Willis hraje velitele policejního okrsku, který se snaží vyřešit únos a moc času nezbývá. Když se jeden muž se synem na lovu stali svědky toho, jak jeden zločinec střílel na bankovního lupiče, tento lupič si vzal chlapce jako rukojmí, aby získal klíč ke skříňce, v níž je ukrytá kořist z bankovní loupeže. (Filmbox)

verbal

Očekávat od Štefana Cé Mlynáře slaný a mastný film, to je zjevně stejně naivní, jako chtít od katolické panny vášnivou felaci. Divím se, že tomu zarytému exhumátorovi hereckých mrtvol ještě furt někdo dává prachy na sériové koptění byť slušně natočených, avšak unylých, omšelých, nenápaditých až otravných a nudných recyklátů. V tomto se jako vždy ochrnutý Homokin Skájvolkr vypraví na lov jelena, avšak místo něj uloví akorát starého a vyčpělého Wiliše, a je to natolik záživné, že jsem byl po 40 minutách v tak hluboké celkové anestézii, že kdyby mi někdo vyndal ledvinu, ani to nezaregistruju. Z narkózy jsem naštěstí procitnul bez čerstvé zarudlé jizvy v horním kvadrantu a sveřepě navázal tam, kde jsem samým napětím upadl do bezvědomí, ale abych to vydržel až do konce a nepošel nudou, málem jsem si tu domácí nefrektomii spáchal sám a bez umrtvení, abych se aspoň trochu rozptýlil. ()

Pepinec

Hodina čtyřicet akčního filmu a tolik mrtvejch kvůli jednomu pohozenýmu klíči v trávě? Tuhle jsem bráchovi házel klíče z devátýho patra a přistály v ostnatým keři. Dodatečně mě fascinuje jeho reakce, protože vůbec nikoho nezabíjel, jenom je prostě našel a odemknul si. Můj závěr z First Kill je, že vzniknul jen proto, aby si měl Bruce proč zase oholit lebku. ()

Xmilden

Škoda, že si režisér myslí, že jeho zatím nejpovedejší snímek potřebuje akční scény. Zaprvé nepotřebuje, není v nich silný a naprosto spolehlivě nejvíc baví právě v těch konverzačních chvílích. Navíc má štěstí na poměrně silnou tragickou postavu v roli Leviho. Řeknu vám, že se mě jeho rozmlouvání s mladým chlapcem o dospívání obecně docela líbilo. Kdo čekal že by Bruce mohl hrát zase jednou kladnou postavu, ten se ani tentokráte netrefil. Škoda že jeho znuděné herecké výkony se už patrně nikdy nezmění. Jinak slušný film, který nemám důvod shazovat, protože natočen je solidně. 55% ()

Tom Hardy

Překvapivě docela použitelná žánrová jednohubka s přiměřenou režií, nečekaně kvalitním soundtrackem a obstojným tempem, které (v hodnocení) zlomí vaz finále, kdy během pouhých pěti minut autoři dokonale využijí všechny ty debilní zvraty a dramatické zdržovačky, které člověk od podobného druhu podívané očekává. Ale jinak naprosto koukatelný a nijak neurážející průměr, v němž nejvíc zamrzí asi to, že ten čitelný zvrat (který byl dopředu jasný už z traileru) v určitou chvíli nevyhnutelně přijde. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Myslím, že už je víc chlap než kdo jiný." Hayden Christensen vezme synka na lov srnce. V lese však narazí na chlápky, co právě vybrali banku a najednou je synek rukojmí a otec hledá klíč k lupu. Pak se to celé zamotá natolik, že je těžké rozeznat, kdo je klaďas a kdo záporák. Bruce Willis jako polda před penzí, se nakonec vybarví jako záporák příběhu. Místy hloupé a dost nudné. Navíc Miller prd umí! - 20%. ()