poster

Bo Hai (studentský film)

 • angličtina

  Bo Hai

 • Slovensko

  Bo Hai

  (festivalový název)

Krátkometrážní / Drama

Česko, 2017, 26 min

Režie:

Dužan Duong

Scénář:

Dužan Duong

Kamera:

Adam Mach

Producenti:

Jan Syruček

Střih:

Michal Böhm
(další profese)
 • murkl
  **

  Jo no. Není to sranda stát celý den v krámě. Popis filmu zní mnohem líp než konečné zpracování. Mladého to za kasou očividně nebaví, ale dělat kvůli tomu takový ksichty a mluvit zpomaleně celý film? Nejvtipnější momenty jsou stejně ty scény, kdy se táta zlobí na syna, že nezkontroloval občanky. A ti ožralí na konci. 26 minut je akorát.(4.7.2018)

 • Psema
  ***

  Trailer výrazně zajímavější než výsledek, který působí dojmem, že by ho takhle natočil i kdokoli mimo komunitu. Propálená šance.(26.12.2017)

 • honajz
  **

  Rád bych dal víc, ale v podstatě tam nebylo nic, co by člověk, který se alespoň vzdáleně zajímá o vietnamskou komunitu v Česku, nevěděl, dokonce mi tam nějaké věci i chyběly (ještě že je na FB vietnamská skupina otevřená i pro Čechy - nabízí ostatně zajímavější nápady a dokonce i videa). Jako oceňuji snahu, je chvályhodná, ale podle mne to ustrnulo v půlce cesty a v podstatě už se pracuje i se stereotypy, když si vybavím scény z vietnamské večerky třeba z filmu Instalatér z Tuchlovic (Budařovo extempore), jenž vznikl o rok dřív.(16.12.2018)

 • xxmartinxx
  ***

  Tak nějak... adekvátní? Na druhou stranu představený konflikt i postavy jsou celkem fádní a vlastně nepřekvapivé, hodnoceno jako samotný příběh poměrně nevýrazné.(15.12.2017)

 • verbal
  ***

  FAMUFEST 2017. Bộ Hà, Dužane, je-li toto Utrpení mladého Eurovietnamce, rozpolceného mezi chvályhodnou, hluboce zakořeněnou úctou k chladným rodičům a horkokrevným pubertálním mámtovpičismem, osazené skutečnými majiteli Večerky u Snědeného psa v Praze 10, zadělal jsi někomu na pořádný průser! Během projekce prošlo krámem minimálně 5 zákazníků, aniž by kdokoliv z nich obdržel účtenku z EET!!! A to se jedinému poctivému, altruistickému a filantropickému miliardáři světa - Endymu Babitchovi – dozajista líbit nebude, nene! Ten si svou Agrorepubliku, k jejímuž plundrování pro vlastní prospěch opět dostal od třiceti procent vyrachtaných lopat čtyřletou permici, rozkrádat nenechá. Až to agent Bureš uvidí, Budha jim pomáhej. A to raději ani nezmiňuji onu okázalou propagaci konzumace konopí, která svědčí o tom, že měl tadyhle Nguyen u sebe neustále větší množství než malé, a bude se mu dost blbě prokazovat, že mu to předepsala doktorka Kvínová na léčbu pražské chandry. Jinak slušná, rutinérsky zvládnutá večerková etuda o konci maloobchodního prodeje v Čechách, ať už z důvodů výše uvedené očividné a cílené likvidace malého a středního podnikání bezskrupulózním zmrdem, nebo proto, že mladá „degenerace„ Euroasiatů nechce strávit 12/7/365 život taháním beden hroznového nehai z Makra a tupým sezením za kasou, trestuhodně nevybavenou elektronickou evidencí tržeb. A ani se jí nedivím.(18.11.2017)