Reklama

Reklama

Polární žraloci

Obsahy(1)

Členové výzkumné stanice v Arktidě se ocitají ve svízelné situaci. Senzory čidel zaznamenaly značné výkyvy naměřené teploty, což může mít za následek oteplování, nebo jde o technickou závadu. Rozhodnou se pro jejich kontrolu, ale mají na paměti varování místních obyvatel, že se v jejich oblasti vyskytují nebezpeční lední medvědi, kteří již mají na svědomí několik lidských životů. Přesto se David (Edward DeRuiter) a Tracy (Jenna Parker) vydávají do terénu. Nejsou to však medvědi, kdo jim bude brzy usilovat o život, nýbrž jen o vlásek uniknou žraločím čelistem. Z posledních sil se jim podaří dostat zpět do stanice, ale agresivní žraloci zaútočí na výzkumný objekt a podaří se jim narušit pevnost kry, na které stanice stála. Led nevydrží a stanice zmizí v hlubinách Severního ledového oceánu. Přeživší vědci jsou nuceni improvizovat a pokusit se zachránit holé životy. Vzrůstající panika, několik marných pokusů o záchranu a ostré čelisti však brzy sníží jejich šance na minimum... (SOLOM.)

(více)

Recenze (18)

Marceloo 

všechny recenze uživatele

V okolí výskumnej stanice v Arktíde sa v priebehu jedného mesiaca stratí päť lovcov. Obyvatelia žijú v domnení, že ide o sériového vraha, ale v skutočnosti sú útočníkmi obrovské žraloky, ktoré sú adaptované na život v miestnych vodách. Členovia vedeckého tímu sa už čoskoro so žralokmi stretnú tvárou v tvár a ich stretnutie nebude príjemné. - Ďalší žraločí nepodarok od neschopných štúdií. Koncept je úplne rovnaký ako u takmer všetkých hororov od nich, ale spracovanie opäť zostáva len úsmevným. Keby sa aspoň ten dej odohrával v exteriéroch, príjemne by to počas horúcich dní osviežilo, ale oni radšej natáčali v interiéroch, a keď boli náhodou zábery s potápaním vo vode, okolo hercov plávali tropické rybičky. Tak ale keď už sa adaptujú tomuto prostrediu žraloky, tak to musia dokázať aj ich menší príbuzní. + herec z Circle a Zoombies ()

Rodriguez odpad!

všechny recenze uživatele

Sledoval jsem s přestávkami, protože jsem u toho usínal. To se zase studio Asylum předvedlo v celé své kráse! Ty herecké kreace bych celkem přežil, ale ta animace s triky byla katastrofální (protože aby byl v animáku potapěč celej v černém a pak ukázali pár záběrů se skutečným potapěčem v černo-červené kombinéze? Hmmm...ale to je věc názoru, jak dotyčný přistupuje k objektivitě snímku). 0% ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Přestože samotný námět mě dokázal alespoň trošku zaujmout, nesliboval jsem si od tohoto filmu absolutně nic. Stačilo se podívat, kdo má tento film na svědomí a bylo po všech iluzích. Společnosti Asylum a Syfy mluví snad za vše. Když k tomu připočítám i jméno režiséra Emile Edwina Smithe - natočil braky Mega Shark vs. Mecha Shark a Doba ledová (teď nemyslím tu animovanou, buďte v klidu) – bylo vymalováno. Přesto jsem však v této mrazivé podívané, našel i několik pozitivních prvků, kvůli kterým Ice Sharks rovnou neodstřelím do odpadu. Především je potřeba si uvědomit, že zde se žádných digitálních orgií rozhodně nedočkáme. Spíše bych zdejší kvalitu efektů i vzhledu žraloků přirovnal k tomu, co bylo k vidění u starších PC her tak před deseti roky a to bych jim možná ještě ublížil (těm hrám samozřejmě). Přesto byl úvodní masakr psího spřežení docela zajímavý a svým způsobem šlo asi o to nejlepší, co tu bylo k vidění. Jinak totiž žraloci působili dost směšně, což se dá ovšem říci i o chování většiny postav. Neustálé kroužení žraloků ať už jejich ploutev rozrývala led, nebo později okolo potopené stanice začalo být po chvíli dost únavné. Což však bylo zapříčiněno hlavně neschopností režiséra navodit potřebnou atmosféru a především napětí. To byl ovšem problém zásadní, protože bez toho se alespoň průměrný horor prostě natočit nedá. Kritéria svých chlebodárců ovšem Smith splnil a to bylo pro něj hlavní. Na divácích už přece tolik nezáleží. Snad kdyby se alespoň více věnoval jednotlivým mord scénám, když už nic jiného zajímavého tu k vidění nebylo. Jenomže veškerou inspiraci vyčerpal už na začátku. 30% ()

kaylin odpad!

všechny recenze uživatele

„Ice Sharks“ jsou béčkovým odpadem, a to naprosto zaslouženě. Tvůrci prostě vzali pár herců a nechali několik málo grafiků, kteří nedostali dost peněz a možná ani nemají takové schopnosti, aby udělali triky, které jsou prostě otřesné. Na tohle se nedá koukat a je skoro hříchem, že se tohle divákům nabízí jen proto, aby žraloci dostali další podobu anebo je bylo možné sledovat v novém teritoriu. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Laciné filmy od Asylum mám svým způsobem rád, jelikož i když dle tvůrců nejde většinou o komedii, člověk se prostě zasměje. Tentokrát dám ale dvě hvězdy ne za provedení, páč ultralevné a mizerné efekty jsou téměř poznávacím znamením této společnosti, ale proto, že té fantazie bylo i na mě moc. Nakládání s fyzikálními zákony je natolik ledabylé, až má jeden pocit, že jde o drsnou parodii. V úvodu je vcelku hezká likvidace psího spřežení i s lovcem, byť žralok je přirozeně mizerný. Nejhezčí jsou asi záběry polární krajiny a pak ty, kde skuteční potápěči proplouvají chaluhovým hájem, který se předpokládám nachází úplně jinde, než se odehrává film. Šťavnaté gore zde představuje utržená noha, jen se mi nepodařilo zjistit, jakým způsobem si ji ten nebožák natrhnul. Pak je tu napadení žralokem, kdy následně vyleze David z vody a hle, vše má na sobě suché! Tak dobře, beru. Ale hotový zmatek se točí okolo potopené výzkumné stanice. Tam jsem si hodně domýšlel a chvílemi stejně tápal. Jisté napětí tu je, ale ne dostatečné po celou dobu. Nu a samotní žraloci svojí inteligencí předčili i delfíny. Protože jsem však věděl, do čeho jdu, tak 2* dám. Běžnému divákovi, pokud se nechce zasmát, samozřejmě nedoporučuji. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama