poster

American Gothic

 • anglický

  American Gothic

Horor

Velká Británie / Kanada, 1988, 85 min

 • EvilPhoEniX
  ****

  Velké překvapení ! Skvělý osmdesátkový campy horor o třech párech, kteří uvíznou na Islandě a ukryjou se v domě podivných starých lidí, jejichž "děti" mají nejméně 50. Co se bude dít závěrečných 40 minut každý hororový fanoušek může tušit. Film je hodně originální,atmosférický,herecké výkony záporáků jsou špičkové a vraždy nápadité.(16.10.2013)

 • Campbell
  ****

  Po výborném duchařském hororu Legenda pekelného domu jsem se těšil na další Houghův film, sice je pravda že Howling 4 byl průměr a Démon byla ztráta času, ale i tak jsem se těšil na tuhle klasiku a čekání se nakonec vyplatilo, nejdříve chci pochválit to že režisér fakt věděl co divák chce a tak se divák nenudí, hlavní postavy AKA dementní rodina je fakt parádní a hlavně Fanny který jsem věřil každé slovo a Steiger byl parádní, s hlavníma hereckýma postavama to bylo o něco horší, moc sympatické nebyly a celkově mě spíše štvaly. Vraždy nejsou moc vidět ale jsou poměrně dobře vymyšlené a konec byl parádní. Hough mi dokazuje že je dobrý režisér a rozhodně umí, a těch pár přešlapů mu odpouštím.(21.12.2012)

 • Lima
  *

  Film, i podle plakátu, se snaží pasovat sebe do jakési parodie na slavný obraz Granta Wooda ´American Gothic´ z roku 1930. Pokouší se, skrze praštěné přerostlé „děti“ Roda Steigera, hrát na odlehčenou notu, ale ty děti jsou zahrány tak blbě, a celé je to tak absurdní, že se to nedá brát vážně. Od útoku na Jeffa, zhruba půl hodiny před koncem, se to úplně dramaturgicky rozpadne a zbude jen obskurní výjev pošahaných lidiček, s těžko akceptovatelnou přeměny hlavní hrdinky, navíc strašně, přímo děsivě blbě přehrávanou. To divadelní herectví matadora Roda Steigera jakoby patřilo do úplně jiného filmu. Úplný filmový zmar.(19.10.2018)

 • Slasher
  ****

  Překvapivě pěkná záležitost. Pětice přátel (včetně debila s ukázkovym mulletem) ztroskotá někde v severozápadním Pacifiku a na malém ostrově narazí na podivnou, izolovanou, zpátečnickou (a zmršenou) rodinku, která si tam žije po svém. Autoritativní rodiče a jejich tři přerostlý haranti Fanny, Woody a Teddy, kterým táhne na kdovíkolik a pořád se chovají jak největší spratci. Jak obecně moc nemusím 80's horory (snad s výjimkou slasherů), tak se mi AMERICAN GOTHIC zamlouval. Dobře zahraný (týká se 'buranů'), zábavný, s fenomenálním a celkem dlouhotrvajícím psycho dojezdem. Prostě žádná diskosračka.(14.3.2010)

 • *CARNIFEX*
  **

  Potom ako Cynthiu prepustia zo psychiatrie, vyberie sa spolu s partnerom a pár priateľmi na výlet do hôr. Klasická pohodová stanovačka sa po nedorozumení s rodinou miestnych, zaostalých "buranov" mení na krutý boj o život. Vzorové hixploitation bez mimoriadneho gore? Snímok je skôr zameraný na psychický teror než násilie či brutalitu. Pokiaľ sa tešíte na niečo podobné, môžete zabudnúť. Kamera sa buď odvráti, alebo "kukne" príliš neskoro, keď už je po všetkom. Na mňa tento horor veľmi nezapôsobil. Škoda. Lebo toto mohla byť pecka. Chcelo by to remake - 50%.(8.1.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace