Maudie

• Irsko Maudie (více)

Maud (Sally Hawkins) je inteligentní žena se zářivýma očima, kterou od dětství trápí artritida a každý pohyb je pro ni utrpením. Protože ale touží po nezávislosti na své až příliš starostlivé rodině, odpoví na inzerát, ve kterém 40letý starý mládenec Everett (Ethan Hawke) hledá hospodyni. Přestože to Maud v kuchyni vůbec nejde a většinu času tráví malováním, postupem času si Everettovo srdce získá. Když oběma dojde, že je mezi lidmi o Maudiny obrázky a kresby zájem, je to právě Everett, kdo ji podporuje v další snaze. Díky svému úsilí a přátelství s Everettem se z Maud nakonec stane slavná umělkyně. (Bontonfilm)

bonovox

Opäť kvalitný životopisný film natočený z nadhľadom a so srdca. Maud v podaní skvelej S.Hawking to mala v živote ťažké ale aj ona našla svoje šťastie a svoje poslanie. Výborný je aj E.Hawke. ()

taibrek

Veľmi pekný film. Ukazuje, ako môže byť život tak jednoduchý a zároveň komplikovaný. možno boli niektoré scény moc vyhrotené, ale koniec koncov to pôsobí veľmi efektívne. Na konci filmu som si proste povedal, že takýto film som potreboval dnes vidieť. Celý život už zarámovaný. Priamo tam. ()

Dumaru

Tak som sa konečne dostal k Maudie, nemám rád drámy ale vaše kladné hodnotenie ma tentokrát usmernilo správne. Na začiatku tohoto filmu som bol smutný, osud sa nepekne zahral so zdravím večne usmiatej a trochu naivky Maud. Chladný Everett ma rozčuľoval kvôli tomu, ako sa k nej správal. Maud sa aj napriek svojmu hendikepu a večne ušomranému Everettovi snažila žiť až do konca šťastný život a svoju záľubu maľovanie posunula až na obchod. Spracovanie Maudie a najmä herecké výkony ma dostali, tento film je jednoducho skvelý. Po dlhšom čase dámam plné hodnotenie a film ide do archívu,,, ()

kodwin

Velmi inspirativní, zejména pro lidi, co pořád na něco nadávají. Krásně pojatý a vykreslený příběh, který dokumentuje, že štěstí je v očích toho, kdo se pozorně a pozitivně dívá okolo sebe. Jak si jinak vysvětlit, že může být šťastná ošklivá, nemocná žena bez rodičů, která přišla o dítě a žije se sirotkem, kterého život naučil být nesnesitelně tvrdý k sobě i ostatním.Skvělé herecké výkony obou hlavních hrdinů. Jediné, co bych vytkl, je pomalejší tempo, ale jelikož je toho vkusně využito, tak zas tolik nevadí. ()

mullerad

Zaujímavý životopisný príbeh s dosť (na prvý pohľad) nesympatickými osobami v hlavných aj vedľajších úlohách. Napriek tomu som vo filme nenašiel hluché alebo prázdne miesto. Nechýbali smiešne aj citlivé chvíle, herci boli skvelý a kostýmy a masky bez chyby. Príbeh na míle vzdialený od geniálnych športovcov, pretekárov a atlétov, kde je krásne vykreslená neobyčajnosť nájdená v tej najmenej očakávanej osobe. Vrelo odporúčam. ()

JakubAkurat

Výborne herecké výkony dvoch výborných hercov stvárňujúcich silný príbeh. Síce tu nie je žiadny zvrat alebo zápletka, ale film ponúka autenticky zobrazený život. Páčilo sa mi to. 80% ()

Grossing

Skvělý scénář k jedinečnému filmu, který chytí za srdce a nepustí. Maudie se při malování dostávala do jiného světa a z toho čerpala silu v drsné realitě svého těžkého života. Je pro mě potěšením se podívat na takový krásný film. ()

90125

Veľmi komorne ladený film, inšpirovaný biografiou skutočnej postavy. Verím tomu, že tá skutočnosť taká dojemná ako v tomto filme nebola, ale tak to už hold pri filmových scenároch býva. Maudie je film pre ľudí s otvoreným srdcom. Nádherná kamera, pomalé dialogy, pomalá hudba. Žiadne digitálne triky, alebo obrazová roztrasenina. Toto je poctivo natočené kino a to sa mi páči. Dojemné áno, ale nikdy nie prvoplánovo citovo manipulatívne. Sally a Ethan sú ako Maud a Everett úžasní. Skutočne jeden lepší ako druhý. Ale sú to akoby len pekné obrázky. Možno by bodol napríklad hlbší prienik do duše Maud Lewisovej. 72 % ()

Pierre95

Pátá hvězda je za naprosto famózní herecký výkon excelentní Sally Hawkins. Za toto by měla dostat Oscara, ne jen pouze nominaci! Krásný a dojemný příběh o Maud Lewis, která navzdory svému osudu dělala, co ji pohánělo nejvíce - malování a to se počítá! Na film se alespoň jednou musíte podívat, zjistíte, kdo byla ta vyjmečná a statečná žena! ()

cincala

Tenhle žánr moc nemusím. Přesto mě film zaujal a nenudil. Sally i Ethan: vysoká škola herectví. Exteriéry vše ještě umocňovaly. Ještě teď mě děsí představa, že bych musel žít v podobném "domku na kuří nožce". Moje havlovská králíkárna mi najednou připadá jak Bakalova rezidence na břehu Ženevského jezera. ()

StandikK

Samostatný příběh včetně herecký výkon obou představitelů byl na dost dobrý. Ovšem samostatný film bych rozdělil na dvě části. Za tu první bych dal minimálně4*, za tu druhou max. 3*. ()

lineker

Malý film o "velké" ženě. Autoimunitním, velmi bolestivým onemocněním postižená žena nevelké postavy, ale o to větší duše, která navzdory všem handicapům dokáže díky své touze a naprosto čisté povaze jít životu vstříc. To, že to v jejím případě byla láska k malování, není možná až tak důležité. Svět potřebuje takové příběhy, byť sebevíc zidealizované. Kam jste milí akademici dali v roce 2016 oči? ()

MaleRipley

Tak tohle je tvrdá dávka reality. Silný příběh o ženě, které život nenadělil snad nic dobrého, dokud neodpověděla na inzerát muže hledajícího přisluhovačku. V úvodu šlo zdánlivě o bezcitného tyrana, později se však projevila jeho slabost pro Maud a stal se zároveň distributorem jejích obrazů, které si postupně získají slávu. Nakonec se zdá, že konečně našla alespoň trochu štěstí, kterého si může užívat, dokud se naplno nerozjede její artritida. Vynikající herecký výkon obou hlavních představitelů a neskutečně smutná hudba. Tohle mi uvízne v hlavě na hodně dlouho. ()

Vila33

Nadherne ztvarneny zivotni pribeh o opravdovem lidskem citu a nadani. A mimo jine herecky koncert obou hlavnich protagonistu. O jak bych chtela mit alespon jeden obrazek Maudie doma. Rozsviti radost v kazdem srdci. Za me 95% ()

peproch

Hezký, milý, laskavý, smířlivý, optimistický, pomaličký, vlídný, úsměvný, dojemný, povzbudivý - takový je film, respektive jeho poselství. Vlastně je celý poselstvím. Zchromlá ale důvtipná mladá žena, jejíž minulost postupně poznáváme, spojí svůj neperspektivní život s svébytným a sirotným Everettem v Novém Skotsku. Naučí sebe i jej žít lépe a aspoň maličko radostně. A nejen díky svému populárnímu naivnímu malířství. ()