Mimo zákon

Ve vězeňské cele se díky nečekaným okolnostem setkávají nezaměstnaný dýdžej Zack, příležitostný pasák Jack a excentricky popletený italský turista Roberto. Zack a Jack nemají žádné iluze, noc za mřížemi pro ně zůstává potvrzením toho, že život za moc nestojí. Nejvíce jim vadí jejich podivínský spoluvězeň. Roberto mluví lámanou angličtinou, a tak mu příliš nerozumějí. Ještě méně chápou jeho nekonečný optimismus, živený vírou v americký sen. Jejich spoluvězeň je dráždí do chvíle, kdy oba pochopí, že má plán, jak z věznice uniknout... Režisér Jim Jarmusch vzdává osobitou poctu vězeňským filmům a žánru noir, proto poučeně, s obdivem, paroduje konvence klasických kriminálních příběhů a jejich hrdinů. Hořko-směšný až absurdní příběh se odehrává v Louisianě, kdesi v okolí New Orleansu. Jeho důležitou součástí je „pomalu jdoucí" černobílá kamera Robbyho Mullera, stejně jako hudba Johna Lurieho a písně Toma Waitse. (Česká televize)

dweller

Veľmi nadpriemerný film, avšak z pohľadu Jarmuschovej tvorby, jeden z jeho slabších. Občas ma snímok nudil. 70% ()

vykyn

Velká pohoda je tenhle film od Jarmusche.Mimo zákon je film především o střetu různých povach a tipů,než akční žánrovka...Skvěle zvolený herci.Určitě budou spokojeni i fanoušci hudby T.Waitse.Mezi které se taky počítám.. ()

foils

Jarmuschova dekonstrukce gangsterek o útěku z vězení, v níž se italskému vězni splní všechny sny. Hodně pobavil Tom Waits a tentokrát i Roberto Benigni. ()

kuri-noha

Vlastně nijak zvláštní film bez žádného poselství nebo zásadní pointy - trochu mi to připomíná některé filmy české Nové vlny. Vlastně ani nevím, co o něm napsat. Možná, že má skvělou atmosféru. Ten jednoduchý příběh je řemeslnicky výborně odvyprávěn... No, to je asi tak všechno... ()

hotanka

Černobílá radost. Viděno před mnoha lety na Dlabačově. Vzpomínáte na to kino? Benigni byl pro mě neznámý harlekýn, který na svůj oskarový triumf teprve čekal , John Lurie muzikant a Jarmuschův umělecký souputník. A Tom Waits? Klasik s majetkem (boty, gramodesky..) rozházeným v první scéně po ulici. Jeho vězeňský radiožurnál pro spoluvězně byl nezapomenutelný. Jarmusche jsem teprve objevoval, bylo mi osmnáct. Nijak jsem neřešil pomalé plynutí času, čb kameru a zvláštní gradaci, film i se zvukovou stopou je pro mě serenádou umělecké svobody lhostejno komu se můj film líbí. Podobný dojem mám z filmů Leose Caraxe. ()

gizi

Není o má krevní skupina, oceňuji zajímavý úvod (kamera pomalu sjíždí domy), pěknou scenérii v močálech a občas pobavil Benigni. JInak z mého pohledu spíš nuda. 55%. ()

90125

Nepodarilo sa mi odhalit kuzlo tohoto filmu (ak tam teda nejake je). Pekna, vysoko kontrastna cb kamera, ktora vo vacsine scen vytvara zaujmavu atmosferu. A to by bolo v ramci pozitív asi tak vsetko, co by som vedel spomenut. Nebol som nikdy fanusikom R. Benigniho. Jeho "komicnost" mi prisla vzdy skor trapna ako komická. Dej ziadny, akcia ziadna, len tlachanie o nicom a nuda. "I scream, you scream, ice cream", nuz sranda jak hovado. Z mojho pohladu tomuto filmu chyba zivot. Zivot v akejkolvek forme. 30 % ()

lobsang

Uzasne ujety film, blizici se chvilkami svoji absurditou az Dead Manovi. Dvojka Waits-Benigni je jedna z nejoriginalnejsich jake jsem kdy videl. Nahodna trojice naprostych loseru prozivajici sve velke dobrodruzstvi, natocena s ohromnou atmosferou totalni marnosti a groteskni deprese, to je zkratka vec na kterou se jen tak nezapomene. Perfektni ujeta pocitovka. ()

JoudaCZ

Jeden z nejlepších autorových filmů. Typický pomalý film se spoustou řečí o ničem je tu podložen dějovou linkou a dokonce okořeněn určitým napětím. A vydařilo se i obsazení - John Lurie a Tom Waits (mimochodem můj TOP5 muzikant) zapadli do svých rolí skvěle, stejně jako Roberto Benigni (pro mě největší překvapení - marně hledám jiný film, v němž by mě pouhou svou přítomností aktivně neštval; tady mě dokonce bavil!) ()

UjoLenin

Nečakal som to, ale v tomto filme skutočne určitý príbeh je (u Jarmuscha to nie je vždy úplne isté) a to pomerne dobrý. Chvíľu to trvá, no po takej pol hodine už začnete tušiť o čo pôjde. Bežná porcia Jarmuschovskej atmosferickej nudy, osladená vtipnými Benigniho výstupmi. Ak mám pravdu povedať, bez toho šialeného Taliana by to bola jedna stuchnutá, rozvarená kaša. Dve hviezdy dávam za atmosféru, hudbu a príbeh, ďalšiu za Benigniho výkon a poslednú za nezabudnuteľné "I scream, you scream, we scream for ice cream!".. Verdikt: oplatí sa. ()

ciapok

niektoré scény sú snáď trochu pridlhé, napriek tomu vyvážené a pre fanklub Jima Jarmuscha ozajstná lahôdka. Nie je to nijaká intelektuálno-povinná jazda v klubovej scéne, je to zábavné, minimalistické... ()

latimerie

"Ice cream. You scream. We all scream!" Jak už je u Jarmusche zvykem, i když se jedná o útěk z vězení, nejedná se o žádný akčňák. Tři divný lidi, kteří se omylem potkají ve vězení, ze kterého následně utíkají, spolu musí trávit hodně času, toť vše. Vždycky jsem si u filmů, kde utíkali z vězení říkala, jak můžou všechno vědět a být tak skvěle připravení. Waits, Lurie a Benigni my tuto otázku zodpověděli. Nic neví a nejsou připravení. Buď budou mít štěstí nebo problém. Příběh, který byste odvykládali za pět minut, v podobě Jarmuschova syžetu opět skvěle funguje díky výborně vykresleným charakterům (floutkům a loserovi). Když navíc připočtete Waitsovu hudbu… je to tam! ()