Maudie

• Irsko Maudie (více)

Maud (Sally Hawkins) je inteligentní žena se zářivýma očima, kterou od dětství trápí artritida a každý pohyb je pro ni utrpením. Protože ale touží po nezávislosti na své až příliš starostlivé rodině, odpoví na inzerát, ve kterém 40letý starý mládenec Everett (Ethan Hawke) hledá hospodyni. Přestože to Maud v kuchyni vůbec nejde a většinu času tráví malováním, postupem času si Everettovo srdce získá. Když oběma dojde, že je mezi lidmi o Maudiny obrázky a kresby zájem, je to právě Everett, kdo ji podporuje v další snaze. Díky svému úsilí a přátelství s Everettem se z Maud nakonec stane slavná umělkyně. (Bontonfilm)

Garson

Jsou zdravotní problémy které se dají rozchodit,ale artritida mezi ně rozhodně nepatří.Když si chasník Everett(Ethan Hawke) podá v obchodě inzerát,že shání posluhovačku tak mu své služby nabídne jen Maud(Sally Hawkins) a protože je jediná uchazečka o toto nelukrativní místo tak si jí Everett nastěhuje do svého domu kde žil do teď sám.Everett je na Maud ze začátku velmi hrubý a hned jí dá najevo jaké je její místo v domácí hierarchii:,,TADY TO CHODÍ JINAK,JSEM JÁ,PAK PSI,SLEPICE A PAK TY"...Tvrdé podmínky kterým se však Maud rychle přizpůsobí.Velmi jí baví malování a tak namaluje na vnitřní stěny domu různé obrázky a časem začne malovat i za peníze a hned poté co s ní natočí rozhovor i televizní štáb si pro obrázky začnou jezdit lidé z celého okolí.Časem si toho morouse Everetta vezme za manžela a předělá ho k obrazu svému.Tento film je důkazem toho,že vztah není jen o posteli,to vědí jak postižení tak i ti chytřejší z těch zdravých.Obchody kvetou,ale k rodinnému štěstí to nepomůže.Bohužel Maud postihne rozedma plic na kterou v nemocnici umírá a Everett zůstane sám v tom pomalovaném domě.Herecky výborně zahrané i dabing byl skvělý. ()

Dlubal David

Po delší době životopisný film, který nejen že se mi líbil, ale tak nějak mě vzal za srdce. Svou vřelostí, svou upřímností, svou uvěřitelností, svými emocemi a především fenomenálním výkonem Sally HAWKINS. Jestliže máš rád minimalistická a komorní dramata, tak právě tento snímek je určen tvému diváckému oku. Ethan HAWKE zraje jako víno, čím je starší, tím se mi jeho herectví líbí víc. Po dlouhá léta jsem mu něvěnoval žádnou zvláštní pozornost, až na Training Day, ale jeho filmy z posledních, dejme tomu, pěti let, si zaslouží pozornost. ■ U filmů natočených, nebo spíše inspirovaných, skutečnými příběhy, mám vždycky problém s tím, že v některých chvílích člověk neví, zda hodnotí příběh nebo film, herce nebo člověka, popis nebo skutečnost. ■ Trochu jsem se, zejména při vypjatých scénách, obával, aby film nezklouznul k nudným či dokonce otravným klišé, ale naštěstí, když už se k tomu schylovalo, tak to zmizelo do ztracena, a tam, kde jinde sleduješ již stokrát viděné, tak zde vidíš náznak, a pak je záběr ukončen a nechává tě potichu přemýšlet, aby tě vzápětí pozdravil malířským štětcem po ruce a zanechal trochu barvy na konečcích prstů. [SPOILER] Ve filmu je několik velmi silných emotivních scén, dvě z nich bych zde vypíchnul: 1)) Když se Maud dozví od své tety Idy, že Maudina dcerka, o které jí tvrdili, že se narodila zdeformovaná a mrtvá a Maud ji ani neviděla a nemohla si ji pochovat a rozloučit se s ní, tak nejen že byla živá a zdravá, ale navíc, že Maudinu holčičku její bratr Charles prodal staršímu manželskému páru. 2)) Když Everett zastaví před cizím bílým domem a řekne Maud, že ta žena, co tam bydlí a zrovna je s manželem před domem, je její dcera - živá, zdravá, šťastná... [/SPOILER] ■ Život je jedno velké utrpení, ale jde o to najít si v něm to krásné, za co stojí žít a vidět krásu a radost i tam, kde ji jiní nevidí... ◢ ■ ◣ (R) [95/100] ■ (K) [95/100] ■ (V) [90/100] ■ (H) Sally Cecilia HAWKINS [95/100] ● Ethan Green HAWKE [88/100] ● Kari MATCHETT [80/100] ■ (♫) [80/100] ■ (E) Nigeru wa Haji da ga Yaku ni Tatsu (2016) ● De Poolse bruid (1998) ● Hateship Loveship (2013) ● The Color Purple (1985) ● Jane Eyre (1996) ● Joze to tora to sakana tachi (2003) ● Nothing Personal (2009) ● Soko nomi nite hikari kagayaku (2014) ● The Homesman (2014) ● Into the Forest (2015) ● Paterson (2016) ● Hachikô monogatari (1987) ● A Beautiful Mind (2001) ● The Elephant Man (1980) ● Loving (2016) ● Dances with Wolves (1990) ● Ichi ritoru no namida (2005) ● Aftermath (2017) ● The Gray Man (2007) ● Rocky (1976) ● Ichi rittoru no namida (2005) ● Maggie (2015) ● Jane Eyre (1983) ● The Butler (2013) ● Nuovomondo / The Golden Door (2006) ● Sweet November (2001) ● Le scaphandre et le papillon (2007) ● Sommersby (1993) ● L'homme de chevet (2009) ● Aienji (2003) ● You're Not You (2014) ● Still Alice (2014) ● Jessabelle (2014) ● Nena: Viel mehr geht nicht (2014) ● Beautiful Life (2000) ■ (Č) 1 ■ (P) [Úterý, 31-X-2017; 17:47] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [90/100] ■ (CSFD) silentnameRadek99(C) [90/100] () (méně) (více)

