Reklama

Reklama

Bo Hai

(studentský film)
Krátkometrážní / Drama
Česko, 2017, 26 min

Obsahy(1)

Myslí jako Češi, mluví jako Češi, ale vypadají jako Vietnamci. Film Bo Hai je o vztahu starší generace Vietnamců s jejich dětmi. Jejich rodiče se přestěhovali do České republiky a začali zde podnikat a rozhodli se obětovat celý svůj život, aby mohli finančně zajistit svoji rodinu. Vietnamci, kteří se tady narodili nebo se sem přestěhovali ve velmi útlém věku, se zcela integrovali – vychovaly je české chůvy, vystudovali české školy, používají česká jména, ale zato přišli o své kulturní kořeny. Rodiče hovoří velmi špatně česky, jejich děti zas špatně vietnamsky a často neumí ani psát nebo číst v řeči svých rodičů. Jak chcete předat kulturu, když nemáte společný jazyk? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (8)

murkl 

všechny recenze uživatele

Jo no. Není to sranda stát celý den v krámě. Popis filmu zní mnohem líp než konečné zpracování. Mladého to za kasou očividně nebaví, ale dělat kvůli tomu takový ksichty a mluvit zpomaleně celý film? Nejvtipnější momenty jsou stejně ty scény, kdy se táta zlobí na syna, že nezkontroloval občanky. A ti ožralí na konci. 26 minut je akorát. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Tak nějak... adekvátní? Na druhou stranu představený konflikt i postavy jsou celkem fádní a vlastně nepřekvapivé, hodnoceno jako samotný příběh poměrně nevýrazné. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Rád bych dal víc, ale v podstatě tam nebylo nic, co by člověk, který se alespoň vzdáleně zajímá o vietnamskou komunitu v Česku, nevěděl, dokonce mi tam nějaké věci i chyběly (ještě že je na FB vietnamská skupina otevřená i pro Čechy - nabízí ostatně zajímavější nápady a dokonce i videa). Jako oceňuji snahu, je chvályhodná, ale podle mne to ustrnulo v půlce cesty a v podstatě už se pracuje i se stereotypy, když si vybavím scény z vietnamské večerky třeba z filmu Instalatér z Tuchlovic (Budařovo extempore), jenž vznikl o rok dřív. ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Trailer výrazně zajímavější než výsledek, který působí dojmem, že by ho takhle natočil i kdokoli mimo komunitu. Propálená šance. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

FAMUFEST 2017. Bộ Hà, Dužane, je-li toto Utrpení mladého Eurovietnamce, rozpolceného mezi chvályhodnou, hluboce zakořeněnou úctou k chladným rodičům a horkokrevným pubertálním mámtovpičismem, osazené skutečnými majiteli Večerky u Snědeného psa v Praze 10, zadělal jsi někomu na pořádný průser! Během projekce prošlo krámem minimálně 5 zákazníků, aniž by kdokoliv z nich obdržel účtenku z EET!!! A to se jedinému poctivému, altruistickému a filantropickému miliardáři světa - Endymu Babitchovi – dozajista líbit nebude, nene! Ten si svou Agrorepubliku, k jejímuž plundrování pro vlastní prospěch opět dostal od třiceti procent vyrachtaných lopat čtyřletou permici, rozkrádat nenechá. Až to agent Bureš uvidí, Budha jim pomáhej. A to raději ani nezmiňuji onu okázalou propagaci konzumace konopí, která svědčí o tom, že měl tadyhle Nguyen u sebe neustále větší množství než malé, a bude se mu dost blbě prokazovat, že mu to předepsala doktorka Kvínová na léčbu pražské chandry. Jinak slušná, rutinérsky zvládnutá večerková etuda o konci maloobchodního prodeje v Čechách, ať už z důvodů výše uvedené očividné a cílené likvidace malého a středního podnikání bezskrupulózním zmrdem, nebo proto, že mladá „degenerace„ Euroasiatů nechce strávit 12/7/365 život taháním beden hroznového nehai z Makra a tupým sezením za kasou, trestuhodně nevybavenou elektronickou evidencí tržeb. A ani se jí nedivím. ()

Galerie (8)

Související novinky

Česká radost v českých kinech online

Česká radost v českých kinech online

04.02.2018

Výběr Česká radost v českých kinech uvádí osm filmů ze soutěžních sekcí 21. MFDF Ji.hlava online na portálu DAFilms.cz. V kinech tyto snímky během listopadu a prosince zhlédlo téměř 1000 diváků na 32…

Famufest otevře brány do pekla

Famufest otevře brány do pekla

13.11.2017

Film o vyrůstání ve vietnamské komunitě, cesta dvou ukrajinských uprchlíků za svobodou nebo experimentální pohled na socialistickou architekturu, to vše a dalších více než 120 filmů nabídne 34.…

Reklama

Reklama