Vaříme s Mírou (TV pořad)

Reality-TV

Česko, 2016, 3 min

Martin Krušina

Účinkují:

Roman Mrázik

Lukáš Záhoř

Na Streamu ty svoje kuchařské pořady rozjíždějí fakt ve velkém stylu. Po dekadentně snobáckém Robertu Miklušovi (Luxus na talíři), který půlku svíčkové háže do koše, páč používá jenom prostředek (případně vyrábí ptáčky z bejka za 5000 Kč kilo), tady máme dalšího adepta na nějakou prefíkanou kulinářskou cenu. Dobrosrdečný Míra Hejduk na to jde z jiného konce a pokračuje tak v nejlepší tradici českého polodebilního gurmeta Ládi Hrušky. Po delikátním recepisu na tatarák z Vysočiny přichází Míra s další porcí country hudby a dalším majstrštykem — česká pizza z knedlíku, leča, kečupu, párků, vajíčka a ajdamu! Manža si bude čvachtat, i kdyby měl dostat žlučníkový záchvat. Vy dostanete přinejmenším záchvat smíchu.(12.5.2016)

• Jara.Cimrman.jr

"Z jednoho plátku knedlíku hamburger neuděláš." Tak to říká strejda McDonald správně, ale mně se z Mírových lahůdek za nula nula prdlačky dělá poněkud nevolno. Taky ze samotného Míry mi není nejlépe, protože on má být patrně vtipný, ale já jsem zaznamenal pouze trapnost. Má-li však být trapný, tak to dělá dokonale, ale mě to přesto nebaví. Končím s gothajburgerem, knedlíkovou pizzou i špagetobuřtem a dál budu ochutnávat pouze zlatem dochucované laskominy konkurenčního Roberta Mikluše.(2.6.2016)

• Tom_Lachtan

Největší problém tohohle je to, že je to parodie až příliš věrná, aneb odpadovitost připravovaných blafů přebíjí ironii. Vážně, je to dobře natočený, ale koukat na to prostě bolí, přestože se opravdu jedná o geniální nápodobu úchyláren z provenience aláLáďahruška. Mimochodem, Otec, syn a Duch svatý jsou pasé, tady vládne Kečup, Gothaj a Zmraženej knedlík!(26.5.2016)

Láďa Hruška je pojem. A jeho kůžičky také! Vždyť když dostaneme na talíř pěkně dozlatova ogrilované kuře, je kůžička tím prvním křupavým do čeho jdeme. Tak proč z této lahody neudělat rovnou první chod a nekoupit si kilo jenom jich? A navíc! Ušetříte! A na to Češi slyší! ´Ďábel Roman Mrázik se těchto perverzností chytil s naprostou vážností a opravdu s gustem :-) A tak nám na streamu předkládá jednu mňamku za druhou, která chutná (prý), je levná a navíc je vždy uklohněná z ryze českých ingrediencí (zbytků co jsou doma), tedy chutí na něž jsme zvyklí a jež máme rádi. Dočkáme se tak tataráku ze salámu, špagetobuřtu nebo pizzy z houskového knedlíku. Základním zapékacím strojem na vše je mikrovlnka! Pro ty co mají rádi sladkosti jsou tu pak pusinky z nakrájených rohlíků a Míra se nebojí ani míchání nápojů! Velmi doporučuji jeden každý recept vidět i když zrovna možná kulinářské pořady nemusíte. Tohle je totiž pravá kulinářská jízda, kterou může Hruška jen tiše závidět! * * * *(30.10.2016)

Taky skvělá kuchařská parodie. A nejen na vaření. Tohle je parodie na TV Novou zblblej národ šetřilů a patlalů. Ano, na plešatýho blba typu Ládi Hrušky, co vaří z naprostých kravin, špagety z mouky a lisu na česnek, hořčice z rajčat. Na všechny ty eidamáře, co ten českej třicetiprocentní paskvil považujou za dobrej sýr. Na všechny ty lidi, kterýma já pohrdám, co se snaží škudlit na jídle a svádí to na systém v téhle zemi se slovy, že za komunistů bylo líp. Tak přesně na tyhlety pitomce je Míra výtečná parodie. Na blbce, co svoje recepty pošlou plešounovi a "Tumáš, udělej z toho šlichtu a ještě se tím chlub ve večerních jakože zprávách a k tomu řekni pár rádoby vtipnejch keců." Na ty, co v mikrovlnce dělaj pizzu z taveňáku nebo polívku z pomazánkovýho másla. A ti, co to negativně mkomentují vždy na Streamu pod videem, to budou přesně ty potrefený husy. A že jich tam kolikrát není málo. Bravo, Míro, tohle je krásný zrcadlo průměrnýho českýho člověka.(29.5.2016)