Ingrid míří na západ

• USA Ingrid Goes West (více)

Po propuštění z blázince se nenapravitelná stalkerka posedlá sociálními sítěmi přestěhuje do L.A., aby se skamarádila s hvězdou Instagramu. Plán se ale ošklivě zvrtne. (Netflix)

Minimie

Návod, jak být insta-famous. Doma radši nezkoušejte... Překvapivě koukatelný a poměrně zábavný film. Najde se v něm tolik pravdy, až to občas bolí. ()

haluska11

Překvapivě dobrá sebeuvědomělá indie komedie o ženách, ale zcela jistě nejen pro ženy. Stalking bez sexuálních konotací je poměrně zajímavé téma. Hranice mezi mrazivostí a komedií je zde tenká, stejně tak i zesměšňování/banalizace a hyperbolizace psychopatie. Film mezi nimi běhá jak Emil Zátopek na speedu, ale dělá to dobře. Stačí jej nebrat vážně, případné protáčení očí nechat jen na každou zmínku o Instagramu, a odnesete si záživný zážitek. ()

666Carnage

#měljsemjíplnýzuby Nejhorší na tomhle filmuje, že to klidně může být pravda a nejenom to ale ono se to i děje. Fakt jsem doufal, že to nějak odnese a a oni ji ještě podpoří. Snímek zajímavý a i známé herecké obsazení. A dotýká se tématu, který je dnešní a někdo je opravdu schopný zajít daleko. Dobře natočené a psychologický vývoj postavy je tu natočený tak dobře, že jsem měl chuť jí sestřelit čím dál tím více. 60% ()

woodsman

baba ktora je posadnuta druhou babou ktora je popularna na Instagrame velke + ten jej priatel co je velky fanusik batmana celkom sranda ()

Lovely.Bones

Příběh Ingrid, nebezpečného instagramového stalkera, je tak skutečný a aktuální, že vám o něm ani nic neřeknu. Film, který se nevidí jen tak a stojí za pozornost, ale upozorňuji, že po jeho zhlédnutí se vám minimálně na týden nebudou chtít používat sociální sítě. Rozhodně si po jeho zhlédnutí také uvědomíte, že znáte nějakou Ingrid nebo Taylor. Možná jste jednou z nich dokonce vy. Snad největší doporučení roku, skrzeto,jakmocsimyslím,žeby tohle měli všichni vidět. Po sociální stránce neskutečně depresivní drama, ale jsou tam i humorné momenty. Audrey Plaza a Elizabeth Olsen v hlavních rolích stalkerky a “famous insta girl” jsou skvělé. Výherce nejlepšího scénáře na festivalu v Sundance. ()

Jaro_slav

Fuj, to bylo nepříjemný! Ale blbej film to neni. Dal bych tomu čtyři lajky z pěti, ale bylo to fakt nepříjemný. #hashtag ()

Oralfabet

Tak pěkně popořadě... Asi jediný film, u něhož mi nevadila úvodní instagramová montáž. Jinak... Ingrid je taková ta postava, která se vám prostě hnusí a všechno, co dělá je naprosto debilní a tak ubohé a trapné, až se na to skoro nedá dívat, ale stejně se na to dívat musíte, jen abyste zjistili, co udělá příště. Závěr ve mě zanechal lehce rozporuplné pocity, ale celkově šlo o hodně zábavný, originální film, občas docela depresivní, jindy zase fakt vtipný (Batmanem posedlý pan domácí)... Já jsem velice spokojen. Jo a Aubrey Plaza byla super. 7/10 ()

fallanga

Nikterak originální, ale přesto zábavné komediální drama o závislosti na sociálních sítích a o tom jak jsou influenceři strašně zbyteční lidé. Dopředu to netáhne nic moc kromě skvělé Aubrey, a konec naprosto podkopává celé vyznění filmu. Přesto to na večerní zábavu vystačí. ()

wege

Ta reflexe nebezpečnosti sociálních sítí a jejich abstrahování do našeho obyčejného života se fakt nepovedla. Zůstala po tom jenom pachuť nevyužitého potenciálu. Ony i ty sociální sítě a jejich hlavní účel se bohužel od doby vzniku posunul. Nyní mi přijde, že v podstatě slouží jen pro existence (samozřejmě nebudu paušalizovat, takže to neplatí pro všechny), kteří byli v sobotu na Václaváku a snažili se tvářit, že reprezentují všechny z nás. ()

The_soloist

Je to neuvěřitelně zvláštní film, jednu chvíli jsem to nemohl ani dokoukat, jak je to nechutný, možná horší než horor pro mě. Hrozně odpudivá osoba, kterou bych nikdy nechtěl potkat, nemít vlastní život a žít život někoho jiného... To je prostě hnus, ale syn Ice Cubea je borec... ()

rigby

Tuhle generaci moc nechápu. Navíc se mi nezdá, že by to bylo dobře natočeno. Není to na koukání ani pro starší, ani pro mladší. Hraje si to jen na něco víc, než to je. Prostě moralistická nuda. ()

Astonko

Psychpatická Aubrey odvádza vo svojej roli dobrú prácu, no inak je to čistá nuda. S pár fajn nápadmi, ktoré ukazujú súčasný "závislý" a falošný svet, no bez štipky humoru a to by komédia byť nemala 3/10 ()

tomino28

Myslím, že tento snímek vypovídá o naší době mnohé, možná víc, než si během sledování uvědomíte. Posedlost sociálními sítěmi, hahtagy, mobilními telefony, to všechno nám více a více nahrazuje opravdový lidský kontakt. Asi to není dobrá zpráva, ale spoustu lidí jsem v tom poznával (taková ta klasické prohlášení ve stylu "Dneska je nejlepší den mého života!", "Měl jsem nejlepší jídlo ever!" apod.). Tvůrci se s tématem poprali statečně a i když se nejedná o prvoplánový hit, určitě stojí za pozornost. ()

motyka52

Mladá holka se chce stát nejlepší kamarádkou hvězdy Instagramu, takže se přestěhuje do LA, trochu si zastalkuje a nakonec dosáhne svého ... tak nějak. Líbí se mi ten balanc mezi komedií a psychothrillerem, který vlastně vydrží až do konce. Ten mi sice úplně nesedl, ale dojem nezkazil. Ve skutečnosti je to asi spíš tříhvězda, ale mám velkou slabost pro Aubrey Plaza a tady je imrvére, takže hvězda navíc. Kde mám telefon? ()

Essential

Ingrid Goes West rozhodne nie je tím, čím sa prezentuje v traileroch. Celý jej príbeh je v podstate skurvene smutný a film je skôr dráma s prvkami komédie a nie naopak. 80% ()

Pierre95

Aubrey Plaza zde pošuka hraje velmi přesvědčivě a další, kdo stojí za zmínku je syn Ice Cuba O'Shea Jackson Jr. Na to, že ji mán celkem v oblibě jsem od Elizabeth Olsen čekal herecky něco víc, zde hrála jen naivní falešnou pipinu. Film pěkně zobrazuje dnešní vztah lidí k sociálním sítím a jak mohou být nebezpečné pro duševní zdraví. Film mi rychle utekl, ale nedá se říct, že bych z něho byl jako filmový fanoušek nadšený, spíš naopak. Téma dobré, nudně udělané. Podruhé tento film vidět nemusím ... ()