí v roce 1983, tito velmi dobře popsali psychologii i samotný průběh licitace. ()

starr64

Film by mohl mít i úspěch, kdyby byla lepší hudba. Je to standartní hudební podklad 80.tých let, který spíše ruší, než aby malebně podtrhával příběh. Myslím, že dvakrát tento film ani vidět nemusím. V hlavní roli David Vejražka a jak se tak na něj dívám, kdyby žil v USA mohl hrát ve sladkých příbězích té doby a myslím, že byl populární. Je škoda, že se zahrabal tady, kde pro ně ani nejsou role. ()

Lvísrdce

Z hlediska akce či napětí se ve filmu moc neděje, dějová zápletka tak nějak nevystačí na délku filmu. Prostě nuda. Co mě rozčilovalo je hudba, která se pokouší neustále vytvořit iluzi dramatického napětí, které tam prostě není. ()