Mlsné medvědí příběhy (TV seriál)

• angličtina

Hungry Bear Tales

(festivalový název)

Animovaný / Pohádka / Krátkometrážní

Česko, 2020, 3 h 2 min (Minutáž: 7 min)

• ostravak30

Přiznám se, že nadšení z tohoto Večerníčku mě vcelku udivilo. Například animace seriálu působí dost amatérským způsobem, nejspíš ve snaze přiblížit se dětem. Jenže mědvedi samotní vypadají dost podivně a to nemluvím o jelenovi, v jednom z dílů, který vypadá jako osel kombinovaný s nepovedenou mulou. Totéž se týká barev. S těmi autoři vůbec šetřili. Proč je celý les bílý, když je jasně řečeno, že se děj odehrává v létě, až v závěrečném díle se medvědi ukládají ke spánku, to mi jasné není. Směrem k dětem to tedy není moc dobrý signál, že mají více používat barvy. I okolí je vcelku dost temné a možná právě proto tvůrci nechali les bílý, neboť světlých barev je k vidění pomálu. Jednotlivé příběhy se pak výhradně týkají jídla. Medvědi se neustále cpou, vaří nebo pořádají hostiny. Dítě se sice dozví, že medvěd si rád dá med a v zimě se ukládá ke spánku nebo jelen vábí laň troubením, ale to je tak z informací o lese všechno. Na druhé straně, když už to medvědi "zbrumlali", tak dojdou alespoň nějakému ponaučení. Já osobně si myslím, že si tvůrci mohli dát záležet víc.(19.2.2021)

• Neklan006

Brum :-/(24.1.2021)

Tenhle večerníček zbožňuje nejen syn, ale těšíme se na něj i my, rodiče. Děkujeme za něj.(15.2.2021)

Opět jeden ze skvělých večerníčků (nazývám jen proto, že to běží jako Večerníček). Skvělé dílko, animace, hlasy, příběhy atd. Všechno je za *****.(17.2.2021)

Z výtvarného hlediska k sežrání. Miluju knížku a seriál se také povedl.(5.2.2021)