Martrix

Původně jsem chtěl napsat jak moc mě mrzí, že i když udělali Ethan Hawke, Sally Hawkins a taky Aisling Walsh nádherný film, že je téměř celý smyšlený. Chtěl jsem psát o tom, že v biografii Lance Woolavera není životní příběh Maud zdaleka tak romanticky laděný. Ale víte co? Kašlu na to. Ano, strašně moc si toho scénáristka domýšlela a idealizovala, ale povedlo se jí nacpat mi knedlík do krku a dojmout mě. Ne skutečným příběhem Maud Lewis, ale tím vymyšleným, kterému dali život Sally Hawkins s Ethanem Hawkem. Tolik niterných pocitů a taková koncentrace potlačených emocí...nic co bych chtěl vidět v kině...ideální film pro zimní večer. Film, po kterém máte velkou potřebu říct vaší drahé polovičce: promiň, že jsem občas bručoun, mám tě moc rád. ()

kaylin

Velmi povedený film, kdy pro silné téma byli vybráni dostatečně dobří herci, kteří ho dovedli skvěle prezentovat. Postavu Ethana Hawka je celkem snadné nesnášet, ale přitom je zde mužem, který má prožít romantický vztah. I postava Maudie (opět skvělá Sally Hawkins) také není klasickou hrdinkou romancí. O to silnější dopad má jejich vztah na diváka. ()

Lacike

Na môj vkus az prilis pomaly a nedostatocne sladky mix zivotopisneho filmu a romantiky. Na jednej strane ocenujem, ze to bolo vykreslene bez nejakeho velkeho prikraslenia a tak je Everett ztvarneny ako dost nesympaticky chlapik, ktory nema problem Maud ustedrit aj nejaku tu tvrdu facku. Na druhe strane sa mi to dvakrat prijemne nesledovalo. Velkym plusom filmu je famozny vykon Sally Hawkins ako zhrbenej a chorlavej Maud. Skoda len, ze to ma tak nezazivne tempo a poriadna emotivna scena tam je len jedna. Takze vysledkom je pre mna len jednohubka, ktoru si znova nepustim. 6/10. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 2. září 2016 na Telluride Film Festival. (BMW12)
  • Snímka bola v príprave celkovo trinásť rokov a kamery bežali počas šiestich týždňov na jeseň roku 2015 (posledný záber patril zimnej krajine a bol natočený koncom januára 2016). Paralelne s touto snímkou bol o Maudie pripravovaný aj ďalší film, kde ju mala stvárniť Rachel McAdams, z toho ale nakoniec zišlo. (classic)