poster

OA - Série 2 (série)

Drama / Mysteriózní

USA, 2019, 7 h 24 min (Minutáž: 43–71 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xicht0r
  **

  Už první série byla na hraně mezi totální mystery hovadinou a geniálně originální story. Já se přikláněl k druhé možnosti s tím, že konec první série byl vpodstatě ukončení, které nás mělo nechat na pochybách o pravdivosti celého příběhu Prairie. Další série se dala očekávat a pravděpodobně byla i plánováná, ale na mě to už nějak nefunguje. Na začátku jsem se trochu posmíval nad děsně cool mobilní hrou, která měla přilákat inteligentní "pařany" do Domu, aby odhalili jeho tajemství, ale když na mě autoři vytáhli komunikaci přes giga chobotnici a "tajemnou" cestovatelku, která začně odhalovat jedno mystérium za druhým, tak jsem začal tušit zradu... Epizody s původní teenager sestavou jsou přinejmenším otravné a "cringy"...OA sekta na cestách nějak ztratila na síle bez OA v čele. Scény v Domě jsou pak jedna velká haluz, o kterých by se dalo dlouho mluvit a vysvětlovat všelijaký symboliky, ale všechno mi to přišlo nějak moc "hmatatelný" a chyběl mi ten pocit z první série, kdy jsem byl furt na pochybách o duševním zdraví hlavní postavy. Teď už je vše jasné, dimenzionální cestování je možné, všichni jsou nějak propojeni a už se jenom utápíme v metafyzickým blábolení a vymejšlením šílených teorií jak je to proveditelný. Poslední díl mě překvapil přenesením do "naší" dimenze aka breaking the 4th wall, ale jsem na pochybách že v nás autoři dokážou vyvolat opravdu pocit že herci a postavy jsou jedno a to samé...(19.4.2019)

 • Pfff
  **

  Já se považuju za poměrně tolerantní ke všemu mysterióznímu, ale tohle je i na mě moc. 4. díl druhé série byl asi takovým pomyslným hřebíčkem do rakve a co hůř, hlavní hrdinka mě neskutečně vytáčela. Obecně bych řekla, že casting je v celém seriálu velmi nešťastný. Asi něco málo podvědomě tam bylo, protože jsem to nakonec dokoukala, ale kdesi jsem slyšela srovnání s Leftovers a to je podle mě urážka, protože The OA je prostě hloupý.(9.4.2019)

 • MiaMahoney
  *

  To, co v první řadě bylo zajímavě mysteriózní, se přetvořilo v narkáčskou sračku bez hlavy a paty, kde se jen vrší další a další rádobymystéria a nehodlám ani čekat na konec, protože beztak z toho vyleze hrozitánské hovno, které by mi zbytečně smrdělo v komplu. Nesmyslný příběh o tom, jak parta pomatenců dělá jakože šíleně mysteriózní pohyby, to nezachrání ani vždy dokonalý Džejsn, se kterým by se daly dělat dočista jiné pohyby a ani příjemné lokace San Franciska. Zkrátka to vypadá, že se tvůrci inspirovali Lynčem, Trírem, Latrínmosem a ostatními zrůdně artovými rejžiséry, a na to Mia rozhodně není zvědavá.(5.5.2019)

 • snoodles
  ***

  Asi budu vyjimka, ale 2. me nechytla tak, jako prvni. Nelibi se mi, kam to smeruje - do rozbredlosti a plytkosti, nabeh na nekolik dalsich serii... U takovych serialu bych ocenila mene serii, s nejakym jasnym cilem, ted z toho mam pocit, jakoby si tvurci rikali “hej vsak to je jedno, vymyslime neco sokujiciho a pak proste skocime jinam, zalezi na tom, jaka bude sledovanost”. A dejova linie kolem detektiva a mi prisla uplne zbytecna.(12.4.2019)

 • AppleCore
  *****

  Příběhová šílenost, která vezme diváka na investigativní trip napříč dimenzemi a během toho z něj vystřelí duši. OAII je oproti první řadě hodně jinde (ne ale kvalitativně), od první epizody rozjíždí neskutečně zajímavou show, která si hravě vytírá prdel se vším, co lze v současný seriálový tvorbě vidět. Je to odvážný, je to svý a stejně jako první řada zatraceně jiný... a v tom tkví to nejvzácnější. Opět platí: Pokud vás nechytne hned první epizoda, ať už pro pomalý tempo, nebo na seriálový poměry těžkou stravitelností (nebo prostě z ignorace), budete seriál nenávidět.(23.3.2019)