Sněhulák

Předloha:

Raymond Briggs (kniha)

Hudba:

Howard Blake

Animovaná vánoční pohádka zfilmovaná podle knihy Raymonda Briggsa. Odehrává se zde příběh malého chlapce, který si postaví sněhuláka, a když sněhulák odbitím půlnoci ožije, prožije s ním celou řadu neuvěřitelných dobrodružství. (Česká televize)

xargos

Nádherná krátká pohádka, kerá mi něčím připomíná "Muže, který sázel stromy". Ještě se někde animuje touto technikou? Doufám, že ano... Jednoduchý a přitom silný příběh, podbarvený krásnou (právem oceněnou) hudbou. Klučík v příběhu je jako živý - gesta, projevy radosti i smutku. Na úplném konci chlapec nachází v kapse důkaz, že to vše přece jen nebyl (nebo byl) sen... ()

ostravak30

Já se přiznám, že to mám přeci jen trochu naopak, jelikož mě se líbil víc Sněhulák a sněžný pes. Ačkoli dětská fantazie pracuje naplno a to co chlapec zažívá je skutečné dobrodružství se smutným koncem. Třeba mě zarazilo, jak sněhulák doma ani trochu netál, přestože tam muselo být teplo, naopak na konci jeho smrt neměla dlouhého trvání. Britové navíc asi budou otužilí, jak je tam pořád zima, protože kluk si na cestu na severní pól vzal skromnější oděv. Víc než děj se mi tak extrémně zalíbila hudba, ta byla nádherná. ()

MP17

Walking in the Air sem znal již déle coby předělávku od Nightwish, ale tady je to opravdu doják se vším všudy. ()

Sadova302b50

Pohádka milá, příběhově nijak zlváštní, leč za kresbu a hudební podkreslení a vlastně i za její závěr nemohu jinak, než přihazovat body. ()

Bojinda

Tohle jsem našel náhodně při hledání videí na hodinu angličtiny. A nakonec jsem to žákům pustil celé, i když tam vlastně skoro žádná angličtina není. Nalezl jsem v tomhle jednoduchém příběhu něco magického. Asi to bude vzpomínka na vlastní dětství, kdy jsem takové věci ještě uměl. ()