Lea

• Slovensko Lea - niečo o mne
všechny plakáty
Trailer

Skutočný príbeh ženy, ktorá sa kvôli budúcnosti svojej dcéry postavila proti vlastnej mafiánskej rodine. Lea strávila svoj život obklopená organizovaným zločinom. Jej otec bol šéfom obávanej ´Ndranghety a jej manžel jedným z jeho najbližších pobočníkov. Ale ona chcela pre svoju dcéru inú budúcnosť, bez ohľadu na to, akú cenu bude musieť zaplatiť. Rozhodla sa pre to spolupracovať s políciou, no jedného dňa zmizla bez stopy... (STV)

Trailer

petikacka

Čekala jsem další otřepaný film o mafii, ale ono se z toho vylouplo drama jak byk. Vidím vlastně poprvé takový film pohledem sestry, dcery a matky z Kalábrie. Navíc mi nějak uniklo, že je to truestory, takže jsem to brala celou dobu jako fikci. O to víc mě konec doslova emocionálně ždímnul. Je to silné...opravdové...brutální...smutné...Snad se v Itálii začíná blýskat na lepší časy co se týče boje s Mafií a odmítáním obyčejných lidí pořád držet hubu. Aneb : "Zlo vítězí tam, kde obyčejní lidé, neudělají nic".  Za mě 95% ()

kolemjdouc

pět za to,i když to není extra dílo,že se tvůrci dokázali udržet při zemi a natočili film do kterého zakomponovali drsnost mafiánského prostředí.Bez odpudivých záběrů plných mučení a krve.Velmi dobrá režie,kamera a vynikající dabing!Nadabovat rozčíleného Itala dá fušku.Zakomponované tóny hudby , znějící zlověstně, zdálky.Jako předzvěst šokujícího konce. ()

klukluka

Nelíbilo se mi, jak to bylo odvyprávěný. Bylo to jaksi chladný, odtažitý, působilo to sterilně, jakoby zrychleně, nebyly v tom žádný emoce. V neposlední řadě se mi hrubě nelíbila představitelka Lei. Věřím, že to byla autentičtější verze, než kdyby pro tu roli získali mladší vydání Monicy Bellucci, ale nemuseli kvůli tomu zacházet do krajností. Někdo jistě chtěl, aby to mělo velkou výpovědní hodnotu a tenhle cíl se podařilo splnit. Skrz ten neatraktivní vizuál ale to sdělení doputuje k mnohem menšímu počtu lidí. ()