Virus

• Itálie Inferno dei morti viventi (více)

Po chemickém úniku v továrně Hope Centre ve státu Papua Nova Quinea (společnost zaměřená na výživu lidí z rozvojových zemí 3. světa) se změní její zaměstnanci na masem se živící zombie. Komando složené ze čtyř mužů, které vede Mike London je posláno vyšetřit tuto událost. Jejich cesta je svede dohromady s televizním štábem pod vedením Lea. Oba týmy jdou za stejným cílem a tak se spojí. Brzy poznávají, že celá země je už pod kontrolou zombie. Jakou šanci mají naší hrdinové uprostřed nich, aby poslali okolnímu světu tuto zprávu? (brooklyn73)

Silverluv

Totálně šílená a ulítlá b-c-čkárna, plná hladových, převážně negroidních zombíků, pochutnávajících si na lidských vnitřnostech, šlachách (co jsem mohl vypozorovat, tak nejvíc chutnali ramínka a lýtkové svalstvo). Trochu zmatený děj, všudypřítomné záběry divoké přírody...uff...sloni, motýlci, nejrůznější ptactvo, nepochopil jsem vyšší záměr proč toto všecko. Celé to bylo laděno tak nějak do ekologična...:o) Zajímavé...Nejvíc mě však dostala speciální jednotka, která byla vyslána na tajnou misi ukončit tohleto zomboidní běsnění. Tihleti čtyři týpci byli fakt k zulíbání...Nedoporučuji všem, určitá skupinka fandů tohoto žánru si ovšem sem tam přijde na své...;o) ()

folklorman

Tomuto filmu bych dal plný počet bodů,ale je zde pár věcí, které mě vadí a to, že Mattei kopíruje NEPŘEHLÉDNUTELNĚ věci z filmu Usvit mrtvých (hudba, stejné kostými) a zombi 2. Samozdřejmě, že je tu jistá tolerance, ale kdyby to nebylo tak průhledné.No, ale navzdory tomu všemu se mě film zamlouvá a je to furt lepší zombiárna, než se točí v dnešní době. ()

brooklyn73

Ano ja jsem Zombie fan.Ale toto neni seriozni Zombie film, nebojim se to nazvat zombie saskarnou.Pribeh nam zacina v tovarne "Hope", kde se vsak vymyka vyzkum z ruky a Zombie jsou na svete.Pristi strih nas privadi do sceny pri ktere jsou unosci a rukojmi v jedne velke vile, do ktere vsak pronikaji hlavni hrdinove ze specialniho komanda obleceni v modrych uniformach(nepodobnych monterkam, s napaditimi modrymi ksiltovkami jenz nebudou sundany z hlavy do konce filmu) a kteri se pri akci nerozpakuji podriznout krk. Dalsi strih a rekneme dalsi cast filmu nas privadi do pralesa kde se nase komando spojuje se zbytky televizniho stabu,ktery prezil predchazejici utok zombie.Nyni mame vsechny pohromade a muzeme smele do toho, reziser se nerozpakuje prokladat jednotlive kousani, kvileni a prskani zombie se scenami z divoke prirody,takze muzeme spatrit ptaky pri stremhlavem letu do jezera za lovu ryb, ci hyenu,ktera honi a udolava prerostlou veverku.Po mnoha prihodach nasich hrdinu v pralese se dostavame do clunu, ktery nas odveze do tovarny kde cely pribeh zacal a kde take zkonci.Zde vsak uz mame moznost videt zombie ne tak pomale jako v pralese ale dokonce schopne skoku ze zadu na jednoho z hrdinu.Ponauceni z filmu: Neber za ocas mrtvou krysu, jelikoz to muze byt krysa-zombie! ()

Slimak

Stá modifikace původních filmů o mrtvejch chodcích.Filmaři tenkrát z tématu ždímali co se dalo. Dojili to a dojili. Až v roce 1981 vzniknul tenhle film, který rovněž nic nového nepřinese. Snad vyjma klasickému nádechu vypiplaných špageťáckých nechutností a promakané střelbě na terče, která mě těší. Ovšem jinak blbost a amatérština se z toho odpařuje v každym nanicovatym záběru. Tedy téměř stále. ()

