poster

Roger a já

 • anglický

  Roger & Me

Dokumentární / Komedie

USA, 1989, 91 min

Režie:

Michael Moore

Scénář:

Michael Moore
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ****

  Scénář: Michael Moore .. Michael Moore na začátku své dokumentární cesty, ale štiplavý jako vždy. Poprvé se podíval na zoubek kapitalismu a podnikání jako takovému ve svém rodném automobilovým průmyslem proslaveném Flintu. Zábavné montáže, důraznost, která nezná překážek, zdrcující výpovědi. ___ Zatím srandy kopec, ale jak dopadne polovina české ekonomiky (samozřejmě s dopadem na všechny), až se dostanou "ty naše" importované automobilky do srabu, krachnou případně odejdou na levnější východ?(6.8.2008)

 • Anderton
  ***

  Tak začiatok svojej hviezdnej kariéry MM začal vhodným námetom, ktorým si určite zabezpečil vysokú pozornosť obecenstva a kontroverziou. Bohužial bol vtedy ešte mr. nobody, takže prezident GM si ho azda ani počas nakrúcania nevšimol. Význam tohto filmu vidím v jeho nadčasovosti, keďže to, čo sa udialo vo Flinte, sa dnes odohráva v tisíckach miest po celom svete, ale dôsledkom krízi.(9.8.2009)

 • Oskar
  ***

  Zatímco počínání George "Neumím číst a psát" Bushe sleduju bedlivým okem nepřítele, o Rogeru Smithovi jsem nevěděl nic. Takže jsem se se zájmem podíval, ale nijak zvlášť to se mnou nehnulo. Přínosem je, že nám Michael Moore (nejen v tomto filmu) programuje ukazuje Američany, kteří se ani vzdáleně nepodobají těm z hollywoodských filmů "ze života" a jsou všelijak morálně, sociálně a politicky pochroumaní. A někteří z nich k popukání - třeba žena prodávající králíky "k mazlení i na pekáč" nebo vizážistka, která po půl roce své živnosti zjistila, že sama není "jarní", ale "podzimní" typ ("Byl to pro mě šok!"). :-) Jinak mi ale připadá, že Moore v roli "muže z lidu" své objekty místy až příliš podněcuje k ještě větší sebelítosti a plačtivosti a tím zbytečně shazuje, co chce filmem říct. 60%(25.9.2006)

 • Matty
  ****

  Film ne tak zcela dokumentární a již ne příliš aktuální, na druhou stranu stále velice zábavný. Řekl bych, že vzhledem k tématu až neslušně zábavný. 30 000 lidí přišlo o práci a Michael Moore o tom natočil vtipný film. Jeho přesvědčovací prostředky mají sice blízko k praktikám nacisticko-komunistickým, ale liší se od nich velkou dávkou ironie. Hra na city divákovy sice místy hraničí s nevkusem (kuchání králíka) a jde znát, že Moore ještě nebyl natolik schopným „argumentátorem“ (doufám, že mi češtináři odpustí:), nicméně komedie je to i po letech výborná. 75%(19.9.2006)

 • TheMaker
  *****

  ::::::::::::::::::::::::::::: Další bomba od Michaela ! Já ty jeho dokumenty žeru ! Opravdu skvělé zpracování. Vždycky mě dokážou upoutat tak, že si sednu na prdel před TV a od začátku do konce ani nemrknu. Po skončení se vždy těžko vzpamatovávám ze svých pocitů. Je v nich vtip, ironie, sarkasmus, smutek, laskavost, pochopení, vztek aj. ............ :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(2.5.2009)