Raw

• Francie Grave (více)

Justine pochází z vegetariánské rodiny. V šestnácti letech odchází na veterinární školu, kterou studuje její starší sestra. Při jedné z epizod šikany je donucena poprvé v životě pozřít syrové maso. Tato zkušenost ji od základů změní a probudí v křehké dívce spící monstrum. (Film Europe)

blondboss

Vcelku unikátny "hororový" snímok, ktorý niektorých ľudí možno pošle predčasne na wc, iní zase odhodia svoje nachos alebo popcorn a niektorí zas udivene budú pozerať, čo za mindfuck práve videli. Lebo toto bol dosť priamočiary film s parádnou hudbou a ešte lepšou úvodnou scénou. Mám rozporuplné pocity, ale určite jeden z tých lepších európskych psycho snímkov. Keďže ja ale takýto žáner nemusím, tak sa to odrazí aj na hodnotení. 65 % ()

J.Mayen

Začátek působí věrohodně, motivačně, dalo bz se říct, že i atmosféra houstla a divák se už nemůže dočkat co přijde. No ehm, kromě jednoho ukousnutýho a ocucanýho prstu nepřišlo nic. Ty dvě hvězdy za tu divčí hlavní roli, tak se mi líbila a jiné prostředí než je to americké (ono stejně to americké bude asi nejlepší). To dosazení tureckýho homosexála bylo pro vyvážení  menšin doufám, jak je to v dnešním světě třeba. ()

ProfiDivak

Harry Potter na surovo, miestami vyvolával salvy smiechu, čiastočne za to môže hororová škôlka opäť v silnej zostave, čiastočne scenár nahrával na smeč. Európania do toho vždy primiešajú aj niečo vzťahové, nesnažia sa len ľakať alebo šokovať, ale hlavne rozprávať príbeh a vyjadriť pocit. ()

Willynka

A to jsem si myslela, že Martyrs se špatně hodnotí. Některé lehce WTF pasáže bych oželela, respektive bych je předělala do úplně jiné roviny (depilace - prst, zbytečně teatrální záverečné rozuzlení, lízání bulvy), nicméně Garance byla trefa do černého. Kombinace těch srnčích očí, které se během chvilky dokážou přetočit do něčeho naprosto děsivého, je omamná. Nejlepší scéna filmu. Naproti ostatním tam nějakou alegorii na dospívání moc nevidím, ostatně rozhovory s režisérkou potvrzují, že artovou mazaninu ani tvořit nechtěla a lepší prostředí než střední/vysoká škola se pro zrod podobných chutí a první experimenty zkrátka nenajde. Počet hvězd je tedy u mě šíleně subjektivní, vím to, nicméně já k podobným tématům podvědomě tíhnu a navíc ona jediná opravdová sexuální scéna pro mě byla nesmírně erotická, a to je něco, co jsem ve filmu už hodně dlouho neviděla, pokud nepočítám dobré porno. ()

STIMU

Ne tak drsné, jak se všude píše, ale zajímavé. Do obou sester jsem se zamiloval. Připomíná mi to mojí vlastní pubertu ()

Ace.A.T.L.

A já se tak těšil..... No nic.... Když jsem četl, jak to lidi nezvládaji a dokonce mě na tenhle film navedla nějaká stránka s výpisem naprosto brutálního hororu, kterej lidi nezvládaji dokoukat do konce a dokonce u toho omdlévají, tak mě to zaujalo. A pak přišlo tááááákový zklamání. Film bez pořádýho základu, horor to neni ani náhodou a pokud to někdo nezvládnul dokoukat do konce, tak protože usnul a s tím si asi někdo spojil to omdlévání. Nebylo to za co chytnout a kde v ději se ukotvit, aby to člověka bavilo sledovat. Pani "režisérka" asi potřebovala získat vklad na film a tak lákala lidi do kin, aby se jí peníze vražený do tohohle počinu nějak vrátily. Já bych za to nedal ani korunu. 1* jsem dal za drobátko fajnšmejkrovskou chuť k "jídlu" hlavní aktérky a za nápad použít tuhle "mlsnou" ve spojení s dnešní dobou. Ikdyž se to nepovedlo vůbec. Takže za mě 1* a URČITĚ NEDOPORUČUJU ()

Birter

(Takhle nějak si představuji peklo...) Po krátkém ověření chci vyjádřit svou radost nad tím, že nejsem narušený, když jsem se u toho smál na celé kolo (ba dokonce to asi byl i režisérčin záměr), ale každopádně je Raw syrový a výborný art film. ()

Emperor1

Psychologické drama o hledání sama sebe se špetkou kanibalismu. Kromě celkem kreativního způsobu výroby zelené barvy mě zaujaly ty přijímací rituály nováčků na francouzských školách. Tam mě napadaly různé otázky, např. proč si to ponižování všichni nechají líbit? Lezl bych já někde po čtyřech nahý jen proto, abych zapadl? Měl bych ze sebe lepší pocit, až bych to samé později požadoval po nováčcích? A ten bordel tam pak uklízí kdo? Takové hluboké existenciální otázky se mi v hlavě celou dobu honily. ()

Saxos odpad!

