Jak blízko tomu jsem

(studentský film)
  • angličtina How Close to It I Am (festivalový název) (více)

Šestadvacetiletý Petr žije v Praze, kde pracuje v malířské firmě. Volný čas tráví se svými kamarády, s nimiž se většinou baví o obyčejných věcech. Jeho život plyne poklidně a poměrně nevzrušivě, Petrovi to ale tak úplně nevadí – je vnímavým pozorovatelem své pražské každodennosti. Z observace zdánlivě nicotných epizodek skládá režisér Václav Hrzina obraz mladého muže, jenž možná nikdy nevysloví, co si vlastně přeje. V tichu je ale občas slyšet, co si myslí. (MFF Karlovy Vary)

venca163

Nechci u studentskejch filmů kopat do trochu loupáckýho herectví, ale společně s těma ne zrovna moc uvěřitelnejma dialogama to dost sráží celkovou kvalitu dolů. Je to takový gíkovský mudrování intelektuálů z famu. ALE! Obsahuje to nejlepší hlášku z celejch letošních Varů. "Jé, padá hvězda, něco si přej!" - (hrdina v duchu) -"Přeju si, aby všichni mí přátelé zemřeli." Paráda, třetí hvězda je za tohle =). #kviff (50%) ()

Mara97 odpad!

Po dvou slušných projekcích v rámci prezentace současné tvorby FAMU v rámci Varů přichází kruté vystřízlivění. Už ve scéně odehrávající se v kavárně jsem začal tušit, že je něco špatně - na sledování na slovo skoupých pražských kavárenských povalečů opravdu nejsem zvědavý. Pointa, že myšlenky mezi některými jedinci jsou slyšet, je divákovi předávána jako něco neuvěřitelného a úžasného - přitom vše jako celek působí otravně a rádoby umělecky. Přání hlavní postavy při padající hvězdě mě jen utvrdilo v tom, že jsem udělal obrovskou chybu při ochotě zůstat v kině do zbytku projekce. ()