TERRORDROME

Čítal som, že toto je vraj jeden z najlepších filmov Bruna Matteiho, tak na to som teda zvedavý. No, ja si myslím že jeho posledný predsmrtný snímok Zombie: Počiatok bol rozhodne zábavnejšia a nápaditejšia hovadina, avšak nevznikla v 80-tych rokoch. Vírus, respektíve Hell of the Living Dead je neprekvapivo presne taký ako by človek od Matteiho ( alias Vincenta Dawna ) čakal, čiže prachbiedny stupídny brak ktorý (aspoň miestami ) baví skôr svojou nechcenou smiešnosťou než nervydrásajúcim hororom. Papula Nová Quinea je vďaka nejakej chemickej nehode zamorená zombie nákazou, po ktorej sčernajú aj belosi a špeciálne komando v montérkach spolu s dvoma novinármi musia absolvovať cestu džungľou plnou mäsožravých kriplov. Hneď v úvode "úžasná" scéna so zombie krysou pod oblekom a v ďalšom zábere sú komplet všetci nakazený. Nasleduje policajná akcia kde ono komando proste nabehne do baráku a vystrieľa zločincov mieriacich na rukojemníkov. Tí sú proste taký drsný, že miesto cukrovej jedia sklenú vatu, ale iba ten najšialenejší z nich chápe že zombíkov je treba strieľať do hlavy a väčšinu filmu to svojim kolegom márne vysvetľuje. Čo sa týka gore scénok, v ponuke je tu hlavne strieľanie a často pomerne nezvládnuté obžieranie, kde figurantom proste len priložili na ruku či nohu kus mäsa a aktéri predstavujúci nemŕtvych sa tvárili že to akože vytrhávajú z tela. Pamätné je tak viac-menej len to záverečné vytrhnutie jazyka, nasledované strčením ruky do úst a vytlačením očí, ale aj to zombie decko bolo fajn. Okrem pokročilého idiotizmu postáv i zombíkov ( ktorí raz nie sú za boha schopný uhryznúť či len chytiť magora čo vojde rovno medzi nich a ešte im strká haksne pred ústa a inokedy zase skáču cez okno ) serú hlavne tie tie zábery z dokumentárnych filmov na rôzne zvieratá či sfetovaných domorodcov, čo sú tam hojne nastrihané. Trebárs keď ten šialenec začne po svojom debilnom extempore v hlúčiku zombíkov konečne strieľať a miesto masakru zrazu ukážu nejakého kormorána loviaceho ryby! Ako plus by som zarátal scénu kde sa hrdinná novinárka vyzlečie do naha aby takto úradne nadviazala kontakt s domorodcami. Proste chujovina, ale aspoň že sa nevlečie. ()

drankeryth

Wow, toto je dobry zombie horor, blizko pribuzni k filmu usvit mrtvych od Romera. Dost akcie zo zombikmi a aj ukazovali docela dost utokov zubami, na este zivych ludi. Potom sa po case k nim pridali, ako novopeceni adepti na zombikov:) Nechapem preco ta banda idiotov v modrych uniformach stale strielala zombikov do tela, ked uz na to prisli, ze smrtelna rana do hlavy ich odpravi zo sveta. Koniec bol najlepsi ked zombie vytrhol zene jazyk z ust a potom jej ruku vrazil do ust, nasledkom coho vyskocili von jej vypulene oci:) ()

MickeyStuma

Režisér Bruno Mattei byl občas svou tvorbou něco jako Lucio Fulci či George A. Romero, ale jejich kvalit ani zamák nedosahoval. Ukázkou takové snahy je právě tento zombie snímek, který má na svou dobu dobré masky právě oněch zombie, ale to je na celém tomto filmovém povolení vše. Výprava v podstatě žádná, speciální efekty spíše jen pro zábavu, režijně celý koncept vyvolává dojem amatérského filmu. Námětově a často i obrazovým dojmem jakoby se Mattei navíc inspiroval snímkem ´The Crazies´ (1973), který má na svědomí nikdo jiný než slavný George A. Romero. To však u italského filmu není nic neobvyklého. Mnohé scény spíše vypadají vtipně, což evokuje k parodii na zombie filmy, než na vážný hororový počin. Na druhou stranu i tady platí, že se snaha cení, a tak snímek alespoň  zaplnil prázdné místo na regále ve videopujčovnách. ()

kersten

Tento film som videla ešte ako malé dieťa a dlho som z neho mala nočné mory. Teraz som si ho pozrela opäť a bol mi akurát tak na smiech. Ale za nostalgiu a kedysi prebdené noci, posúvam hodnotenie vyššie. ()

Tormentor665

Matteimu za to dám 4, protože je to z jeho fondu možná nejlepší trash-počit. Ta (ne)herecká hrůza a eko-vykradačka působí v celkovém výsledku víc než snesitelně. ()

pendrek200

Upřímně jsem čekal mnohem více. Podle recenzí jsem se nechal zlákat na údajně slušné gore a masky, ale toto se opravdu nekonalo. Nejlepší zombie byl kněz a to bylo tak vše. Jediná práce na zombie byla ta, že je potřeli barvou a tím to končilo. A ty pohyby zombie také byly hrozné, buď chodily jako prkna, nebo někdo, kdo má epileptický záchvat.  Byť mám Matteiho velmi rád, tak tady mu to úplně nevyšlo. ()