Kapitola šestá: Světlonoš (S01E06) (epizoda)

Chapter Six: Star of the Morning

Kapitola šiesta: Nositeľ svetla

Horor / Thriller

USA, 2016, 44 min

• Robbie

Už to začína byť riadna blbina a vidno že tvorcovia už siahli na dno svojich síl čo sa nápadov týka. Meganina odhalená identita a príchod jej matky, to už aj na mňa bolo veľa. Ďalšia zbytočnosť, ktorá síce začala sľubne, ale tvorcovia nezvládli udržať tempo a atmosféru dlhšie ako v prvých troch dieloch a teraz už len tápajú v tme. Možno by som tomu vedel odpustiť viac keby sa to volalo Constantin a nesnažilo by sa to tváriť ako pokračovanie neporaziteľného kráľa tohto žánru..(6.11.2016)

Spoilery. Prituhuje. A to riadne. Po šokujúcom twiste z minula už vieme, na čom sme. Geena Davis hrá v skutočnosti úbohé dievča z kultového Friedkinovho filmu, čiže tento seriál je plnohodnotným pokračovaním. Do deja sa prekvapivo zapája aj pani svokra resp. jej matka (v príjemne autoritatívnom podaní Sharon Gless). A konečne dôjde aj na legendárnu pavúčiu chôdzu. No a dozvieme sa tiež pár nepekných tajomstiev miestnej cirkvi. Proste to ozaj prestáva byť sranda. Obávam sa, že veľmi veľa sympatických postáv toto peklo neprežije.(4.4.2017)

Příběh po odhalení pojítka s původními filmy v předchozím díle už s takovou skutečností pracuje a tak se divák ledasco dozví co tehdy bylo dál. Kdo však předchozí filmy neviděl, dojde k nepochopení. Pomalejší tempo se drží, ale přeci už to dostává ty očekávané grády. Posedlost Casey nabylo té největší šílenosti a útrap.(29.11.2016)

Trochu toho sektárstva nikdy neuškodí. Seriál pomaly vstupuje do niečoho omnoho komplikovanejšieho ako sa na prvý pohľad zdalo. Kašľať na konšpirácie, tvorcovia si pripravujú pekné ihrisko na finálny stret. A zlo je omnoho silnejšie než dobro.(27.12.2016)

• Ratemus

už to není napínavý seriál s hororovými prvky, stává se z toho fantasy(12.11.2016)