Jak blízko tomu jsem (studentský film)

How Close to It I Am

Nicole Hálová

Zvuk:

Martin Kuhn
  • fctp

Po dvou slušných projekcích v rámci prezentace současné tvorby FAMU v rámci Varů přichází kruté vystřízlivění. Už ve scéně odehrávající se v kavárně jsem začal tušit, že je něco špatně - na sledování na slovo skoupých pražských kavárenských povalečů opravdu nejsem zvědavý. Pointa, že myšlenky mezi některými jedinci jsou slyšet, je divákovi předávána jako něco neuvěřitelného a úžasného - přitom vše jako celek působí otravně a rádoby umělecky. Přání hlavní postavy při padající hvězdě mě jen utvrdilo v tom, že jsem udělal obrovskou chybu při ochotě zůstat v kině do zbytku projekce.(10.7.2017)

Nechci u studentskejch filmů kopat do trochu loupáckýho herectví, ale společně s těma ne zrovna moc uvěřitelnejma dialogama to dost sráží celkovou kvalitu dolů. Je to takový gíkovský mudrování intelektuálů z famu. ALE! Obsahuje to nejlepší hlášku z celejch letošních Varů. "Jé, padá hvězda, něco si přej!" - (hrdina v duchu) -"Přeju si, aby všichni mí přátelé zemřeli." Paráda, třetí hvězda je za tohle =). #kviff (50%)(7.7.2017)