V éře nastupujícího nacismu v Německu se u divého muže, vystavovaného v cirkusu pro pobavení publika, zjistí jeho původ - a ukáže se, že se jedná o dědice velkého majetku. Nový vlastník se jednak musí učit společenskému chování, jednak vzdorovat úkladům těch, kteří se jeho jmění sami rádi zmocnili... (oficiální text distributora)

Ironfood

Hlavním a vlastně asi jediným jednoznačným pozitivem je herecké obsazení v čele s Hrušínským. Scénář je bohužel hodně slabý, podivně balancuje mezi komedií (která je zastoupena hlavně takovým jakože veselým pobíháním všemožných protagonistů) a dramatem (které se zamýšlí nad lidskou morálkou, ale bohužel takovým povrchním a nezajímavým způsobem a ve výsledku nám sděluje "objevnou" myšlenku, že lidé se občas chovají hůř než zvěř. ()

EKLEKTIK

"Světový unikát, přivádějící v úžas vědce z celé Evropy." Film, který i přes jistý humánní přesah, působí spíš jako groteska, ale co jiného by se dalo očekávat, když ho režíroval nějakej balík. ()

Garch

Rudolf Hrušínský v prvním zpracování povídky Josefa Nesvadby - Podobenství, jaká je mezi lidmi zvěř. ()

Pitryx

Už titulky jsou hnusně vtíravé svým křečovitým smíchem. A děj? Naprostý nesmysl. Nikdy neuvěřím tomu, že si Heinrich nekontroloval práci guvernantky, a nevěděl, kterým směrem se převýchova Tarzana ubírá. Jde mu o miliony a nepohlídá si to? Tohle zpracování se mi nelíbilo, i když některé drobné klady mu nemohu nepřiznat. Plus jedno plus za závěrečnou bitku agentů. Mínus za hnusnou hudbu a protivný, uječený saxofon. Podruhé netřeba. ()

Kakofon

Naprosto nechápu zdejší komentáře. Herectví Rudolfa Hrušínského v tomto filmu je naprosto geniální. A nějaké ty díry ve scénáři jsou mi naprosto ukradené! 80%. A basta!! ()