Vegetariánka? Prd. Vepřový jí holt nejelo, ale ségřin prstík zblajzla, jak malinu. A to se teprve rozjíždíme. Se ségrou se samou láskou také dobře umí okousat. Jako panna neváhá a nechá se přeříznout spolubidlem, který je samozřejmě bukanýr. Alespoň vyzkoušel něco jiného, protože se také jednoho rána nemusí probudit. A finále? Dědičné prokletí rodu veterinářů. Závěr: nedoporučuji, absolutní výplach mozku. ()

Ymbecill

SH*TFEST IN ITS FINEST!! Sledoval jsem s jistou dávkou sebezapření, protože mě neskutečně dráždily různé nesmysly. Film divákovi podsouvá, že se odehrává v reálném světě, ale postupně se propracovává ke stále šílenějším a kontroverznějším tématům. Řekněme, že mě URAZILA absurdita vysokoškolské šikany, nicméně ve Francii jsou možná "jinak stavěni". Idiot v učitelském sboru, který se mstí nadaným studentům mi připadal už reálnější a "sourozenecká (ne)láska" pro mě představuje jediný pořádný hodnotný prvek k zamyšlení. Pak ovšem spadly sr*čky do větráku, když tvůrci vzali vágně definovanou sexuální úchylku, odaxelagnie, a "umocnili ji na anime". Vznikla z toho koláž zběsilých nemorálních motivů se silným důrazem na sex, která mě u obrazovky udržela z čisté zvrácené fascinace. Pokud máte chuť na nějakou NESKUTEČNOU ŠÍLENOU PRA*ÁRNU s kvalitní produkcí a solidními hereckými výkony, tak prosím. Ale já bych se obešel i bez zhlédnutí tohoto paskvilu. 5/10 ()

fruitixx

Psychlogický podtext vampirizmu je zde velmi znát..raw strava to moc neřeší...ovládnout hlad, když je intrikánská bestie je velmi těžké..kdo nezkusil asi nepohopí. Tiché detaily výborné, jak byla opřená o ledničku.. ()

Elizabethx

Věc, která se dá chápat z hodně hledisek. Pokud bych hodnotila následný stav a celkový dopad, tak bych musela dát 5*, protože takhle vyčerpaně a takhle špatně mi už dlouho nebylo. Ale v tom dobrém slova smyslu. Pokud by ale film tolik nešokoval, tak by příběh sám o sobě nestál za moc. ()

luboss822

Popravde som išiel do pozerania filmu s tým, že zrejme uvidím najnechutnejší film aký som kedy videl. Nestalo sa a navyše mi to nepripadalo až ako taká šialenosť. Dokonca to malo aj nejaký potenciál, lenže to by nemohol byť samotný film dejovo, dramaticky a aj psychologicky strašne plochý a nevýrazný. ()

Lucyyk

Málokdy se mi to stává, ale zrovna u tohohle filmu se mi fakt dělalo zle od žaludku, bylo to natočeny tak realisticky a přitom nenuceně, že právě to ve mě vyvolávalo na jednu stranu pocit, že to není žádná kravina, ale vlastně dobrej film, ale na druhou stranu pocit znechucení, takže shrnuto - na jednu stranu mě film bavil, na druhou znechucoval a tak se to prolínalo až do konce :-) ()

sibskyn

"Sestra žere sestru", toď heslo dne. Syrové to teda je dost, možná by se dalo říct, že je to i nedopečené, protože Highlight scény jsou celkem sebeúčelné a neposouvají nic dále. Ono podstatě to žraní masa tam ani nemuselo být, protože je to takové mezilidské drama s uchylárnami navrch. Ale držím režísérce palce s dalšími jejímy projekty, jelikož má dobře naběhnuto na něco většího. ()

AmunRa

Ani psycho, ani horor ani drama. Mladá režisérka a scénáristka se zjevně shlédla v artovém hororu typu The Hunger a chtěla ho natočit jako výpověď o dospívání dívky v současnosti. Místo toho natočila manýristický artový blábol s neživotnými postavami a pokroucenými vztahy v čele se dvěmi psychicky nemocnými sestrami. Jedna hvězda za Garance Marillier v hlavní roli, která by mohla vyrůst v zajímavou herečku. ()

Mates Hradecky

Tak takhle vegany nepřesvědčíte, o jaké požitky přicházejí. Ovšem i já si raději pochutnám na moravském vrabci než na sestřině prstu. Tak jako tak konzumujte toto dílo raději nalačno, ať nemusíte platit bližnímu svému čistírnu. ()