Reklama

Reklama

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (5)

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Po stránce animace a hudby je to rozhodně velmi podařené dílo. Příběh má také své momenty a dává nám ponaučení o tom, že zkrátka před jedním Bohem je si každý rovný a je jedno jakou má barvu, kde a komu se narodil a že pravá svoboda znamená zpřetrhat řetězy ve svém srdci... Jenom škoda, že jsem se nedokázal zbavit toho divného pocitu, že mě pompézní animák ze Spojených arabských emirátů, tedy ze světa bohatých šejků (kde jsou vidět rozdíly na první pohled a kde ti nejbohatší pánové nejspíš ještě dnes mají nějaké ty své sluhy a harémy) prostě o tom, že jsou si všichni rovni, tak nějak nepřesvědčí. Samozřejmě jsou to nejspíš typické evropské předsudky a budu odsouzen všemi těmi bojovníky za sociální svobodu, spravedlnost a rovnost, kterých je v roce 2018 spousta. Ale je mi líto, prostě se nemůžu těch předsudků zbavit, ta ironie mezi původem a poselstvím ve mě prostě zůstává a sledovat tenhle film ať je již jakkoli chce kvalitním mi bylo díky tomu tak nějak proti srsti. Ale co bych sakra čekal, je to příběh o Bilalovi ibn Rabah, jednom z těch, kteří doprovázeli proroka Mohameda, tam přece musí být ten pravý Islám. No jo, ale co se Islámu týká, tam bych taky dokázal najít pár jistých věcí, které mi připadají obzvlášť v jeho dnešní podobě... Ale dost !!! Prostě to shrnu slovy, že tenhle film je subjektivně velmi zdařilý, má slušné tvůrčí hodnoty a i kvalitní poselství, poměrně zajímavý příběh (akorát s až příliš velkou spoustou dle mého zbytečné dramatičnosti), jen prostě není tak nějak pro mě (a nebyl by pro mě ani kdyby byl třeba o svatém Janu Křtitelovi) a proto čistě za sebe víc jak 6/10 nedám... ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Pamätám si, keď som videl na youtube trailer a myslel som si, že tento film asi nebudem mať možnosť vidieť. Som rád, že som sa mýlil. "Bilal: A New Breed of Hero" je podľa mňa dobre natočený a najmä dobre napísaný animovaný film, ktorý je spracovaný viac pre dospelých, než pre deti. Vie podať svoj príbeh a najmä vie vyprofilovať postavy a urobiť ich zaujímavé. Ja som bol z toho skutočne nadšený, lebo hlavný hrdina Bilal nie je vykreslený ako stereotypný kladný hrdina. Reálne prechádza konfliktami, bojuje so svojim vlastným vnútrom, snaží sa prísť na to čo je pravda a súčasne sa nechce vzdať svojich názorov. V detstve je viac vidieť, že svoj život otroka považuje za samozrejmosť, no postupne príde na to, že život môže byť aj iný a tá cesta mu príde správna. Čo sa týka animácií, tak pozadia, boje vyzerajú fantasticky. Rovnako aj farebná schéma je skvelá. Pôsobí to ako zo skutočného sveta v púšti a funguje to fantasticky. No potom ju tu dizajn a vzhľad postáv a ovocia. Je vidno, že to nie je úplne super. Pôsobí to ako keď Blue Sky predstavili prvý film "Ice Age". Dizajn ľudí tam bol na podobnej úrovni. Až na to, že ten film vyšiel v roku 2002. Na druhú stranu ak je to ale najväčší problém čo s filmom mám, tak je toho málo. Príbeh bol zaujímavý a hoci historicky bol Bilal viac Mohamedovým učencom a šíriteľom jeho slova, pričom je tu vykreslený viac ako bojovník, pôsobí film veľmi dobre spracovane, zaujímavo, chcel som vedieť kam dospejeme, bojové scénky sú fantastické a celkovo mi film dáva dobrú hlavnú myšlienku do dnešného sveta a silné posolstvo. Myslím si, že deti si tu nájdu niečo tiež, ale dospelý divák môže byť rovnako spokojný. A ešte nechcem zabudnúť na hudbu. Hudba v tomto filme je rovnako fantastická. Pôsobí vo filme autenticky, dáva mu správnu energiu a funguje. Z animovaných filmov, ktoré sa k nám dostali až tento rok vysoko odporúčam vidieť. Stojí za váš čas. Hodnotenie: A- ()

FFilipCZ 

všechny recenze uživatele

Opravdu překrásná animace, už dlouho jsem si takto vizuálně neužil žádný animovaný film. Taktéž příběh je zajímavý - jednak s nevšedním námětem, který byste u animáku nečekali, a navíc "dle pravdivých událostí". ()

Galerie (35)

Reklama

Reklama