Mythica: Soumrak bohů

Lauren Spalding

Kostýmy:

Emily Jacobson
  • JohnCZ

Zase o trošičku lepší, jak předchozí díly, ale na vyšší hodnocení to není. Mythica je od začátku céčkový projekt dotovaný Kickstarterem. Na hercích je vidět nadšení pro věc, tvůrci si dávají záležet jak na výběru lokací, tak kostýmech. I hudba je skvělá. Ale jako celek to prostě smrdí nízkým rozpočtem. Scénář je slabý, režie chabá a i ty herecké výkony jsou takové že místy docela jo, ale většinou moc ne. Když už nic, herci jsou alespoň sympaťáci (s výjimkou čarodějky teda). A taky je tam Hodor!(24.4.2017)

Závěrečný díl už docela nudí, což je věčná škoda jelikož kvalita byla celou sérií stoupající. Je to celé natáhlé a dokupy se tam nic moc nestane až na to že svět vymírá a pak až závěrečný boj. Jak to celkově dopadne ví od začátku každý, ale ty věci okolo mě vcelku překvapily. Takže abych to shrnul nudné zakončení fajn série, škoda. Hodnocení: 58/100.(30.10.2018)

Série Mythica vůbec není tak hloupá, jak vypadá - zpracování příběhu do pěti filmů je velmi slušné. Škoda nízkého rozpočtu, který se na filmech hodně odráží, jinak by výprava Mythicy mohla dosáhnout na kvality Pána prstenů, který se stal tak nějak měřítkem kvality fantasy filmů. Pro nadšence tohoto žánru je to ale i tak příjemná oddechovka. 80%.(8.3.2017)

Od téhle série skutečně není možné očekávat, že by se jednalo o nějaké hardcore fantasy, spíše je to historický film s nějakým tím CGI efektem, ale na druhou stranu se docela daří dělat kulisy tak, aby byly uvěřitelné. Možná nízkorozpočtové, béčkové, ne až tak zábavné, ale vlastně jsem si na tuhle sérii docela zvykl a nevadí mi. Skoro škoda, že už skončila.(29.1.2018)

• Ryuuhei

Završení průměrné fantasy ságy, které si propůjčilo hned několik motivů: temný svět z Pána prstenů, některé schopnosti jako by z oka vypadlé temné síle ze Star Wars a nakonec paprskové přetlačovačky ve stylu Harryho Pottera, které vyústily i v dost okatě inspirovaný závěr. První polovina mě nudila - nic se v ní vlastně nedělo a postavy jen bezcílně cestovaly z místa na místo. Druhá, plná zvratů a sem tam soubojů, už docela ušla. Ale zase - spousta hluchých a protahovaných míst tentokrát s téměř nulovým humorem, který by to býval hezky odlehčil, jako minule. Nemluvě o tom, že leccos zůstalo neuzavřeno a nevysvětleno, jako třeba co se dál dělo se zombijkou, která se na začátku najednou objevila, byť měla být správně komplet ztracená. Slabé dvě hvězdy a spokojenost, že už nic dalšího ze série (snad) nebude.(9.8.2019)