Vyměněné osudy

(seriál)
  • Turecko Paramparça (více)
Drama / Romantický
Turecko, (2014–2017), 215 h 56 min (Minutáž: 102–163 min)

Orkun Çatak

Erkan Petekkaya, Ebru Özkan Saban, Nursel Köse, Alina Boz, Leyla Tanlar, Tolga Tekin, Burak Tozkoparan, Nurgül Yeşilçay, Cemal Hünal, (více)

Série(3) / Epizody(97)

Příběh o těžkých volbách, těžkých rozhodnutích, propletených životech a rodičích, kteří se zmítají mezi svými dětmi a svým srdcem. Gulseren pochází z chudých poměrů, zatímco Cihanova manželka Dilara je bohatá. Obě před patnácti lety porodily ve stejné nemocnici ve stejný den. Ale došlo k chybě, která změnila jejich osudy. Kvůli podobným příjmením roztržitý ošetřovatel děti zaměnil a nikdo si toho nevšiml. Když se ukáže pravda, vyvstanou mezi oběma rodinami zásadní problémy kvůli jejich zcela odlišnému životnímu stylu a ekonomické situaci. Tyto události však Cihana a Gulseren sblíží. Poutají je nevysvětlitelné city, před kterými nemohou utéct ani je ignorovat... (TV Nova)

Ashar

Stále více se u nás objevují Turecké seriály. Vzhledem k tomu, že jsou převážně točené v Istambulu, což je mé oblíbené město, rád je sleduji. Je pravda, že zvyky a chování postav bude malinko odlišné od našich, přec jen jiný kraj, jiný mrav. Přesto seriál Paramparça kvalitou a dějově převyšuje naše mnohdy mdlé a nudné seriály. Děj je velice akční a emotivní a stále se něco děje. Některé postavy, ač jsou i záporné mne baví a dokážu jim odpustit i nemalé prohřešky. Hrdost, čest, láska, závist, to vše a někdy i rychlá karma nás provází v chování a osudech u jednotlivých postav. Také vtipné hlášky a gesta herců, například tety Keriman jsou úžasné. Doporučuji shlédnout, určitě vás to neunudí a nekonečné to také není. ()

MM_Ramone odpad!

Za posledné týždne som toho hodne počul o tejto tureckej telenovele, ktorú vysiela TV Doma. Viac krát ma na ňu upozornila kamarátka Eva z Petržalky. Ona ju pravideľne sleduje. Tak som si teda i ja pozrel zopár častí. No nezapôsobilo to na mňa. Vôbec. Ja proste nedokážem oceniť tieto narýchlo točené nekonečné televízne seriály. Evka je milá, usmievavá žena. Mám ju rád. Avšak jej momentálne najobľúbenejšiu telenovelu "Vymenené životy" musím označiť ako odpad! ()

doogiemus odpad!

Aby bolo jasné - pozerá to manželka - a keďže žijeme v jednej domácnosti, nedá sa vyhnúť tomu, aby som stále nezhliadol niekoľko minút z tejto gumárne. No čo vám poviem - čistá telenovela, ktorá nemá čo ponúknuť, nemá čím obohatiť, akurát sa pritom samovraždia mozgové bunky. Zdá sa mi, že oproti ostatným seriálovým skvostom tohto žánru tu plačú ešte viac. Fňuk sem, fňuk tam, a doogiemus si má chuť špárať vidličkou v oku. Toľko sĺz by zúrodnilo aj saharu. V mene zdravého rozumu tomu dávam hodnotenie zodpovedajúce kvalite a obsahu. ()

horapollon odpad!

Toto už časom musí nasrať úplne každého! Televízia, ktorá to vysiela na Slovensku, veľmi správne zvolila postup, že doteraz nezverejnila (a určite ani nezverejní) celkový počet častí. Keby ľudia tušili, že tento paškvil je zrejme nekonečný, nikto by to nezačal pozerať! ()

Soupalka odpad!

Je to trochu škoda - zajímavá zápletka i dobře nastavený základ u jednotlivých postav měly úplně jiný potenciál než výsledný paskvil, který z toho nakonec byl vytvořen. ()