Nemesis

• USA Sam Was Here
Horor / Mysteriózní / Thriller
Francie / USA, 2016, 75 min

Práca predajcu v americkej púšti je nepríjemná, o čom vie svoje hlavne Sam (Rusty Joiner). Ten to má naozaj ťažké, pretože dostať sa v týchto podmienkach k zákazníkovi je nesmierne komplikované a navyše to vypadá, že sa mu i každý vyhýba. Jeho marketingu vôbec nepomáha ani skutočnosť, že sa v rádiu opakujú oznamy o tom, že sa v oblasti pohybuje sériový vrah. A najväčší šok prichádza vo chvíli, keď v rádiu oznámia, že jeho meno je Sam. (Marceloo)

Silviaxx

Hoci neuznávam fakt, že Nemesis je do istej miery až zbytočne komplikovaný, odporúčam pred zavrhnutím snímku skúsiť párať po vysvetlení. Mne to na celý dej vrhlo úplne iné svetlo a celá táto patália prestala pôsobiť ako "nič nevypovedajúca sračka" (tiež som mala na konci tieto pocity rovnako ako väšina). Inak si myslím, že je Nemesis pomerne zručne uchopená záležitosť, ktorá sa odohráva vo veľmi vďačnom prostredí, kde nie je dvakrát náročné vytvoriť znepokojivú atmosféru. Kvitujem aj oneman show vo väčšej časti stopáže, za sprievodu rozhlasového vysielania a pohranie sa s emóciami diváka voči hlavnej postave. ()

Cinematrix

Nemesis je bohyní odplaty. Pokud se nějaký film jmenuje v originále Sam Was Here a je o otravném prodejci, který vám vnucuje věci, které nechcete, navíc v poušti, kde není ani noha, určitě bych takový film velmi výstižně pojmenoval Nemesis. Takhle nějak by se totiž měly prodávat neprodejné kousky. Stačí předělat název a šup, hned se na to někdo chytne, včetně mě. To, že je zákazník pak nasranej, to už je jedno, hlavně, že se výrobek prodal. Ale abych jen nekritizoval, určitou znepokojivou atmosféru to mělo. Jinak obdivuju naše distributory a jejich překlady filmů, jen nechápu, proč třeba Formanův film "Amadeus" nepřejmenovali například na mnohem výstižnější "Krvavou odplatu ocelové taktovky". ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Nesnáším mysteriózní filmy bez špetky vysvětlení! Dobře rozjetá "záhadná" atmosféra se posrala koncem do prázdna! Jsem nadšeně zklamán, skoro až nasrán! ()

XXXXXXXX

Hele, já to chápu, všichni přece nesnášíme cesťáky! Ale možná by příště nemusel režisér a scénárista v jedné osobě tolik hulit trávu a třeba by z toho nakonec nevyšla, až tak artově zaměřená meta-peachovina! I když možná, že jsem to celé jen pochopil špatně. Třeba je to podívaná natolik vytříbená, že jen prostě žádný sysel dávat nemá. Je to vlastně jen ukázka toho, jak můžeme my všichni kultivovaní, odosobnění a škrabošku na veřejnosti nosící mladí lidé, poslat každého obchodního cestujícího zpatra do pitche! Neboť dva a více už tvoří dav a když nám k tomu ještě dj na rádiu HAHA pustí Mein Kampf zremixovaný s Krkonošskými pohádkami, dokážeme přece dělat divy! Mimochodem kolik jste tam napočítali celkem lidí? Já hlavní postavu, zpocená záda pana komentátora, tři retardy ve škraboškách ( i když to mohl být klidně jeden retard trojitě nasnímaný kamerou), a pak jakousi seschlou škebli. Doby, kdy i s malým kašpárkem šlo udělat velké divadlo, jsou nenávratně pryč pane režisére! Nebo vám mám snad říkat pan scénárista? ()

WeeLass odpad!

Nic neříkající nehororová debutová slátanina o chlápkovi, jehož nahání banda debílků v maskách à la The Purge à la The Strangers à la You're Next. Čeho je moc, toho je příliš. Hrůzou mi to husí kůži nenahání, originální to není a tenhle film postrádá i hlavu a patu. Fuj! ()

brasek odpad!

Čo je toto za filmový exkrement? Polhodinu sa nič nedeje, žiadny príbeh, žiadna atmosféra... snímok nemá ani hlavu ani pätu, absolútna sračka! Chorý snímok pre chorých divákov, ktorý má veľmi ďaleko od hororu či mystického thrilleru. ()

Martin29

Chlápek jede kamsi do pouště nabízet něco lidem. V prvních dvou barácích se nedozvoní tak se vrací domů.Mezitím poslouchá rádio ve kterém pátrají po vrahovi co se jmenuje jako on. Takže posluchači toho rádia se ho snaží zabít zatímco on se snaží přežít. Hraje zde zhruba 8 ochotníků ( pojem herec je tady spíše urážka čestná výjimka je postava Sama) a nakonec to nevyústí v absolutně nic (pointa jakýsi retard vede rádio úžasné) a Sam se asi vypaří. 20 procent ono taky vše co chválí většinou pseudoPsychor stojí za houby. ()