London Town

London Town

Drama / Hudební

USA, 2016, 92 min

Slušne zahraný a režírovaný film, zamerajúce sa na ťažký život malej rodiny (a hlavne mladého muža) v „Londýne“ v 70-tych rokov. K tomu ešte punk od „The Clash“, čo však vo filme (a hlavne v príbehu) nie je využitý tak ako by mal byť využitým. Hudba super! PS.: J. R. Meyers príjemne prekvapil so zahraním postavy Joea Strummera. Osobné hodnotenie: 75% (***) (6.8.2017)

• Franki69

Nebejt upoutávek v kině, netušil bych, že film existuje. Pohled do londýnského polosvěta rodícího se punku vypadal jako nářez, kterej tu dlouho nebyl. Fakt jsem se těšil co uvidim, Moje puberta se odehrávala zhruba ve stejném letopočtu jako děj filmu, ovšem v kulisách smogem začouzených Teplic. To by to ale musel bejt jinej film. London Town vás provede jednou životní etapou puberťáka v době jeho 15 narozenin. Jednoduchý to neměl. V ženských šatech musel řídit taxi, táta v nemocnici, máma ve squatu a na krku malá ségra. Představitel klukovské role mi nebyl sympatickej a jediný plusový body jsou za scény, v kterých se objevuje „kapela Clash“. Je jí tam ale míň, než by člověk z traileru čekal.(23.8.2017)

Pěkní kluci to jistí. 1) Nebyl to punk ani sedmdesátky, které mě přitáhly k tomuto filmu, ale 39letý Jonathan Rhys-Meyers (zpěvák Joe), který je stále k zakousnutí a jenž si nazpíval asi pět songů sám a 30letý sexy Tom Hudges (matčin milenec Johnny). Ukázalo se, že se k nim úspěšně přidal 17letý příjemný Daniel Huttlestone (Shay, hlavní role). 2) Pro fajnšmekry následuje malá lekce britštiny: Alice: Shay, what does shagging mean? Shay Baker: Cooking. That's all. Alice: Oh! Mum's a much better shagger than you. 3) Film sám jinak nic zaznamenáníhodného nepřináší, takže nakonec to hodilo slabé přeslazené 3 hvězdičky.(3.9.2017)

Co naplat, že film sází na punkovej underground 70. let v čele s The Clash, když všechno ostatní je slabý odvar toho, co se v té době mohlo zažít a dít. I přesto je ale London Town milý a neurážlivý drama jedné rodiny, jejichž děti jsou první, kteří poznají, co je to vzdorovat systému. Z tohodle pohledu je to milý...milý a neurážlivý. Na film s punkovým pozadím trošku málo.(12.7.2017)

V podstatě jednoduchý příběh o tom, jak se musel kluk starat o celou rodinu, protože matka je fetka a vlastně od nich utekla, a otec měl nehodu, po které je na několik týdnů upoután na lůžko. Jenže to vše se odehrává v Londýně 70. let a do toho hraje kapela The Clash. Tahle hudba mi prostě sedí a skvěle se k Británii hodí.(19.10.2016)