Reklama

Reklama

Mlsné medvědí příběhy

(TV seriál)
  • angličtina Hungry Bear Tales (festivalový název)

Epizody(26)

Obsahy(1)

Nový seriál o dvou mlsných medvědech Miškovi a Nedvědovi. Oba jsou nesmírně vynalézaví, zvlášť když jde o to dostat se k něčemu dobrému na zub... Miška a Nedvěd nejsou jen tak obyčejní medvědi. Ti totiž, jak známo, bývají samotáři, zatímco tihle dva brtníci jsou nejlepší kamarádi, kteří spolu bydlí v útulném lesním domečku. Jeden je velký a druhý mrňousek a oba mají ze všeho nejraději jídlo, a tak většina jejich dobrodružství a plánů vzniká za účelem se co nejlépe a nejvíce najíst. Kvůli tomu jsou ochotni podstoupit nemalé riziko, ale ne vždy jim ovšem jejich velkolepé plány vyjdou podle představ. I přes všechny nezdary mají ale jejich příhody šťastný konec a většinou i nějaké malé poučení... Animovaný večerníček, vznikající v mezinárodní koprodukci s Belgií a Německem, vytvořený oceňovanými tvůrci mladé generace, režisérkami Alexandrou Májovou a Kateřinou Karhánkovou a výtvarníkem Filipem Pošivačem. Seriál je vyrobený v koprodukci Bionaut Animation a České televize. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Recenze (7)

dwbmb 

všechny recenze uživatele

Tenhle večerníček zbožňuje nejen syn, ale těšíme se na něj i my, rodiče. Děkujeme za něj. ()

Reklama

jfaba 

všechny recenze uživatele

Opět jeden ze skvělých večerníčků (nazývám jen proto, že to běží jako Večerníček). Skvělé dílko, animace, hlasy, příběhy atd. Všechno je za *****. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že nadšení z tohoto Večerníčku mě vcelku udivilo. Například animace seriálu působí dost amatérským způsobem, nejspíš ve snaze přiblížit se dětem. Jenže mědvedi samotní vypadají dost podivně a to nemluvím o jelenovi, v jednom z dílů, který vypadá jako osel kombinovaný s nepovedenou mulou. Totéž se týká barev. S těmi autoři vůbec šetřili. Proč je celý les bílý, když je jasně řečeno, že se děj odehrává v létě, až v závěrečném díle se medvědi ukládají ke spánku, to mi jasné není. Směrem k dětem to tedy není moc dobrý signál, že mají více používat barvy. I okolí je vcelku dost temné a možná právě proto tvůrci nechali les bílý, neboť světlých barev je k vidění pomálu. Jednotlivé příběhy se pak výhradně týkají jídla. Medvědi se neustále cpou, vaří nebo pořádají hostiny. Dítě se sice dozví, že medvěd si rád dá med a v zimě se ukládá ke spánku nebo jelen vábí laň troubením, ale to je tak z informací o lese všechno. Na druhé straně, když už to medvědi "zbrumlali", tak dojdou alespoň nějakému ponaučení. Já osobně si myslím, že si tvůrci mohli dát záležet víc. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama