poster

Léto 1993 (festivalový název)

 • Španělsko

  Verano 1993

 • Španělsko

  Estiu 1993

 • Slovensko

  Leto 1993

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Summer 1993

 • Austrálie

  Summer 1993

Drama / Rodinný

Španělsko, 2017, 96 min

Scénář:

Carla Simon Pipó

Kamera:

Santiago Racaj

Producenti:

Valérie Delpierre

Kostýmy:

Anna Aguilà
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TwisterHB
  *

  Léto 1993 je uzívaným filmem. Zívám-li u filmu téměř od první minuty, je něco špatně. Buď jsem unavený, nebo mě film nezaujal. Pravděpodobně ani nejsem cílovou skupinou tohoto snímku, což je asi ten nejzásadnější problém. Léto 1993 by mohlo být dobrým televizním filmem, určeným pro nezávislé filmové léto. Je příjemné, milé, citlivé, zasazené do překrásných scenérií. Kvalitu rozhodně zvyšuje i hlavní dětská představitelka. Avšak v konkurenci silných rodinných dramat z poslední doby nemá dle mého názoru výraznější šance na úspěch. Shlédnuto v rámci projektu Scope100(8.4.2018)

 • RUSSELL
  *

  Pravděpodobně nejnudnější film, co jsem kdy viděl. Zhruba v polovině jsem to vzdal a přestal jsem se snažit dávat pozor. Režisérčina autoterapie na mě ani trochu nezapůsobila, nechala mě naprosto chladným a málem mě i unudila k smrti. Ani pěkná kamera tohle úmorné nic nevytrhla. Naprostá ztráta času.(16.4.2018)

 • MajklCZsk
  ***

  Problém s Létem 1993 je především v tom, že vypadá sice krásně a na první pohled možná hluboce, ale vevnitř nemá žádnou pointu. Nic čeho by se člověk chytil. Má to nějakou strukturu - začátek, střed a konec. Ovšem mu i přes všechny pěkné záběry, zvuky a herecké výkony chybí ona zprávu od tvůrce. Co chtěl teda básník říct, fakt nevím. Viděno na 57. Zlín Film Festivalu.(30.3.2018)

 • Insilvis
  ****

  Výborný film. Co se týče formy, práce s herci i způsobu vyprávění a vystižení pojednávaného tématu, není mu moc co vytknout. Nesnaží se diváka šokovat drastickými scénami, aby na něj zapůsobil, všechno, co ukazuje, funguje s promyšlenou úsporností - je evidentní, že každá scéna má svůj jasný význam. Ukazuje jen právě tolik, kolik potřebuje divák vědět, aby si složil dohromady celý obraz. Dostává se k nitru svých postav nenápadně, ale velmi přesvědčivě.(31.3.2018)

 • Frajer42
  ***

  Působivá záležitost o nelehkém hledání lásky v náhradní rodině, do které osud dopravil hlavní dětskou hrdinku, která byla nucena se aklimatizovat a zvykat si na nový život. Velice mě okouzlilo venkovské prostředí. I přes neveselou zápletku na mě snímek působil veskrze pozitivně a sledování jsem si užíval. Herci a herečky by si zasloužili nějakou tu sošku za sympatie, kdyby se snad udílela.(30.6.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace