Reklama

Reklama

Divý kraj

(festivalový název)
  • Mexiko La región salvaje (více)
Drama / Horor
Mexiko / Dánsko / Francie / Německo / Norsko / Švýcarsko, 2016, 100 min

Obsahy(1)

Pracující matka Alejandra žije neuspokojivý život se dvěma syny a hrubým manželem Angelem. Oporou je jí bratr Fabian, ten však stejně jako její manžel chová velké tajemství. Příchod záhadné Veroniky život sourozenců od základu promění a odhalí tužby, které doposavad jejich omezená existence prozkoumat nedovolovala. (MFF Karlovy Vary)

Videa (2)

Recenze (7)

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Nebudu spoilerovat, to už tu udělali jiní (pokud chcete v zápletce a ve smyslu toho všeho aspoň nějaký čas příjemně tápat, doporučuju před filmem nečíst zdejší komentáře). Na to, že se jedná o film z produkce "rozvojové" mexické kinematografie, je to nevšední, překvapující a zajímavá záležitost. Film vyvolávající pocity, nikoliv sdělující informace a odpovídající na otázky. Vhodný materiál pro festivalové diváctvo, které tleská všemu co vybočuje z řady, nebo všemu co nechápe. Naopak zcela nevhodné pro milce klasických scifáren a mysteriozit. Jo a hrajou tam dvě moc hezké a přitažlivé holky, ale ne prvoplánově a lacině hezké, takže film nepotěší ani povrchní rádoby estéty. ()

Kudly4 

všechny recenze uživatele

Šílenost. Chyběla mi tu už jen lesbická scéna, čekal jsem, že ty dvě si to spolu rozdají, protože kromě klasických sexuálních scén, se tu šukají chlapi navzájem, zvířata (to bylo hodně zvrhlé) a to nejlepší, šuká tu chobotnice z vesmíru, která vám přivodí takovou rozkoš, že skončíte v kómatu, přinejlepším. Skvělá podívaná, vůbec jsem netušil do čeho jdu a to co jsem nakonec dostal, úúf. Horor je to jen okrajově (občas výborná, temná Hororová atmosféra), spíše je to takové bizarní, sexuální Sci-Fi. Buď se vám to líbit bude a nebo ne, mě to pohltilo od první minuty, slušná čtyrka. (5. komentář, 126. hodnocení, Full HD) ()

Reklama

StaryMech 

všechny recenze uživatele

Že se tvůrci vypořádávají s mexickým chlapstvím, je jasné - ale co dál? Varují před temnými propastmi pohlaví v nás, nebo je jen konstatují? Máme se s některou z jejich postav ztotožnit? Babo raď. A otázky nekončí, například: Bylo opravdu třeba si vypůjčit Źulawského patvora, a ještě ho nastavit meteoritem? Atmosféra má ovšem svůj půvab, místy až básnivý. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Na počátku je meteorit a příchozí z vesmíru. O něj se stará postarší dvojice společně s mladou Veronikou. Veronika je čubka, co se stará jen o vlastní rozkoš a je ochotna kvůli ní obětovat kohokoliv. A pak je tu Alejandra, řečená Ali, co má dva syny s Ángelem. Ángel není hrubý, jen vede dvojí život. Respektive svůj život rozdělil mezi Ali a jejího bratra. Ali je ultračubka, co jde ještě dál než Veronika. A protože vše začalo u příchozího z vesmíru, tak logicky to u něj také musí skončit. Kruh se uzavře. Vynikající hudba, velmi dobré herecké výkony, neustávající napětí, pěkná kamera. Několik scén je úžasných - kráter po pádu meteoritu, záběr na temný otvor uprostřed stromů a křoví za doprovodu mrazivé hudby či Ali v objetí Toho. Film pro menšinového diváka jsem si vpravdě užil. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Mexický snímek „Divý kraj“ je takovou libůstkou pro fajnšmekry, kteří v tom budou hledat spoustu významů, budou si jistí, že ten film má obrovský přesah. A možná i má. Jenže i když je zde monstrum, i když je zde sociální problematika, stejně si z tohoto filmu budu pamatovat, jak mě zaujalo, že má hlavní hrdinka malé prsní dvorce. Asi jsem přece jen čekal něco trochu víc. ()

Galerie (31)

Reklama

Reklama