NXT TakeOver: San Antonio (TV pořad)

Sportovní / Akční

USA, 2017

Prvá väčšia show WWE v roku 2017 vyšla z dielne vývojového strediska NXT. Ďalšia zo shows s prívlastkom "TakeOver" sa tentoraz vysielala naživo zo San Antonia prostredníctvom WWE Network. Na kartu ponúkaných piatich zápasov som sa tešil a dúfal, že rok 2017 odštartuje lepšie, než kde kvalitatívne skončil rok minulý. Avšak nestalo sa tak a kvalitatívne sa pokračovalo v zabehnutom trende. Zo spomínaných piatich zápasov by som ako tie najlepšie mohol vybrať dva. Prvým z nich je stret medzi Roderickom Strongom a Andrade "Cien" Almasom - dynamický zápas bez hluchých pasáží s relatívne postačujúcim timingom. Vidieť bolo značnú ringovú chémiu medzi týmito dvoma wrestlermi, takže sa na ich zápas dobre pozeralo. Druhý zápas, ktorý bavil, bol zápasom o tag teamové tituly. #DIY ako obhajujúci šampióni dlhodobo predvádzajú vynikajúce výkony a je radosť ich sledovať. Ich vyzývatelia "The Authors of Pain" takisto rastú a pod vedením Paula Elleringa si pomaly, ale isto budujú cestičku vyššie a vyššie. Ich maskovaný nástup bol v tomto prípade takisto pozoruhodný. Čo sa samotného zápasu týka, tak bol rýchly, akčný a ponúkal tesné pokusy o pinfall, čo je známkou toho, že sa divák nemohol nudiť. Záver bol možno dokonca tak trochu šok, keď "The Authors of Pain" získali tag teamové tituly. Verím však, že #DIY ich získajú čoskoro späť. Na karte sa vyskytol takisto aj zápas o ženský titul NXT, ktorý nadchol snáď len momentom, keď Nikki Cross preletela stolom. A main event o titul šampióna NXT ma osobne veľmi nebavil. Neviem čím to, ale aj napriek tomu, že Shinsuke Nakamura patrí na svete medzi to najlepšie, jeho zápasom nedokážem prísť na chuť. A to už niekoľko mesiacov, odkedy pravidelne uzatvára "takeovery" NXT. NXT TakeOver: San Antonio samozrejme nie je zlou wrestlingovou show, ale úprimne, na začiatok roka som čakal niečo lepšie. NXT na to má dostatočne široký a talentovaný roster, ale ten sa tentokrát nedokázal prehupnúť cez latku priemernosti. Jedná sa tak znovu o show z veľkého množstvá tých, na ktoré divák veľmi rýchlo zabudne.(29.1.2017)

• - Oficiální skladbou show je píseň „Monster“ od Starset. (TheSpearCZ)