poster

American Gothic

 • Velká Británie

  American Gothic

Horor

Velká Británie / Kanada, 1988, 85 min

 • Bloody13
  ****

  Překvapivě vyvedená záležitost ze stáje Johna Hougha, který má sice na triku skvělou duchařinu Legenda pekelného domu, ale i mimózní čtyřku Kvílení vlkodlaků. Tady se však pan režisér mimořádně vytáhl, protože American Gothic bych se nebál označit za jeho nejlepší hororový zásek. Dlouho se mi nestalo, abych skupině hlavních postav takhle fandil, záporáky zase totálně nenáviděl a docela těžko jsem odhadoval, co se stane v další minutě. Velký důraz se klade na psycho-gradování, v němž herecky všechny přebíjí veterán Rod Steiger. Vraždí se tu docela hodně a to na obou stranách barikády. Nádherně využitých 85 minut volného času.(21.4.2011)

 • Slasher
  ****

  Překvapivě pěkná záležitost. Pětice přátel (včetně debila s ukázkovym mulletem) ztroskotá někde v severozápadním Pacifiku a na malém ostrově narazí na podivnou, izolovanou, zpátečnickou (a zmršenou) rodinku, která si tam žije po svém. Autoritativní rodiče a jejich tři přerostlý haranti Fanny, Woody a Teddy, kterým táhne na kdovíkolik a pořád se chovají jak největší spratci. Jak obecně moc nemusím 80's horory (snad s výjimkou slasherů), tak se mi AMERICAN GOTHIC zamlouval. Dobře zahraný (týká se 'buranů'), zábavný, s fenomenálním a celkem dlouhotrvajícím psycho dojezdem. Prostě žádná diskosračka.(14.3.2010)

 • BoPo
  **

  Bolo to ako špatne dohodnutý grupáč. Na začiatku tri ženy a dvaja chlapi. Takže očakávané zoskupenie. Potom sa však pridal dôchodcovský manželský pár. To hneď celú akciu dostáva do iného levelu. Účastníci zájazdu zaťali zuby, lebo si nechceli kaziť zábavu a pokračovali podľa plánu. Keď sa však ešte dovalila lolitka v prechode a jej rovnako svieži bráškovia, nebolo už žiadnych pochýb. Kto si nebude kryť prdel, tak si to škaredo odskáče. Takže milí užívatelia ČSFD, vyčurať, pomodliť a zrušiť profil na zoznamke.(21.7.2013)

 • Campbell
  ****

  Po výborném duchařském hororu Legenda pekelného domu jsem se těšil na další Houghův film, sice je pravda že Howling 4 byl průměr a Démon byla ztráta času, ale i tak jsem se těšil na tuhle klasiku a čekání se nakonec vyplatilo, nejdříve chci pochválit to že režisér fakt věděl co divák chce a tak se divák nenudí, hlavní postavy AKA dementní rodina je fakt parádní a hlavně Fanny který jsem věřil každé slovo a Steiger byl parádní, s hlavníma hereckýma postavama to bylo o něco horší, moc sympatické nebyly a celkově mě spíše štvaly. Vraždy nejsou moc vidět ale jsou poměrně dobře vymyšlené a konec byl parádní. Hough mi dokazuje že je dobrý režisér a rozhodně umí, a těch pár přešlapů mu odpouštím.(21.12.2012)

 • darkrobyk
  ***

  ,,Rob se chce houpat. Rob chce jít dolů. Když se větev zlomí, kolébka spadne." V úvodu rozjuchaná TV insenace, kde jeden blb je větší než druhý a ještě se k nim přídá pár blbek, slibovala mizerný zážitek. Vše se ale rozjede v momentě, kdy se objeví magoři obývající ostrov. Po nedlouhé době se započne vyvražďovací hon, který na blby pořádají ještě větší hovada, než jsou oni sami. Arzenál vražedných předmětů je pestrý (sekera, jehlice, srp...) a osud návštěvníků zdá se zpečetěný. Karneval gore efektů se však nekoná, jelikož těsně před smrtícím zásahem následuje většinou střih. Zato mrtvolky čerstvé, starší i kostřičky se konají v plné své kráse. Kdo by však v závěru očekával velký lov na nebohou oběť, bude, alespoň doufám, příjemně překvapen. Film plný debilů není žádným zázrakem, ale na deštivé odpoledne se může stát fajnovým kamarádem.(13.2.2012)