Divý kraj (festivalový název)

• Mexiko

Drama / Horor

Mexiko / Dánsko / Francie / Německo / Norsko / Švýcarsko, 2016, 100 min

Amat Escalante
  • mardun

Rozehrany dejove linky a pak smitec a nic. WTF?(11.8.2018)

Že se tvůrci vypořádávají s mexickým chlapstvím, je jasné - ale co dál? Varují před temnými propastmi pohlaví v nás, nebo je jen konstatují? Máme se s některou z jejich postav ztotožnit? Babo raď. A otázky nekončí, například: Bylo opravdu třeba si vypůjčit Źulawského patvora, a ještě ho nastavit meteoritem? Atmosféra má ovšem svůj půvab, místy až básnivý.(7.4.2019)

• kaylin

Mexický snímek „Divý kraj“ je takovou libůstkou pro fajnšmekry, kteří v tom budou hledat spoustu významů, budou si jistí, že ten film má obrovský přesah. A možná i má. Jenže i když je zde monstrum, i když je zde sociální problematika, stejně si z tohoto filmu budu pamatovat, jak mě zaujalo, že má hlavní hrdinka malé prsní dvorce. Asi jsem přece jen čekal něco trochu víc.(10.7.2019)

Bizarre, který rozhodně patří na noční festivalovky, bohužel ničím výjimečný. Amat Escalante se inspiruje evropskou optikou, zejména optiku Żuławskiho (Posedlost 1981). [Aff, 2017](19.6.2017)