Britský Špión (John Gielgud) sa vydáva do Švajčiarska, aby zlikvidoval nepriateľského agenta. Tu sa k nemu pripája krásna blondýnka (Madeleine Carroll) a dvojica, predstierajúc manželský pár, pokračuje v misii spoločne. (POMO)

Biopler

Hitchova naivita zaráža, lebo veľmi rád točil špionáže/sabotáže, rád ich zasadil do priestoru naprieč krajinami, no vždy do zápletky zaniesol lacný úmysel, alebo jeho hrdina sa dokázal príliš ľahko a lacno vynájsť v nepríjemných situáciách. V tomto diele začal veľmi dobre - fingovaným úmrtím budúceho tajného agenta, ktorý je skôr pisálek a tak mu na pomoc bol pridaný Generál v podaní Lorreho, ktorý mu hravo berie pomyselné 1. miesto v spoločných scénach. Pohnútky hlavných predstaviteľov k činu sú chabo vykreslené, na základe jedného dôkazu konajú... to je na pováženie. Príbeh sa nekončí a začína byť pomaly jasné kto je nepriateľ. K neuvereniu ho udajú vlastenci kdesi v továrni. Zámer tvorcu ako odhalí identitu nepriateľského agenta je fakt zlý. Záver vo vlaku je trochu šaškáreň, ale s dominantným Lorrem sa to dá dopozerať. Mdlý Gielgud výkonom veru nepotešil a je citeľné, že to točil len kvôli prachom, ešteže mu robí garde príjemná Carroll. ()

kubilov

Jeden z prvních real Hitchcocků tyjo a hnedka taková pecka. 30. léta a krátké ohlédnutí se za špionským dobrodružstvím během první světové války s úžasnou dvojicí John Gielgud a hlavně Madeleine Carroll. Stejně je vtipný, že Hitchcock natočil film, který se odehrává prakticky v Osmanské říši. ()

pollstro

Spíš než špionážní thriller je Secret Agent skvělou špionážní romantickou komedií. Ponuré válečné téma je obratně spojeno s důmyslným a chytrým humorem, a skvělou hereckou souhrou veškerých postav. Atraktivní prostředí Švýcarska je dokonalým místem pro skvělé vykreslení válečného neutrálního prostředí, ve kterém lze s lehkostí vyprávět zajímavý příběh, který obsahuje typická Hitchcockovská témata, která zahrnují chybnou identitu pachatele a jeho následnou vraždu. Samotný závěr a finální odhalení je lehce neuspokojivé a těžko říct, jestli se jedná o protiválečné drama, poukázání na nesmyslnost vraždění, nebo čistě melodramatický zamilovaný příběh. Ve své podstatě obsahuje Secret Agent od každého něco, což mu brání v úplném filmovém prožitku, ale na druhou stranu je, díky skvělé režii a obratným dialogům, neustále skvělým a zábavným filmem, ve kterém kraluje geniální Peter Lorre v roli generála, který zde předvádí skutečně neuvěřitelně zábavné herectví. "General Pompellio Montezuma De La Vilia De Conde De La Rue." ()

Ferguson

Hitchcock tvrdil, že se tento film nepovedl (Rozhovory Truffaut/Hitchcock, str. 61). Jako jednu ze dvou slabin (kromě negativního cíle hlavního hrdiny zabít člověka) uvedl přílišné množství ironie. Musím říci, že já toto na filmu mám rád. Film mě právě zaujal oběma slabinami, o kterých Mistr mluví. Negativní cíl hlavního hrdiny a obrovská dávka ironie prolínající se celým filmem. John Gielgud mi fyzicky také připomínal mladého Ralpha Fiennese. A téma zabití "nepravého muže" (jakoby otočený princip "nepravého muže" o kterých Hitch tak často točil) pro mě činí z tohoto filmu opravdovou parádu. ()

karelondatra

Pro mě nedívatelné. "Humor", při kterém nedokážu vnitřně netrpět, podobně jako i při většině ostatních scén a dialogů, které jsou přehráváním tak posunuty do absurdity, že se na to jednoduše nedokážu koukat. Za mě velké zklamání. ()