Sedmá Sindibádova cesta

• Česko Sedmá Sindibádova plavba (více)

Sindibád, legendárny námorník a princ z Bagdadu, vypláva smerom k záhadnému ostrovu Collosa s nádejou, že tu získa vajce obrovského dravého vtáka. Toto vajce by mohlo pomôcť princeznej Parise, zmenšenej do veľkosti palca malým zlým kúzelníkom Sokurahom Torin Tchatcher), získať opäť normálnu veľkosť. Parise na ostrove oslobodí z magickej lampy Džina a spoločne s ním a Sindibádom bojujú proti Kyklopom, dvojhlavému dravcovi, ohnivému drakovi a kostre, oživenej Sokurahom. Aby Parisa mohla byť opäť zväčšená, musí poraziť všetky príšery. (oficiální text distributora)

tx238

Nádherná pohádka, která byla na svojí dobu něčím jedinečným. I bez počítačů se povedly triky, které jsou i dneska radost zhlédnout. Mě se film líbil snad nejvíc ze všech Sindibádů. ()

Harding164

Film zajímavý spíše z historického hlediska. Samozřejmě triky, které v roce 58 musely být naprosto revoluční dnes působí úsměvně, a kromě nich vám film nemá moc co nabídnout. Na druhou stranu tyhle jednoduché příběhy o tom, jak hrdina porazil černokněžníka, zachránil svojí milou a společně plují vstříc lepším zítřkům se už dneska moc nevidí. Působí to na mě jako taková trochu zastaralá ale jinak stále milá oddechovka. ()