Ťažký týždeň (TV pořad)

Publicistický / Komedie

Slovensko, 2015

Ján Gordulič

Komentáře uživatelů k TV pořadu (9)

• MM_Ramone

Pozrime ho poštára Janka ako mu krídelká narástli. Rozumy by rád rozdával. Cíti sa byť bohovsky vtipný. Politickú satiru sa mu zachcelo robiť. Lenže na to treba byť nestranný, inteligentný a objektívny. Najdi si robotu a začni makať, pretože pred kameru ten tvoj hnusný ksicht a sprostá hlava veru nepatrí. Kto ťa platí za tie pičoviny čo trepeš? Za ty tvoje debilné reči by si mal už konečne dostať poriadne do držky, ty špina. Ale však na každú sviňu sa voda varí, i na teba Janíčko príde rad. Príde čas spáliť odpad!(14.11.2017)

Lepšie než televízne noviny, rušivo pôsobia snáď len tie lacné youtube vsuvky. Vyhodiť ich do poslednej a ponechať iba nastolenú minutáž (žiadna epizóda neprekročí štvrťhodinku), presne triafajúceho Gorduliča a rovnako dobre volené zábery z politickej scény. Zakaždým ma dorazí Kotleba a jeho uštipačné „ani nie“. Podľa mňa do pohody.(7.6.2018)

Stručné zhrnutie aktuálneho diania, zručne nastrihané, vtipné. Uprednostňujem pred správami.(13.1.2018)

Občas to Janovi nevyjde, ale to skutočne iba občas. Inak je to trefná, vtipná a pohotová exkurzia do aktuálneho diania na Slovensku. Jano ide väčšinou k veci a za niekoľko minút dokáže potrávafať toľkokrát do čierneho a ponamáhať moju bránicu, že to je až neuveriteľné. Nehovorím už o tom, že väčšinou nielen zosmiešňuje primitívov, ktorí si myslia, že sú mega pravdiví a ostatných môžu odrbať ako sa im zachce, ale ponecháva priestor aj na zamyslenie sa. Odporúčam hlavne diel o vzmáhajúcom sa extrémizme vo svete a na Slovensku http://tv.sme.sk/v/34999/tazky-tyzden-s-janom-gordulicom-ako-sa-na-slovensku-aj-vo-svete-nebezpecne-siri-extremizmus.html Čo k tomu dodať?(3.2.2017)

Azda najlepšia slovenská politická a spoločenská video-satira vo svojej dobe.(30.3.2017)

• MACEK40

Gordulič je strašný trapko.(24.5.2018)

• tosastava

Jednostranne mierený,zaujatý a neobjektívny pokus o satiru. Okrem toho,satira by mala byť vtipná a zároveň aj inteligentná,no tu som nezhliadol ani jedno. Gordulič ak chce robiť satiru na úrovni(pochybujem o tom),mal by si začať všímať ako to robí majster satiry,M. Lasica(19.5.2018)

Kritikom by mal niekto vysvetlit, že národná politická satira nemusí byt nestranná, politická satira väčšinou zosmiešňuje vládnu moc, nie prťavú opozíciu.(28.8.2018)

Není to špatný, leckdy je to i docela vtipný. Jen Jankovi (nejspíš protože měl plné ruce práce s doručováním pošty) bohužel zatím nikdo nestačil vysvětlit, že jedním z hlavních předpokladů pro politickou satiru je nestrannost. Šimek s Bubílkovou bez ohledu na své názory kopali do všech. On bohužel dává jasně najevo, jaký zastává světonázor (pravicový pravdoláskař a sluníčkář), a tak kope do Fica, Kotleby, Danka, Sloty, Mečiara, a samozřejmě taky do Zemana a Putina, ale ty na druhé straně barikády (Kisku, Dzurindu s Miklošem, Radičovou, aj.) nechává být. Jeho názor mu samozřejmě nikdo nebere, ale v politické satiře to nemá co dělat. Ne, že by s tím dnes neměli problémy i jiní, př. Míra Soukup. Když o tom tak uvažuju, ti dva by byli dobrý duo, navíc by to v tom případě bylo už jakž takž vyvážený. Nestálo by to za úvahu, Janko? :D(1.3.2019)