Reklama

Reklama

Vyměněné osudy

(seriál)
  • Turecko Paramparça (více)
TV spot
Turecko, (2014–2017), 215 h 56 min (Minutáž: 102–163 min)

Kamera:

Orkun Çatak

Hrají:

Erkan Petekkaya, Ebru Özkan Saban, Nursel Köse, Alina Boz, Leyla Tanlar, Tolga Tekin, Burak Tozkoparan, Nurgül Yeşilçay, Cemal Hünal, Civan Canova (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(97)

Obsahy(1)

Příběh o těžkých volbách, těžkých rozhodnutích, propletených životech a rodičích, kteří se zmítají mezi svými dětmi a svým srdcem. Gulseren pochází z chudých poměrů, zatímco Cihanova manželka Dilara je bohatá. Obě před patnácti lety porodily ve stejné nemocnici ve stejný den. Ale došlo k chybě, která změnila jejich osudy. Kvůli podobným příjmením roztržitý ošetřovatel děti zaměnil a nikdo si toho nevšiml. Když se ukáže pravda, vyvstanou mezi oběma rodinami zásadní problémy kvůli jejich zcela odlišnému životnímu stylu a ekonomické situaci. Tyto události však Cihana a Gulseren sblíží. Poutají je nevysvětlitelné city, před kterými nemohou utéct ani je ignorovat... (TV Nova)

(více)

Videa (79)

TV spot

Recenze (11)

Ashar 

všechny recenze uživatele

Stále více se u nás objevují Turecké seriály. Vzhledem k tomu, že jsou převážně točené v Istambulu, což je mé oblíbené město, rád je sleduji. Je pravda, že zvyky a chování postav bude malinko odlišné od našich, přec jen jiný kraj, jiný mrav. Přesto seriál Paramparça kvalitou a dějově převyšuje naše mnohdy mdlé a nudné seriály. Děj je velice akční a emotivní a stále se něco děje. Některé postavy, ač jsou i záporné mne baví a dokážu jim odpustit i nemalé prohřešky. Hrdost, čest, láska, závist, to vše a někdy i rychlá karma nás provází v chování a osudech u jednotlivých postav. Také vtipné hlášky a gesta herců, například tety Keriman jsou úžasné. Doporučuji shlédnout, určitě vás to neunudí a nekonečné to také není. ()

dexempa 

všechny recenze uživatele

Zajimave tema, telenovela klasicka plna zvratu. Charaktery obou devcat jsou nadherne vykresleny. Co mi opravdu vadi, je to, ze je turecka. Zlate jihoamericke telenovely. Chovani k zenam, nasilnosti, nadavky, strkani, noze, pistole, vybuchy emoci, rvani, falesna hrdost, sebelitost... obrazek turecke mentality. Doporucuji pro sledovani kazdemu, kdo chce byt v obraze, proc je tato minorita v Nemecku problemem. Rodinna radoby cest je nadevse, vubec se nedivim, ze nekoho kvuli ni ukamenuji ci zastreli a pak pro neho horekuji. Zmar, komplexy, sebelitost, egoismus. Ten standart chovani je otresny a docela nechapu, ze tohle davaji u nas odpoledne, kde na to mohou koukat deti. ()

Reklama

MM_Ramone odpad!

všechny recenze uživatele

Za posledné týždne som toho hodne počul o tejto tureckej telenovele, ktorú vysiela TV Doma. Viac krát ma na ňu upozornila kamarátka Eva z Petržalky. Ona ju pravideľne sleduje. Tak som si teda i ja pozrel zopár častí. No nezapôsobilo to na mňa. Vôbec. Ja proste nedokážem oceniť tieto narýchlo točené nekonečné televízne seriály. Evka je milá, usmievavá žena. Mám ju rád. Avšak jej momentálne najobľúbenejšiu telenovelu "Vymenené životy" musím označiť ako odpad! ()

Kri-kri 

všechny recenze uživatele

Zpočátku není tento seriál zas až tak úplně špatný, poukazuje na rozličné sociální zázemí a rozdíly, v nichž každé z vyměněných děvčat prvních 15 let vyrůstalo. Samozřejmě velmi brzy začne divákům lézt na nervy protivná, zákeřná a především chorobně prolhaná Hazal, která je schopna všeho, jen aby neztratila pohodlí nově nabytého života v přepychu a pozornost biologických rodičů, kteří jsou vůči jejím činům až neskutečně benevolentní, přitom pár po čuňi by ji jistě velmi rychle srovnalo do latě. Prvních pár dílů mi vadila i teta Keriman snažící se za každou cenu ze všeho vytřískat peníze (někdy i vydíráním), později jsem na ni ale změnil názor a tuto postavu jsem si oblíbil, neboť jsem se často bavil na jejích ironických hláškach, ta ženská má vyřídilku jak kulomet a je jediná, kdo do seriálu vnáší alespoň trochu humoru. Kdo mi vadit nepřestal je věčně uječený hulvát Ozan - druhé by poučoval a přitom se sám co chvíli vlastní blbostí dostal do maléru a stáhl sebou i druhé. Po většinu dílů pro mě byla snad jednou sympatickou postavou Cansu, ovšem i její charakter scénáristé zkazili a po ztrátě dítěte z ní udělali labilně vyšinutou trosku kradoucí cizí děti. Dost mě zklamala nenadálá smrt Gülseren, po jejím odchodu už příběh nabral zcela jiný směr, veškerou pozornost na sebe strhl nesympatický slizoun Harun se svoji pomstou Cihanovi a lásce k Dilaře, což už mě totálně nudilo. Alespoň že Özkan prošel v průběhu děje výraznou charakterovou změnou k lepšímu a z nevyzpytatelného nerváka a kriminálníka se stal celkem rozumný a zodpovědný otec. Těsně ke konci se napravil i zákeřný intrikán Rahmi, když vzal na sebe vinu za vraždu Damira spáchanou Dilarou. Závěr seriálu mi přišel poněkud nedořešený a s mnoha otazníky, jakoby splácaný narychlo. Přestože prvních pár epizod skýtalo vidinu lepšího hodnocení, postupně se děj už jen zhoršoval a ve výsledku víc jak lepší 1 * a 30% udělit nemohu. ()

doogiemus odpad!

všechny recenze uživatele

Aby bolo jasné - pozerá to manželka - a keďže žijeme v jednej domácnosti, nedá sa vyhnúť tomu, aby som stále nezhliadol niekoľko minút z tejto gumárne. No čo vám poviem - čistá telenovela, ktorá nemá čo ponúknuť, nemá čím obohatiť, akurát sa pritom samovraždia mozgové bunky. Zdá sa mi, že oproti ostatným seriálovým skvostom tohto žánru tu plačú ešte viac. Fňuk sem, fňuk tam, a doogiemus si má chuť špárať vidličkou v oku. Toľko sĺz by zúrodnilo aj saharu. V mene zdravého rozumu tomu dávam hodnotenie zodpovedajúce kvalite a obsahu. ()

Galerie (162)

Reklama

Reklama