Na shledanou tam nahoře

• Francie Au revoir là-haut (více)

Listopad 1918. Do konce světové války zbývá jen pár dní. Poručík Henri d´Aulnay-Pradelle je přesto ochotný kvůli uznání a povýšení jít i přes mrtvoly a posílá svou jednotku do nesmyslného útoku. Tato zbytečná zteč na kótu 113 nerozlučitelně spojí dva vojíny, nenápadného účetního Alberta Maillarda a nadaného umělce z bohaté rodiny Édouarda Péricourta. Albert skončí po výbuchu zasypaný v zákopu a Édouard ho vyhrabe a zachrání. Hned nato jej ale zásáhne střepin a přijde o kus obličeje. Toto znetvoření ovlivní životní příběh obou vojáků i po demobilizaci. Albert se stane Édouardovým pečovatelem a nakonec společně připraví monumentální podvod postavený na národním uctívání válečných hrdinů pomocí pomníků. A poručík Pradelle mezitím bezostyšně vydělává na státní zakázce založené na exhumaci padlých a na výstavbě válečných hřbitovů. Jejich cesty se tak musí zákonitě protnout. (CinemArt)

E lan

Nádherný příběh zahraný výbornými herci. Závěr skutečně stojí za to. Jen mě děsí, že se něco takového určitě mohlo dít. ()

pushover

Multižánrový a provedením i výpravou skvěle zrealizovaný bestseller s občasnými podivnými dějovými skoky. Celkově ale silný nadprůměr a výtvarná stránka skvělá. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Sice kvalitní filmařina, ale nic mi to nedalo. Drama to není a komedie taky ne. Týpek maluje a dělá masky. Takové "suché". ()

Jadro

Brilantné spracovanie, výprava a hlavne udržovanie si pozornosti diváka všetkými možnými aj nemožnými spôsobmi. Tak sofistikovane a jemne sa vyhrať s charaktermi postáv, nijako ich zbytočne vykresľovať, domotávať - prosto jeden perfektný súlad všetkého, čo na filmovom plátne je vidieť čo raz menej. 90% ()

pafka

Film, co o valce temer neni. Je to o zmrsenem vztahu mezi otcem a valkou poznamenanem synovi, kteremu schazi cast obliceje a diky tatovym velkym narokum na nej se mu za zadnou cenu nechce ukazat, i kdyz je velmi schopny. O preziti v povalecne bide. Velke prekvapeni. ()

solisoli

Komorne ladený príbeh v melancholickom prejave aj keď s dobrým nápadom, navyše slušne rozpracované. Nebol však dotiahnutý do vedomia výsledného efektu, ktorý predurčoval zámer. Réžia si aspoň dala záležať na výbere kostýmov, pôsobivej výprave, ale nie až tak najvydarenejšom castingu. ()

blondboss

Celkom fajn čierna komédia, ktorá sa na nič nehrá a venuje sa téme prvej svetovej vojny, ktorá je dosť opomínaná aj medzi režisérmi. Dupontel do príbehu vniesol istú dávku humoru, emócií, ale aj duše, a aj keď tu bolo dosť klišé, hlavne ten záver, tak sa dá povedať, že sa jedná o ten nadpriemernejší snímok z francúzskej produkcie. 65 % ()

Chandra

Je až s podivem, kolik se do tak smutného filmu vejde humoru. Lidského, kultivovaného, žádný kanál. Nebyla jsem si úplně jistá, co mám od snímku čekat, trailer totiž vypadá dost divně, ale spolehla jsem se na filmový čuch gudaulina a vyplatilo se. I když se mi u úvodní válečné scény svíral žaludek a začala si říkat, že zrovna tohle jsem vidět nechtěla, nakonec jsem byla ráda, že jsem o tenhle film nepřišla. Silný filmový zážitek. ()

mikel

Občas se prostě stalo, že některý důstojník byl pro vlastní mužstvo větší hrozbou než nepřítel a taky se stávalo, že takový důstojník byl někdy zastřelen nepřátelskou kulkou vystřelenou ovšem z kvéru někoho z jeho vlastních podřízených, jen se muselo počkat na nějaký ten gefecht s nepřítelem. Čekal jsem, že se stane něco podobného v tomto filmu, ale to by měl o hodně menší stopáž a nebylo by to tak zajímavé. ()

rigby

Z mého pohledu trochu zvláštně pojatý film. Opět důkaz, že Francouzi umí natáčet filmy. Nebýt trochu brutálního a drsného úvodu, byl by to docela pěkný film pro děti. Nebo rodinný film. Ale ten úvod má svoje opodstatnění a divák se ho dozví až zase ke konci filmu. A to je zase příběh pro dospělé. Tak trochu se to tedy ve mně pralo. Ale nezajímavé je to poslední slovo, které bych k označení scénáře a zápletky použil. ()

