London Town

London Town

Drama / Hudební

USA, 2016, 92 min

Co naplat, že film sází na punkovej underground 70. let v čele s The Clash, když všechno ostatní je slabý odvar toho, co se v té době mohlo zažít a dít. I přesto je ale London Town milý a neurážlivý drama jedné rodiny, jejichž děti jsou první, kteří poznají, co je to vzdorovat systému. Z tohodle pohledu je to milý...milý a neurážlivý. Na film s punkovým pozadím trošku málo.(12.7.2017)

London Film Festival 2016. London Town má tu smůlu, že přišel na svět jen o pár měsíců později než hudební dokonalost jménem Sing Street, která nastavila laťku tak vysoko, že se nikdo o filmy podobného ražení už letos nemusí ani snažit. Film měl řadu pěkných momentů, ale místy to nudilo a jako celek to bohužel vyznělo trochu naprázdno. Rozhodně to není ten typ hudebního filmu, který vás zvedne ze židle - jde v podstatě o příběh jednoho puberťáka, který zaskakuje za otce, s trochou romantiky a The Clash v pozadí. Lehce zapomenutelný film. Lepší 3 hvězdy.(12.10.2016)

• Franki69

Nebejt upoutávek v kině, netušil bych, že film existuje. Pohled do londýnského polosvěta rodícího se punku vypadal jako nářez, kterej tu dlouho nebyl. Fakt jsem se těšil co uvidim, Moje puberta se odehrávala zhruba ve stejném letopočtu jako děj filmu, ovšem v kulisách smogem začouzených Teplic. To by to ale musel bejt jinej film. London Town vás provede jednou životní etapou puberťáka v době jeho 15 narozenin. Jednoduchý to neměl. V ženských šatech musel řídit taxi, táta v nemocnici, máma ve squatu a na krku malá ségra. Představitel klukovské role mi nebyl sympatickej a jediný plusový body jsou za scény, v kterých se objevuje „kapela Clash“. Je jí tam ale míň, než by člověk z traileru čekal.(23.8.2017)

"Co je to vlastně anarchie? Kulový. Tou tátovy složenky nezaplatím." Omluvte Shaye, je to teprve pankáč začátečník, takže netuší, že v anarchii se složenky neplatí. Anebo ho neomlouvejte, protože je to trouba, kterého si ze záhadných důvodů vybrala rebelka s obojkem Vivian. Kde taková dračice byla, když jsem dospíval? No nic, prostě tomu jelitu trochu závidím, jeho punkerství mu nevěřím, jeho převlek za taxikářku považuju za trapný a tak všechno musel zachránit chudák Punk. Mě totiž The Clash vždycky bavili, takže film s nimi nemohl být úplný průser, i když mi toho kromě muziky do skoku zase tak moc nenabídl.(12.8.2017)

V podstatě jednoduchý příběh o tom, jak se musel kluk starat o celou rodinu, protože matka je fetka a vlastně od nich utekla, a otec měl nehodu, po které je na několik týdnů upoután na lůžko. Jenže to vše se odehrává v Londýně 70. let a do toho hraje kapela The Clash. Tahle hudba mi prostě sedí a skvěle se k Británii hodí.(19.10.2016)