Raw

• Francie Grave (více)

Justine pochází z vegetariánské rodiny. V šestnácti letech odchází na veterinární školu, kterou studuje její starší sestra. Při jedné z epizod šikany je donucena poprvé v životě pozřít syrové maso. Tato zkušenost ji od základů změní a probudí v křehké dívce spící monstrum. (Film Europe)

Drolit

Fakt netuším, jak tenhle film vlastně hodnotit. Hned první scéna s hlavní hrdinkou a pařbou na přivítanou mi dávala tušit, že film nebude úplně normální. A taky že nebyl. Jeden bizár za druhým, když jsem si říkal, že už nic nemůže překonat například párty v márnici, tvůrci se vytasili s něčím ještě podivnějším. Netuším, co má být vlastně pointa toho filmu, ale když vynechám naprosto nerealistický děj a zaměřím se na čistý prožitek z filmu, tak vlastně musím uznat, že se mi to líbilo. Hrdinčina proměna v kanibala se pěkně stupňovala, nechutné scény byly fakt nechutné a celková atmosféra snímku byla hodně znepokojivá, což podtrhoval právě i ten bizarní děj. Bylo to něco jiného, než na co jsem zvyklý, ale za zhlédnutí to určitě stojí. Znovu se na to ale už nejspíš nikdy nekouknu. :D ()

sun.eagle

Postavy a vlastně celý příběh jakoby se odehrával v nějakém surrealním vesmíru. Jak jinak vysvětlit naprosto psychopatické chování většiny postav, jež reagují přesně opačně než by se člověk asi v reálu zachoval. Stejně tak škola, která by měla vychovat lékaře, ale místo toho musí být absolvent psychicky nerušený magor. Když na tohle přistoupíte tak jde o solidní psychologickou ujetinu v dobrem slova smyslu. Lehce depresivní s pár nechutnostma, které i mě a to jsem už viděl ledacos, hnula žaludkem. ()

Petak3

Na 5 to neni, ale na to jak je to tu podhodnocený určitě také ne. Skvělá jednohubka, která je dost divná a nesedne každýmu. ()

MatyRock

Raw je poměrně divným, přesto zajímavým filmem, který i díky výborné hudbě a působivému záběrování předává hororovo-artovou atmosféru, při níž jsem měl nejednou husí kůži. Režisérka do snímku o kanibalistických sestrách vnesla několik zajímavých témat, dostatečně využívá stopáž, a i přes to, že je závěr lehce předvídatelný, jeho neuvěřitelnou sílu to nemění. 8/10 ()