V centre Madridu vypukne panika po tom, čo rušnou ulicou zahrmí výstrel a mŕtve telo neznámeho chlapíka sa zrúti na chladnú dlažbu. V okamihu sa ulice vyprázdnia a centrom zavládne hrobové ticho. Niekoľko vzájomne neznámych ľudí sa práve v tejto chvíli ocitne v bare, kde ostanú izolovaní od vonkajšieho sveta. Miestny umývač okien sa pokúsi dostať von k mŕtvemu chlapovi, ale končí s prestrelenou hlavou. Kým' sa zvyšných osem uväznených civilistov snaží márne zistiť, aký bude ich další osud v tejto hrôzu naháňajúcej situácii, všimne si niekto, že obe mŕtve telá zrazu záhadne zmizli a s nimi i stopy po krvi. Nik nevie, čo sa stalo. Ide o teroristický útok alebo tajný experiment vlády? (sochoking)

Yoshitsune

Právě kvůli takovým filmům a hercům, mám Španělsko rád, je to šílený, nepředvídatelný a velice vtipně to reaguje na dnešní situaci ve světě. A tak se v baru setkávají různí lidé, každý má jiný život a jiný pohled na svět, což je zde perfektně vykresleno a každá z postav, dostane dostatek prostoru, takže si najdete své/ho oblíbence. Je tady velké tajemno okolo infekce, ke které mám vlastní šílenou teorii. Dojde i na humor a ke konci, to nabere i docela slušné napětí. Film stojí za pozornost a po celou dobu, sem nevěděl jestli se mám smát nebo se bát, takže sem zůstal někde uprostřed. Geniální počin. ()

mat.ilda

Jedno místo a dost aktuální vzorek obyvatelstva, v inovaci dokonce 3 v 1, aby se ušetřilo a nevznikla nuda, neboť některé typy nám již zevšedněly... nu, a po prvním vybočení z komfortních zón se dostavily chvilky upřímnosti následovány rozborem osobností, které při záchraně životů významně přispěly k jejich završení (rozuměj ukončení)... asi tak nějak. Jinak dobrý. ()

borec999

Španielský žánrový mix nakrútený tak pôsobivo ako to vedia len oni. 1 uzavretý bar, bežné postavy dané do situácie kedy ide o život a naplno sa prejaví ich charakter, atmosféra paranoje, strachu, neistoty, trocha konšpirácie, trocha humoru, trocha krvi. A celé to funguje bez väčších ťažkostí, diváka vťahuje do deja a v pomerne slušnom tempe až do zaujímavého konca nepustí. Symatická Blanca Suarez bola už len bonusom. 75% a 4*, do tohto Baru sa ešte určite niekedy vrátim. ()

WinstonS

Podepisuji komentář nejmenovaného uživatele z rakouské metropole, který jinak filmům samozřejmě vůbec nerozumí :-) potenciál byl značně větší než výsledek, dost nelogických momentů, ale coby ukrácení večera ok. A když se na scéně objevila Blanca Suaréz ve spodním prádle, rázem šlo (nejen) celkové hodnocení nahoru :-) ()

*CARNIFEX*

Prídete do kaviarne v centre mesta, aby ste si dali svoj obľúbený croissant či "ristretto". Človek si sadne pri bar, a myslí si, že sa nemôže nič stať. Lenže z ničoho nič zaznie výstrel, po ktorom neznámy muž niekoľko metrov od vstupných dverí padá na zem. Hlava prestrelená, nikto netuší čo sa to deje, mnohým sa hlavou premávajú rôzne myšlienky. Kto stojí za tak ohavným činom uprostred centra s množstvom civilistov? Bol to akt pomsty? Alebo snáď teroristický útok? Chvála bohu, konečne sa niekto zranenému mužovi odhodlá pomôcť! No a zrazu, po guľke do hlavy padá na zem aj on ... Strašne som sa na tento film tešil. Alex de la Iglesia stál za zrodom výborného, psychologického hororu "Balada o smutné trumpetě", no bohužiaľ, ani pri tomto pokuse s mnohými ďalšími ktoré následne natočil, sa mu nepodarilo k spomínanej kvalite prevedenia, čo i len priblížiť. Beriem však, že pomerne slušne dokáže zahrať na humornú notu, celé je to spočiatku veľmi odľahčené, až človeka napadne: "WTF", kedy sa konečne začne niečo diať?? No a ono sa aj začne, len treba byť trpezlivý, rozdeliť si snímok na dve etapy, na menej či viac záživnú, a vyslovene sklamaný nebude. Herecké obsadenie je taktiež sympatické, záverečná tretina živá, takže koniec koncov, vyslovene sklamaný nie som - 60% ()