LencaN

Takové zvláštní. Netradiční příběh. Francouzská filmová nátura je tu hodně cítit. Kostýmy byly prvotřídní, herci super vybraní, hudba byla krásná, scénář už ale trochu pokulhával. Dlouho jsem nebyla po filmu tolik zklamaná jako po tomhle. Takový konec bych nečekala ani ve snu. Všechno bylo lehce artové. Jen jsem prostě občas nechápala, co tím chtěl básník říct. Voják, který ve válce přijde o dolní čelist se hrozí toho, že by ho jeho pedantský otec viděl takto neúspěšného a ve stavu trosky... začne se plně věnovat svým uměleckým choutkám díky podpoře a péči svého kamaráda z války a dokonce začne dělat i podvůdky, které mi moc nešly do hlavy, ale budiž. Bylo tu plno moralizování a toho, jak život umí být nespravedlivý. Jenže jsem čekala nějaký hezčí konec. Film byl nabitý silnými momenty, ale i přesto to se mnou nepohlo až tolik. Přitom si myslím, že jsem celkem citlivá duše. A nejspíš opravdu budu, protože takový závěr mě opravdu hodně mrzel. ()

notozjano

Netradiční zpracování činí z tohoto filmu něco mimořádného, co se jen tak nevidí. Už začátek dokáže vtáhnout diváka do děje natolik, že film jen nesledujete, nýbrž jste jeho součásti. Obrovskou zásluhu na tom má Albert Dupontel, který nejen, že film režíroval, on si i bravůrně vystřihl jednu z hlavních rolí a například scénka s obráceným křížem je vzhledem k probíhající situaci naprosto dokonalá. V tu chvíli jsem věděl, že se film ponese v komediální sféře s nádechem dramatu a právě tyhle chvíle dovolí divákovi se přenést i přes jinak smutný příběh, na jehož konci mi vletěly slzy do očí, až tak jsem byl dojatý. ()

Kozlowski8

Krásný film, jehož příběh má v sobě mnoho poloh - je poetický, tragický, smutný i veselý, místy rozesměje, občas dojme. Kromě samotného hezkého příběhu nabízí film skvělé herecké výkony trojice Dupontel, Lafitte, Pérez Biscayart, nádhernou hudbu a stejně tak i kameru. Albert Dupontel jako režisér, scénárista a herec v hlavní roli - tedy stěžejní osobnost díla - dokázal vytvořit po všech stránkách nádherný film, který v mém pohledu nedosahuje na maximální hodnocení jen kvůli některým těžko uvěřitelným souvislostem a náhodám, které příběh obsahuje. 85%. ()

Pignon

Když se potkají velké dějiny s malými dějinami jednotlivce, je to rána. První minuty válečných scén vám vyrazí dech stejně jako pořádná rána z kanónu. Krutý a romantický příběh v jednom. ()

TOPmoovie

vlke prekvapenie. studio gaumont, ..zabudnete, ze vobec hollywood existuje. spickovy film. ako ziaden iny. krasne namalovany, uplne vas viahne..nic nerusi, vyprava uplne dokonala, draha, dej neuveritelny, ma to aj vtip, absolutnu napaditost. ()

HMTD

Hodně zajímaví a originální film, úžasné kreativní pasáže zasazené do poválečného období první světové války. ()

angelle

Z traileru som bola nadšená, ale výsledok bol horší. No boli tam veľmi svetlé momenty. Záverečný rozhovor s otcom ma dostal. ()

43. César Awards - výsledky

43. César Awards - výsledky

03.03.2018

Předávání francouzských filmových cen César, letos v pořadí již čtyřicátých třetích, se konalo v pařížské koncertní síni Salle Pleyel, provázeli jím herečka Vanessa Paradis a komik Manu Payet.… (více)