Z lovce kořistí

Scénografie:

Niko Vilaivongs

Kostýmy:

Bonnie Stauch

Hayden se svoji rodinou vycestuje do rodného města po x letech a při zocelování syna na lovu se přichomýtne k potyčce mezi bankovním lupičem a policistou. Vše se zamotává a začíná boj o záchranu syna. Vše ve filmu se daří na půl, neboť Willis a ostatní nedostávají prostor pro velké drama a ani akční jízdu. Dá se ocenit snaha o různé zvraty, ale nic nevyniká z průměru. First Kill je snímek na jedno zhlédnutí, na který rychle zapomenete......5/10(27.11.2017)

Tyhle relativně levná béčka, kde se objeví nějaká známá tvář, baví. Dějově to není nic komplikovaného, ale jedná se o jednoduchou zápletku, kde je většinou potřeba někoho zachránit nebo ochránit. Hayden Christensen zachraňuje syna, Bruce Willis zase hraje policajta. Nemá to špatné postavy, ale spíše ty vedlejší.(29.8.2017)

• Big Bear

Šikanují vám vaši ratolest ve škole? Pak už stačí jen zařídit aby se nějak šikovně připletla do bankovní loupeže. Gangsteři ať už ti hodní nebo ti zlí z ní udělají drsňáka jak se patří. Závěrečnou scénku ze školy tvůrci bohužel vynechali, ale musela to být sakra odvetná jízda!!! First Kill je akční béčko řadící se k těm koukatelnějším. Scénář je ale navzdory jednoduché zápletce překombinovaný, plný až neskutečných zvratů, nehledě na to, že máte problém si dát dohromady hlavního hrdinu doma vyvoněného byznysmana co kšeftuje se Saudy s víkendovým chlapíkem běhajícím s kulovnicí po taťkovi po lese a zdárně kosícím všechny záporáky co se mu objeví v křížku jeho optiky. Film okořenila účast Bruce Willise, ale bohužel když je to celé mdlé až blbé tak ta kulička čestvého pepře s tím nic chuťově neudělá... Dávám za tři plastové figurky. * * *(29.9.2017)

Škoda, že si režisér myslí, že jeho zatím nejpovedejší snímek potřebuje akční scény. Zaprvé nepotřebuje, není v nich silný a naprosto spolehlivě nejvíc baví právě v těch konverzačních chvílích. Navíc má štěstí na poměrně silnou tragickou postavu v roli Leviho. Řeknu vám, že se mě jeho rozmlouvání s mladým chlapcem o dospívání obecně docela líbilo. Kdo čekal že by Bruce mohl hrát zase jednou kladnou postavu, ten se ani tentokráte netrefil. Škoda že jeho znuděné herecké výkony se už patrně nikdy nezmění. Jinak slušný film, který nemám důvod shazovat, protože natočen je solidně. 55%(2.11.2017)

|75%| Jsem absolutně překvapen. Miller rozhodně překvapil. I za to může odlišný děj, než ty předešlé srajdy co točil. Od Millera jsem viděl 3 skvosty. Nejdřív EXTRACTION, které mě celkem nudilo, ale ty slabší 2* jsem aspon udělil. Zato MARAUDERS a ARSENAL ? To byli ovšem braky. Tak nudné a postavami dementně nabité, že jsem myslel, že u toho sledování strávím celý den. Takže odpady. No, ale tento film nesoucí název FIRST KILL mě překvapil a i docela dost bavil. Zpočátku se zdá, že bude příběh jednoduchý, že se bude jednat o klasickou zápletku únosu, ale nakonec se z toho vyklubal zábavný a dost překombinovaný thriller, kde se střídalo dost zvratů ve scén, jedna věc se komplikovala za druhou a k tomu finální rozuzlení, které jsem teda tentokrát neuhodl. V poslední době snad ve většině filmů uhodnu či odhalím větší část point. Zde jsem byl vedle jak ta jedle. Ale až tak mě to nešokovalo, přeci to mohlo být lépe ve finále natočeno, ale v pohodě. Tento film na člověka nejvíc zapůsobí jedním shlédnutím, ale určitě do budoucna další zkouknutí dám. Herecké obsazení je na tom dobře. Hayden Christensen zahrál otce malého chlapce věrohodně. Bruce Willis tu nepůsobí až tak nudně a otravně jako v jeho posledních béček a ke konci mě docela i trochu jeho hlášky zabavil. Líbí se mi i to převedení z úhlu pohledu hlavního únosce onoho chlapce, kde se dají pochopit důvody, proč vykradl banku. Už i úvod mě začal bavit, kdy Otec začne syna učit střílet z pušky na jeleny. Akce tu nemá hlavní slovo, párkrát se tu zastřílí a tak. Přesto je tu vidět znatelný pokrok režiséra. Technická stránka byla překvapivě slušná. Takže se nakonec začínám těšit na pokračování Plánu útěku, do kterého sice nevkládám moc nadějí, ale když už Miller překvapil v tomto solidním thrillerovém béčku tak proč ne v Plánu útěku.(1.8.2017)