Princ Krasoň

• Kanada Charming (více)
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie / Muzikál
Kanada, 2018, 85 min

Co mají společné Sněhurka, Šípková Růženka či Popelka? Všechny jsou zamilované do Prince Krasoně. Ještě když byl malý chlapec, zlomyslně ho zaklela zlá královna. Od té doby se do něj každé děvče v království beznadějně zamiluje. Aby zlomil kletbu a našel pravou lásku, vydá se na dobrodružnou cestu. Společnost mu dělá neznámý cizinec Lenny, o kterém ani netuší, že je to ve skutečnosti děvče Lenore, převlečené za chlapce, a jediné děvče v zemi, na kterou kletba neplatí. Pohádka od tvůrců Shreka přinese vtipný příběh pro celou rodinu o odvážných a správných rozhodnutích či pravé lásce. (Mirius FD)

oveckaoa

Náhodou docela v klidu animák (na to, že je to od tvůrců Shreka, kteří se vyšťavily 2 Shrekem) . Má to slušný příběh, postavy i záporačku. Navíc se mě líbilo, že to ke konci boří klasické klišé kdy muž žádá o ruku ženu tady je to naopak i více je to o pocitech ženské než chlapa což je v dnešní feminizované době úspěch. Velké plus navíc za písně, které jsou povedené (nejlepší je hned ta první) a pasují tam. Díky za titulky 200 Kg. ()

Acrobat

Keby nebolo charakteru portugalskej krásky len ťažko by sa človek preniesol cez nie príliš pochvalnú grafiku. Lenže ono to pár surreálnych obrázkov má, predovšetkým v hudobných pasážach z ktorých dve či tri sú aj počúvateľné. Príbeh trošku iný, miestami zle komicky nastavený, ale v nejakom zázračnom momente vťahujúci. Krasoň je tuctový príbeh bez posolstva, či moralizovania. Ide svoje maličké dobrodružstvo s málo peniazmi, ktoré zapadá ani nie tak rozprávkovým prachom. (videné 20.12. 2020, JOJcinema) ()

iXtr3m3

Trailer vyzeral zaujímavo už dva roky dozadu, ale priznám sa, že až tak ma to jednoducho neuchvátilo. Animácia slabučká, obrátený motív z Na vlásku síce zaujímavý, ale nevyužitý v takej miere ako Na vlásku a tie homo vložky aj keď asi tak neboli myslené, tie ma moc nebrali. Dcérka sa síce zabavila, ale ja som zaspal. Slabulinké tri hviezdy len kvôli dcérke. ()

marhoul

Není to špatné, ale. Ale ve srovnáním s animáky, které se dnes pyšní vysokou úrovní scénáře, vtipu, promyšleným dějem to asi příliš velkou díru do světa neudělá. Dělat si srandu jenom ze Sněhurky, Popelky a Šípkové Růženky nějak nestačí. Svoje děti na to v klidu vezmu, budou spokojené, pohádka je to v podstatě pěkná, no ale Shrek byl prostě šleha, že v tomto srovnání musím být spravedlivá. Lepší tři hvězdičky. Nepoškrábe- nevyčistí. ()

BOURQUE

Veľmi jednoduchý a minimalistický, používajúci staré známe postupy a zvýrazňujúci niekoľko faktov, ktoré by si hlavne mladý mali uvedomiť. Takmer totálna absencia vedľajších postáv alebo pomocníkov (bez nich ten potrebný „plus“ chýba). Pre najmenších to pravdepodobne nebude sklamanie. P.S.: Tri najznámejšie (ženské) rozprávkové postavy - zaujímavá mini-paródia . Osobné hodnotenie: 68% (**) ()