foto

John Lurie

  • nar. 14.12.1952 (67 let)
    Worcester, Massachusetts, USA

Biografie

John Lurie se narodil 14. prosince 1952 ve Worcesteru, státě Massachusetts v USA a je známým všestranným a nezávislým umělcem. V roce 1978 založil se svým bratrem Evanem skupinu The Lounge Lizards, kteří hrajou dodnes a pro svět jazzu objevili několik talentů.

V osmdesátých letech se objevil v několika filmech Jima Jarmusche jako PERMANENT VACATION, kultovním STRANGER THAN PARADISE nebo DOWN BY LAW, kde hrál po boku Toma Waitse a Roberta Benigniho. Zároveň je podepsán pod soundtrackem Jarmuschových filmů MYSTERY TRAIN a tří právě zmíněných.

V roce 1991 byl režisérem seriálu FISHING WITH JOHN, který se stal kultovním, přestože měl pouhých 6 epizod. Každý díl byl totiž se vzácným hostem (Jim Jarmusch, Tom Waits, Matt Dillon, Williem Dafoe a ve dvojdílu Dennis Hopper) se kterým John Lurie vyrazil na ryby do různých oblastí (Jamajka, Thajsko...) a rozprávěl o všem možném. V letech 2001 až 2003 hrál pro HBO v seriálu Oz.

V polovině devadesátých let onemocněl, ale o jeho nemoci se moc neví, o diagnóze se vedou spekulace (hepatitida, borelióza...). Lurie se v té době uzavřel před okolním světem. Později, po účasti v seriálu Oz se začal věnovat malbě, která jak sám řekl, mu dovoluje žít. Jeho práce jsou vystavovány v galeriích v New Yorku, Amsterdamu atd.

ra1n

Skladatelská filmografie

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Dokumentární

1991 Na rybách s Johnem (TV seriál)

Host

TV pořady

1988 Sunday Night (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(37)