Mlsné medvědí příběhy

(TV seriál)
  • angličtina Hungry Bear Tales (festivalový název)

Epizody(26)

Nový seriál o dvou mlsných medvědech Miškovi a Nedvědovi. Oba jsou nesmírně vynalézaví, zvlášť když jde o to dostat se k něčemu dobrému na zub... Miška a Nedvěd nejsou jen tak obyčejní medvědi. Ti totiž, jak známo, bývají samotáři, zatímco tihle dva brtníci jsou nejlepší kamarádi, kteří spolu bydlí v útulném lesním domečku. Jeden je velký a druhý mrňousek a oba mají ze všeho nejraději jídlo, a tak většina jejich dobrodružství a plánů vzniká za účelem se co nejlépe a nejvíce najíst. Kvůli tomu jsou ochotni podstoupit nemalé riziko, ale ne vždy jim ovšem jejich velkolepé plány vyjdou podle představ. I přes všechny nezdary mají ale jejich příhody šťastný konec a většinou i nějaké malé poučení... Animovaný večerníček, vznikající v mezinárodní koprodukci s Belgií a Německem, vytvořený oceňovanými tvůrci mladé generace, režisérkami Alexandrou Májovou a Kateřinou Karhánkovou a výtvarníkem Filipem Pošivačem. Seriál je vyrobený v koprodukci Bionaut Animation a České televize. (Česká televize)

dwbmb

Tenhle večerníček zbožňuje nejen syn, ale těšíme se na něj i my, rodiče. Děkujeme za něj. ()

jfaba

Opět jeden ze skvělých večerníčků (nazývám jen proto, že to běží jako Večerníček). Skvělé dílko, animace, hlasy, příběhy atd. Všechno je za *****. ()

ostravak30

Přiznám se, že nadšení z tohoto Večerníčku mě vcelku udivilo. Například animace seriálu působí dost amatérským způsobem, nejspíš ve snaze přiblížit se dětem. Jenže mědvedi samotní vypadají dost podivně a to nemluvím o jelenovi, v jednom z dílů, který vypadá jako osel kombinovaný s nepovedenou mulou. Totéž se týká barev. S těmi autoři vůbec šetřili. Proč je celý les bílý, když je jasně řečeno, že se děj odehrává v létě, až v závěrečném díle se medvědi ukládají ke spánku, to mi jasné není. Směrem k dětem to tedy není moc dobrý signál, že mají více používat barvy. I okolí je vcelku dost temné a možná právě proto tvůrci nechali les bílý, neboť světlých barev je k vidění pomálu. Jednotlivé příběhy se pak výhradně týkají jídla. Medvědi se neustále cpou, vaří nebo pořádají hostiny. Dítě se sice dozví, že medvěd si rád dá med a v zimě se ukládá ke spánku nebo jelen vábí laň troubením, ale to je tak z informací o lese všechno. Na druhé straně, když už to medvědi "zbrumlali", tak dojdou alespoň nějakému ponaučení. Já osobně si myslím, že si tvůrci mohli dát záležet víc. ()