Obrazy, pohádky a sny

(TV film)

Portrét herce, malíře a literáta Borise Šlechty. Herec a výtvarník Boris Šlechta se narodil v roce 1937, ale tomuto osmdesátníkovi by jeho fantazii a energii mohl závidět i třicátník. Maluje, opravuje staré knihy, píše a občas i hraje. Dnes už spíš ve filmu a v televizi. Svou velkou divadelní dráhu má za sebou. Je spojena s legendárním královéhradeckým divadlem DRAK, kde hrál více než třicet let. Ale nejen hrál. Působil i jako výtvarník a sám vyráběl loutky. Jako rodilý Pardubičák také ve Východočeském divadle svoji divadelní dráhu zakončil. Setkání s ním je inspirující. Samo o sobě je návodem na duševní svěžest. (Česká televize)

roswelll

Velice profesionálně natočený dokument, po dlouhé době jsem měl pocit, že sedím naproti panu Šlechtovi a dychtivě poslouchám jeho vyprávění. Nádherný dárek k jeho kulatému jubileu. ()

Benigni

Super dokument, mnohem lepší než některé 13. komnaty. Výtvarně pestré, místy vtipné, spoustu loutek, prostředí, hudby. Ani minutu jsem se nenudila! ()

Hanka_M

Paráda! Hravé, vtipné, dojemné, plné životního optimismu, ale i tragických zkušeností. Krásné lokace a prostředí... ()

Barila

Krásný a dojemný dokument. Změnil mi pohled na dokumenty o osobnostech a portréty vůbec. Skvěle vybrané prostředí (lokace) a zajímavý nápad s loutkou čerta a dalšími loutkami pro dokreslení představy. Boris Šlechta je pro mě opravdový PAN umělec tělem i duší a jsem ráda, že jsem ho mohla skrz dokument poznat. Navíc málokdo se dokáže v dospělosti vžít do dětské duše a to je u pana Šlechty velmi obdivuhodné. ()

Cacorka_eliz

Našla jsem tento dokument na youtube:  https://www.youtube.com/watch?v=y0C1B-56onk       Není to ještě úplně profi dokument, režijně a dramaturgicky je to místy je to trochu kostrbaté, ale umělec Šlechta je velmi zajímavá a zábavná osoba. Pro mne zcela neznámá osobnost, takový tichý blázen, nicméně opravdový umělec z dávné doby. ()