Mlsné medvědí příběhy

• angličtina Hungry Bear Tales (festivalový název) (více)

Epizody(26)

Jeden je velký a druhý mrňousek. Nedvěd a Miška ale nejsou jen tak obyčejní medvědi. Ti totiž, jak známo, bývají samotáři, zatímco tihle dva brtníci jsou nejlepší kamarádi, kteří spolu bydlí v útulném lesním domečku. Ze všeho nejraději mají jídlo, a tak většina jejich dobrodružství a plánů vzniká za účelem se co nejlépe a nejvíce najíst a jsou kvůli tomu ochotni podstoupit nemalé riziko. Ne vždy jim ovšem jejich velkolepé plány vyjdou podle představ – to je pak v medvědím životě všechno vzhůru nohama. I přes všechny nezdary mají ale jejich příhody šťastný konec. (Bionaut)

Recenze uživatele ostravak30 k tomuto seriálu (1)

Mlsné medvědí příběhy (2020)

Přiznám se, že nadšení z tohoto Večerníčku mě vcelku udivilo. Například animace seriálu působí dost amatérským způsobem, nejspíš ve snaze přiblížit se dětem. Jenže mědvedi samotní vypadají dost podivně a to nemluvím o jelenovi, v jednom z dílů, který vypadá jako osel kombinovaný s nepovedenou mulou. Totéž se týká barev. S těmi autoři vůbec šetřili. Proč je celý les bílý, když je jasně řečeno, že se děj odehrává v létě, až v závěrečném díle se medvědi ukládají ke spánku, to mi jasné není. Směrem k dětem to tedy není moc dobrý signál, že mají více používat barvy. I okolí je vcelku dost temné a možná právě proto tvůrci nechali les bílý, neboť světlých barev je k vidění pomálu. Jednotlivé příběhy se pak výhradně týkají jídla. Medvědi se neustále cpou, vaří nebo pořádají hostiny. Dítě se sice dozví, že medvěd si rád dá med a v zimě se ukládá ke spánku nebo jelen vábí laň troubením, ale to je tak z informací o lese všechno. Na druhé straně, když už to medvědi "zbrumlali", tak dojdou alespoň nějakému ponaučení. Já osobně si myslím, že si tvůrci mohli dát záležet víc. ()