Léto 1993 (festivalový název)

• Španělsko

(festivalový název)

Drama / Rodinný

Španělsko, 2017, 96 min

Carla Simon Pipó

Působivá záležitost o nelehkém hledání lásky v náhradní rodině, do které osud dopravil hlavní dětskou hrdinku, která byla nucena se aklimatizovat a zvykat si na nový život. Velice mě okouzlilo venkovské prostředí. I přes neveselou zápletku na mě snímek působil veskrze pozitivně a sledování jsem si užíval. Herci a herečky by si zasloužili nějakou tu sošku za sympatie, kdyby se snad udílela.(30.6.2017)

Najprv som sa cítila dezorientovane. Prečo matka Fridy zomrela? Čo všetko za tým je? Chýbala mi tá omáčka okolo. Carla Pipó omáčky nemá rada. 96 minút sa sústredila výhradne na samotné prežívanie dievčatka. A vo výsledku nepotrebujete do detailu vedieť, ako sa to stalo a prečo sa hlavná postava ocitla u strýka. Ide iba a iba o malú kučeravú Fridu. O jej nešťastí a túžbe po láske, niekedy aj nesprávnym spôsobom. Možno to znie trochu nezáživne, Leto 1993 vsádza na atmosféru a kameru. Nemám filmu veľmi čo vytknúť, možno si ma iba nenašiel v správnom čase, aby som ho patrične docenila. Určite si však nájde svojich divákov. A neskôr možno aj mňa. Nebránila by som sa druhému pozretiu.(1.7.2017)