Reklama

Reklama

Ingrid míří na západ

  • USA Ingrid Goes West (více)
Trailer 4

Po propuštění z blázince se nenapravitelná stalkerka posedlá sociálními sítěmi přestěhuje do L.A., aby se skamarádila s hvězdou Instagramu. Plán se ale ošklivě zvrtne. (Netflix)

Videa (4)

Trailer 4

Recenze (45)

lamps 

všechny recenze uživatele

Jeden z té hrstky nenápadných indie filmů, které věrně reflektují dobovou společnost, aniž by k tomu potřebovaly extravagantní způsoby vyjadřování a okázalé vedení pozornosti. Jednoduchá premisa funguje jednak díky přesvědčivým hercům, jednak díky režijní vyrovnanosti a absenci rádoby cool šokujících zvratů - Matt Spicer vystavuje reálný svět lidských bytostí, které si vytváří image a povahu na základě instagramové komunity, a nechává diváka, aby si vše sám interpretoval. To úplně konečné vyznění sice labilní hrdinku podporuje, ale zároveň naznačuje nemožnost jejího mentálního osvobození, což se snaží deklamovat celý film. A že v něm ještě vystupuje krásná Elizabeth a vtipný O'Shea Jackson s úchylkou na Batmana, to je jen vítané zpestření. Jít to více do hloubky v posledním aktu, neměl bych tomu takřka co vytknout. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Pro některé se staly příjemným zpestřením a možností být v kontaktu s lidmi, kteří třeba bydlí na druhém konci republiky. Pro jiné a není jich málo, jsou ovšem sociální sítě obrovským problémem, kdy na život v reálném světě jaksi nemají čas. Pokud se u jejich ksichtu neobjeví dostatečný počet lajků, selfíčko, na kterém se navíc křečovitě tváří, smažou. S posedlostí sociálními médii přichází i touha vylepšit svůj vzhled, svůj šatník, svůj okruh přátel, zálib. Žebrání o pozornost a sdílení pocitu, že je na tom někdo aktuálně stejně, solidně načrtnul i mladý režisér Matt Spicer, škoda ovšem, že nešel víc do hloubky. Výsledkem je jakýsi mišmaš žánrů, kterak se jedno tele zakouká do jiné husičky, která má mraky followerů, vznikne umělé přátelství a divák čeká, kam až psychicky narušené děvče zajde. Kroky tvůrců jsou nicméně nenápadité a poměrně předvídatelné. Závěr vratký a dost „nevýchovný“. Čekal bych pevnější ruku. ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Chvíľami mi bolo z filmu až nepríjemne. Ten pocit, keď vidíte ako niekto s niekým manipuluje a po celú dobu snímky všetkým len klame je vážne hrozný. Pre mňa je Ingrid Goes West skôr drámou o duševne chorom dievčati než nejaká komédia. Navyše je tu perfektne stvárnená honba za "lajkmi" a obľubou na sociálnych sieťach. Navyše, keď ste k tomu tak trochu blázon, tak je na probléme zamiesené. Aubrey Plaza tu nehrá svoju "typickú" rolu sexi lovkyne a chvíľu mi trvalo než som si na to zvykol. Rolu psychicky chorého dievčaťa však zvládla na výbornú a jej výkon bol viac než presvedčivý. Potešila ma tu rola pre O'Shea Jacksona, ktorý chvíľami akoby z oka vypadol svojmu otcovi. Jedno zhliadnutie mi stačí a už sa k filmu najskôr nikdy nevrátim. Ako sonda do tejto šialenej doby však Ingrid funguje dobre. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Nemohl jsem si zvyknout na proměnu Aubrey Plaza, která doposud hrála sexy mrchy a zde hraje ošklivou podivínku, která je navíc psychopat závislý na instagramu. Elizabeth Olsen zase neobvykle povýšená dáma, což mi také příliš nesedělo. Vtipný je zde pouze O´Shea Jackson s jeho posedlostí Batmanem, což bylo super a Billy Magnussen byl dobréj hajzl. Zvláštní film. 60% ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Během sledování jsem si nejdřív myslel, že mi bude vadit, že jako protagonistka byla zvolená očividně psychicky narušená osoba - vždycky jde o až moc jednoduché řešení jak ukázat do extrému zahnanou premisu a nedotažené interakce postav bez výtek, že nefunguje psychologie. Nakonec si mě to ale získalo, předně díky ochotě nabídnout příběh bez východiska, bez náznaku pozitivního posunu postav, které budou navěky takové, jaké jsou - což dává dokonalý smysl. Pozitivní je, že ačkoliv ten film bude určitě vykládán jako kritika sociálních médií, ta tu nejsou prezentována jako nějaký nástroj zla uvrhující na lidi kletbu, ale prostě prostor, v němž se projevuje lidská povaha. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (3)

  • V záverečných titulkoch je venované špeciálne poďakovanie Billovi Murrayovi. Je to kvôli modrému svetru, ktorý Bill venoval Aubrey Plaza pri natáčaní filmu Prozření Charlieho Swana III (2012), keď Aubrey ochorela. Tento istý sveter má na sebe Ingrid (Aubrey Plaza) v scénach v banke a v reštaurácii. (Astonko)

Reklama

Reklama