Láska není brambora (TV film)

Dokumentární

Česko, 2015, 52 min

Vít Olmer

Vít Olmer
  • Hunt

kdyby se to nazvalo MOŽNOSTI SEZNAMOVÁNÍ DNES, bylo by jasnější.(5.10.2016)

Vzpomínám jak jsem loni zahlédl ve vysílání ČT výzvu, kde bylo něco v tom smyslu, že se pro natáčení dokumentu "Láska jako brambora" hledají muži a ženy jakéhokoliv věku, které zajímá seznamování, a kteří nemají či neměli štěstí v lásce a myslím, že bylo v té výzvě i něco o seznamkách, Zcela vážně jsem přemýšlel, že se toho zúčastním a do Prahy kvůli tomu pojedu. To bylo loni v květnu. Nakonec jsem nejel a teď po zhlédnutí dokumentu toho i trochu lituji, mohla to být zajímavá zkušenost. Nicméně vím, že od té doby uplynulo už 16 měsíců a já jsem opět trochu dál, i když pořád singl. Ale s ohromným zájmem a neskrývanou zvědavostí jsem se na dokument podíval a musím říct, že pro člověka, jako jsem já, je tento dokument plný inspirace a návodů, jak se posunout. Dokonce si troufám říci, že přesně někdo jako já je asi cílovou diváckou skupinou dokumentu. Za čtyři měsíce mi bude 30 let a nikdy jsem neměl vážný vztah, což je dáno asi i tím, že ještě ve svých 27 letech jsem vážil 190 kilo a měl jsem sebevědomí na nule, dnes už jsem o 85 kilo lehčí a díky posilovně i o něco pevnější po té svalové stránce. A abych nezapomněl, neumím oslovovat holky. Takže sekce, kdy se v dokumentu učí nesmělý 21letý mladík oslovovat holky na ulici pod vedením odborníka, pro mě byla těžce inspirativní a možná je nejvyšší čas si to podle zde uvedeného návodu čas od času zkusit. Dále jsme tu měli možnost nahlédnout do jedné videoseznamky, která má v databázi přes sto tisíc klientů se zájmem o seznámení. Dosud jsem o ní nevěděl a rozhodně stojí za to promyslet, zda jí nevyzkouším. Pak tu byla představena profesionální seznamovací agentura, kde vás rozeberou po psychické a psychologické stránce, provedou s vámi typologii barev, naučí vás, jak se vhodně dotýkat partnerky na prvním, druhém, třetím rande, atd. Na mě moc odborné a je s tím moc ofuků, takže díky, do toho bych nešel. A potom speed dating, neboli rychlorande. Toto jediné už jsem vyzkoušel, a to před dvěma měsíci. A byl to super zážitek, byl jsem, ještě spolu s jedním mužem, nejúspěšnějším mužem večera co se týče vzájemných shod. Ale i když jsem dostal kontakt na šest dívek z jedenácti, nějak to nedopadlo. Každopádně za tento dokument patří tvůrcům mé tisíceré díky. Z mého pohledu je to opravdu vynikající dokument plný inspirací, rad a postřehů. Uvidíme, jestli se i díky radám z tohoto dokumentu dokážu posunout po vztahové stránce dál. Nemohu hodnotit jinak než plným počtem hvězd.(21.9.2016)

• sofiapetra

Příšerný název, výpovědní hodnota nula. Olmer s Chytrovou se prostě chtěli jen pobavit - což bychom jim mohli po sto padesáti letech jejich soužití snad i přát - kdyby u toho ovšem nestačili veřejně ztrapnit desítky jiných lidí.(29.9.2016)

Zdá se, že seznamování zajímá Víta Olmera celoživotně. Svižně připravený dokument s použitím dřívějšího materiálu.(20.9.2016)

Dokument na zaujímavú tému, ktorý ale miesto pohľadu do hĺbky berie veci čisto povrchne a v štýle chichichi, to je ale zábava. Nectiac si ľudské city, veď ľudia sú iba bábky, zahráme sa s nimi a potom skočíme na niečo iné. Kvitujem veľkú odvahu, koľko ľudí išlo so svojou kožou na trh a takto pred kamerou.(11.1.2017)