• Han22
  ***

  Tak jsem si řekl, že když už koukám na starý horory a kriminálky, že dokoukám i ty Oscarovky, co jsem kdysi tak marně sháněl. A vybral jsem si jako první tu, co vidělo nejmíně lidí. No a co dodat. Cavalcade není nadčasový film. Herecké výkony jsou divadelní, moc se tu zpívá, všechno se odehrává v rámci jedné rodiny, montáže například z války jsou příšerné. A celé je to tak nějak bez emocí - lidi umírají, ale nikoho to moc dlouho neštve. Na druhou stranu, pohledem roku 1933 to musela být bomba. 34 let anglické historie v kostce od Burské války, smrt Viktorie, Titanci, 1. světová. Konec plný optimismu a naděje. Nebudu zlý, tři hvězdičky dám. Nejlepší film roku 1933? Těžko říct, není moc s čím srovnat. King Kong nebo Neviditelný nezestárly, ale to jsou "jen" horory.(24.9.2015)

 • kaylin
  ***

  Možná, kdybych tenhle snímek viděl v době jeho vzniku, tak mě dostane, ale takhle je to pro mě celkem klasický film o tom, jak žila jedna rodina, co se jí stalo a jak na ni dopadaly historické události. Není to špatné, jen to v tomhle ohledu není výjimečné, i když je fakt, že ze scény na lodi mě zamrazilo.(28.10.2016)

 • JohnMiller
  *

  Podľa filmovej ceny Oscar: najlepší film roku 1933. ééj tak tomuto filmu som riadne neprišiel na chuť. Horko ťažko som ho pozrel dokonca. Podľa môjho názoru je tento film tým najslabším-najlepším filmom podľa Oscara. Nie je to ani poriadna dráma, iba zopár situácií ktoré vyústili ku kriku, ani vojnový film, aj keď je tam na moment ukázaná 1.svetová vojna. Na moment sa tu zjavil aj Titanic. Možno to bol pseudo životopisný film inak neviem. Dej nič moc. Jediné čo by som vyzdvihol bola kamera a pohyby s ňou ,ale aj tak sa to točilo takmer výhradne v interiéroch tak to vyzeralo akoby sa nakrúcala divadelná hra.(27.2.2013)

 • MikO_NR_1909
  ***

  Keby to zjednoduším, ide o sprievodcovsko-budovateľský film naprieč dejinami anglickej histórie. Množstvo pátosu je priamoúmerné neosobnej (ne)dostupnosti divákových emócií a samotné jadro (posolstvo snímky) ide kamsi do stratena. Presne ten námetový prototyp, akých sa v tom čase (s príchodom zvuku) tvorila kopa a dnes sa o nich veľmi nevie. Ale ten prvotný impulz pochádza zo Zrodenia národov a táketo podobné témy sa točili (avšak šikovnejšie) celé desaťročia (Wyler...), akurát, že sa menila forma.(19.6.2014)

 • slunicko87
  **

  Příběh sleduje osudy britské rodiny z lepší společnosti na přelomu 19. a 20. století, tedy v období plném změn a zvratů. Takové téma by si rozhodně zasloužilo lepší zpracování. Toto působí jen jako nesouvislý sled z minulosti dobře známých událostí, což je věčná škoda. P.S. Nemůžu si pomoci, ale jeden z opakujících se hudebních motivů v tomto filmu mi silně připomíná Williamsovu hudbu ke Star Wars, že by se inspiroval...(10.9.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace