Příběh jednoho života

• Francie Une vie (více)

Normandie roku 1819. Mladičká Jeanne Le Perthuis des Vauds vychází z klášterní školy. Nezkušenou dívku plnou dětských snů téměř okamžitě provdají za Juliena de Lamareho. Ten se velmi záhy projeví jako lakomý, násilnický a přelétavý muž. Jeanniny iluze začínají pomalu brát zasvé. (Festival francouzského filmu)

DAVID.LOPAN

Jedna ze čtyr vznešených pravd které predal historický Buddha je, že utrpeni má pricinu a ja par minut premyslel, jestli to neni tento film. Sterilní nedobová nuda s nulovou atmosférou. Pribeh mohl byt kdysi terno, ale tohle jsme videli uz tisickrat a lepe. ()

kajas

S předlohou obeznámena nejsem a film mě k jejímu přečtení rozhodně nenavnadil. Samotný děj rozplizlý do dvou hodin hodně unavoval a nesympatické, nekonečně naivní hlavní hrdince přesvědčené o své pravdě skutečně nešlo držet palce. ()

dhejbal

Obávám se, že největší ukázkou zdatnosti tvůrců by bylo, kdyby po přečtení předlohy došli k závěru, že se tento příběh na filmové plátno vůbec nehodí. ()

kolemjdouc

na film jsem se těšila kvůli svému oblíbenci J-P Darroussinovi.Film s chabým scénářem,rozpačitými výkony herců, doslova dorazila mizerná práce s kamerou .Přitom Francouzi tenhle žánr umí uchopit a pohrát si s ním ke spokojenosti diváků.No nic ,možná příště se Brizé a Vignonovi zadaří. ()

Marze

Je to zobrazeno uvěřitelnou cestou, ale žádná rozpustilá zábava nebo vztahové okouzlení to není Při "Ty vždycky uhodíš na romantickou strunu viď" má člověk pocit, že to říká robot. Dialogy zřejmě mají být nosníkem celého filmu, ale označil bych to jako zbytečná žvanivost. Nechybí soudní rozvodový proces, naštěstí odročen na ráno. ()