Príbeh malého českého chlapca Františka Bureša, ktorý sa potom, čo ho sovietska armáda oslobodila z koncentračného tábora, dostal až k jednotkám, bojujúcim o Dukliansky priesmyk. Podľa najmenších husitských bojovníkov dostane prezývku Práče a v duchu svojho nového mena sa neustále snaží dostať do bojových akcií, aby tam mohol preukázať svoju statočnosť. Preto sa vojaci rozhodnú, že ho naučia zaobchádzať so zbraňou a urobia z neho spojku... (STV)

gizi

Dějově mě nezaujalo, přišlo mi to, nevím proč, takové hodně komunistické. No a po umělecké stránce se Kachyňa moc neprojevil, snad jen 2-3 scény byly "nadstandardní". 60%. ()

hostivít

Velmi krásný, hřejivý snímek. Pro jeho sledování mne navnadila Menšíkova historka o krávě, nicméně film nebyl zklamáním. Pěkné herecké výkony, vtipný Menšík, překrásný závěr. Je to trochu netradiční pohled na válku, ale velmi originální a zajímavý. ()

TenSpravny

Krásný film. Mé hodnocení je 4 hvězdičky, ale jelikož si tento snímek zaslouží červený čtvereček, dávám mu hvězdiček 5 v naději že to nějak pomůže. ()

mdf

Právě dnes ho znovu dávali a já vzpomínal jako dítě,jak jsem fandil klukovi v partě vojáků v prádelně za války. ()