Nemesis

• USA Sam Was Here
Horor / Mysteriózní / Thriller
Francie / USA, 2016, 75 min

Práca predajcu v americkej púšti je nepríjemná, o čom vie svoje hlavne Sam (Rusty Joiner). Ten to má naozaj ťažké, pretože dostať sa v týchto podmienkach k zákazníkovi je nesmierne komplikované a navyše to vypadá, že sa mu i každý vyhýba. Jeho marketingu vôbec nepomáha ani skutočnosť, že sa v rádiu opakujú oznamy o tom, že sa v oblasti pohybuje sériový vrah. A najväčší šok prichádza vo chvíli, keď v rádiu oznámia, že jeho meno je Sam. (Marceloo)

Morholt

Asi se mi nepodařilo odhalit nějaký hlubší význam či co, každopádně já viděl jen cesťáka, který z jakéhosi záhadného důvodu prodává cosi uprostřed liduprázdné americké pouště, kde ho občas prohání banda naprosto neschopných idiotů v gumových maskách. No a vzhledem k tomu, že nějaké ty naháněčky dostaly jen minimální prostor, většinu filmu jsem prozíval. 10% ()

Marceloo

Práca potulného predajcu v americkej púšti je nepríjemná, o čom vie svoje hlavne Sam (Rusty Joiner). Ten to má naozaj ťažké, pretože dostať sa v týchto podmienkach k zákazníkovi je nesmierne komplikované a naviac to vyzerá, že sa mu každý vyhýba. Jeho marketingu vôbec nepomáha ani to, že sa v rádiu opakujú oznamy o tom, že sa v danej oblasti pohybuje sériový vrah. Najväčší šok prichádza vo chvíli, keď v rádiu oznámia, že jeho meno je Sam. - Tak toto ma velmi príjemne prekvapilo svojou nepríjemnosťou. Tešil som sa na spoluprácu Ameriky a Francúzska, ale dostal som ešte viac. Už od začiatku je atmosféra plná neistoty a tá nezmizne až do úplného konca, v ktorom sa našťastie, ako som mylne, rovnako ako kopa ďalších hororových fanúšikov, predpokladal, neukáže, že hlavná postava má mentálnu poruchu. Rusty Joiner bol vo svojej úlohe velmi sympatický a celý čas som mu držal palce. Strety sú v tomto horore dosť surové, aj keď bez nejakého výraznejšieho gore. Exteriéry púšte sú pekelne dobrým miestom pre tento druh hororu. V neposlednom rade musím spomenúť ešte aj nepríjemné masky záporákov a parádny finálny soundtrack. Na vyššie hodnotenie by som však v sedemdesiatich minútach potreboval vidieť trochu intenzívnejšiu akciu, viac brutality a aj záver by mohol byť objasnený trochu lepšie. ()

George Stobbart

Sympatický malý film; pripomínal mi môj obľúbený "Dark Country", s ktorým má spriaznené aj to fatálne vyznenie. Ktoré je síce nejednoznačné, ale dá sa vydedukovať bez toho, aby bol človek génius. Nie všetko je priamočiare a nie je definitívny koniec tam, kde (pre hlavnú postavu) byť ani nemôže. Pekne natočené, krátke, hypnotické, s 8O´s soundtrackom v 9O´s zasadení ;-) Pecka nie, ale debut slušný. ()

dubinak

Scénář by to byl asi dobrý, kdyby to nebyla jen kostra, protože mi přišlo, že se ten nápad stejně nedotáhl moc do konce a v podstatě nedostaneme žádné odpovědi. Má to hodně lapsů, které nebyl režisér schopný vyřešit. V podstatě Nemesis skončí ještě dřív než stihne začít. V průběhu je to ale značně znepokojivé, musím pochválit hudbu a že mi to uteklo, ale jak jsem řekla, moc se tam toho nestane. ()

misterz

Hororovo nudná, mdlá hatlanina, ktorá sa snažila tváriť veľmi múdro a na záver diváka "šokovať" svojim rozuzlením. Neviem, asi som to moc nepobral, ale väčšinu času som sa nudil, aj keď netvrdím, atmosféra opusteného púštneho vidlákova bola celkom fajn. Ani predstaviteľ hlavnej postavy nebol najhorší, vďaka týmto dvom veciam slabučký priemer. Lepší režisér však z toho mohol vydolovať podstatne viac. 50/100 ()