Matky na tahu o Vánocích

• Nový Zéland

Komedie

USA, 2017, 116 min

• Masarka14

Jak už to tak bývá, tento díl se povedl hůře než ten první a to ani ten první nebyl nijak nadprůměrný. Není to moc vtipné, párkrát jsem se usmál, ale že bych se upřímně smál na celé kolo, to rozhodně ne. Film je samozřejmě určený pro dámské publikum, ale v tom není problém. Bylo by potřeba ho zkrátit, protože ta čtvrthodina, která tam je navíc, prostě nudí.(29.1.2018)

Dle mého názoru je pokračování jedničky na stejné úrovni jako první díl. Opět se jedná o ten trapnější humor, který tolik v lásce nemám, ale vždycky mě přiláká to super obsazení a tady se k Mile, Kristen a Kathryn přidali ještě dvě úžasné herečky Christine Baranski a Susan Sarandon, které mám moc ráda, takže jsem si film nemohla nechat ujít. Zasmála jsem se, bylo to hezké odlehčení od práce, ale není to film, na který bych se dívala pravidelně.(5.12.2017)

• luka4615

A Bad Moms Christmas se nese ve stejném hrůzném duchu, jako první díl z roku 2016. Opět zde dostaneme příšerný scénáristický hnůj, který je korunován katastrofálními hereckými výkony a neskutečným množstvím zpomalených záběrů. Takže opět, stejně jako u prvního dílu, musím použít ta kouzelná písmena: WTF.(21.1.2018)

Nutně a zákonitě slabší, protože orientované na vánoce a ne na příběh a v podstatě pokračování, které již z ničeho nemá brát, protože všechno důelžité a zásadní již bylo v jedničce. Každopádně, Kathryn Hahn je prostě úžasná, takový ten typ ženy, který na první pohled nic, ale při důkladnějším pohledu se vám rozklepou kolena. Matky matek, no, Sarandon nepředvedla nic neočekávaného - vteřinu na place a víte o ní všechno. Starostlivá matka je takový trochu kýč. Nejhorší pro prožitek filmu je matka Mily Kunis (která zde prakticky nemá co předvést - ne, že by se nesnažila nebo na to neměla, mám ji rád, ale scénář ji moc šancí nedal), ta je tak sympaticky hnusná a na kulku do hlavy, že její závěrešná (povinná) katarze je prostě k neuvěření i u tohohle typu filmu, který na podobných katarzích (naprosto zbytečně) stojí. Ale jako zábavné okamžiky tu jsou, to zase jo.(8.2.2018)

Klasický americký komediální koktejl, archetypy, klišé, vtípky a předvídatelné gagy. Přesně tak, jak to máme při odpočinku rádi. Hezky vypnout hlavu a nechat se bavit. Parta tří matek jede přesně v duchu předchozího dílu, naštěstí se neohrály a tak přidávají klasický komediální setting - Vánoce. Je to vtipné, funguje to, baví to (možná více ženy jak muže).(3.4.2018)

• - Film byl oznámen 23. prosince 2016, jen dva měsíce poté, co film Matky na tahu (2016) dokončil divadelní běh ve Spojených státech. Pouze 15 měsíců odděluje data vydání původního filmu a jeho pokračování. (Kristen13)

• - Názov filmu sa objaví až na samom konci snímku. (Astonko)

• - Počas rozhovoru Ruth (Christine Baranski) a Amy (Mila Kunis) v kostole si je možné všimnúť v pozadí ako Isis (Susan Sarandon) hľadí Sandy (Cheryl Hines) po pleci. S ďalším záberom však k nej ruku ešte len naťahuje. (Astonko)